Які дороги ремонтують на Рівненщині за гроші Фонду протидії COVID-19

На оригінальному фото зображений ремонт дороги на ділянці Городище-Рівне-Старокостянтинів за 126,3 мільйонів гривень. Ці гроші виділили з Фонду боротьби з коронавірусною інфекцією. Перші апарати для штучної вентиляції легень за гроші цього Фонду закупили на початку жовтня, на восьмому місяці карантину в Україні
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук) на основі фото зі сайту Служби автомобільних доріг у Рівненській області

У квітні уряд створив Фонд боротьби з COVID-19. Ці гроші повинні були спрямувати на ліквідацію вірусної хвороби та інші заходи. Спочатку про використання коштів для ремонту доріг не йшлося, але згодом уряд змінив початкове бачення на що слід витрачати гроші.

У Фонд заклали 66 мільярдів гривень. Майже половину цієї суми виділили Міністерству інфраструктури на ремонт та будівництво доріг. На Рівненщину на ці потреби скерували 950 мільйонів.

Наприкінці квітня уряд вирішив, що гроші Фонду треба витрачати на боротьбу з коронавірусною інфекцією та її впливом на суспільство: купувати необхідні медичні товари та послуги, доплачувати медикам за роботу з хворими, підтримувати грошима окремі категорії людей, на чиєму добробуті міг особливо сильно позначитись карантин.

Проте в червні Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін у держбюджет на 2020 рік. За цим законом, гроші Фонду можна витратити на будівництво та ремонт доріг.

Спочатку у постанові Кабміну йшлося про 35 мільярдів гривень на дороги з Фонду протидії коронавірусній інфекції.

28 жовтня до цієї постанови внесли зміни і зменшили фінансування на ремонт доріг до 33,7 мільярдів гривень. З того моменту цю суму ще декілька разів змінювали. Наразі зміни не відображаються в постанові, проте в іншій постанові Кабміну від 16 листопада зазначено, що ця сума — 31,4 мільярдів гривень. 

Загалом уряд зменшив фінансування на ремонт доріг на 3,5 мільярдів гривень.

В Укравтодорі підтверджують, що вже отримали від Уряду 35 мільярдів гривень і розподілили їх по областях, але по телефону не можуть надати інформацію стосовно зменшення фінансування. Просять надіслати окремий запит стосовно того, чи будуть повертати кошти уряду.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, що Рівненська ОДА не просила коштів з державного Фонду протидії COVID-19, «бо лікарні забезпечені всім необхідним».

За інформацією Міністерства інфраструктури України, головним розпорядником коштів, виділених їм з Фонду для боротьби з COVID-19, є Укравтодор.

Згідно з бюджетним кодексом, головний розпорядник бюджетних коштів відповідає за розподіл цих грошей, отримання їх розпорядниками нижчого рівня та виконання програми, на яку ці гроші виділили.

За інформацією Укравтодору, всього Службі автомобільних доріг у Рівненській області виділили 950 мільйонів 894 тисяч 900 гривень із Фонду протидії коронавірусній інфекції.

На будівництво траси від автодороги державного значення Городище-Рівне-Старокостянтинів до дороги державного значення Ходоси-Кустин дали 100 мільйонів гривень.

На капітальний ремонт доріг на Рівненщині Укравтодор виділив 257 мільйонів 600 тисяч гривень.

За ці кошти ремонтують такі дороги:

  • Городище - Рівне - Старокостянтинів – 126 мільйонів 300 тисяч гривень;
  • Доманове- Ковель - Чернівці - Тереблече – 131 мільйон 300 тисяч гривень.

На поточний середній ремонт Службі автомобільних доріг у Рівненській області виділили з Фонду 520 мільйонів 900 тисяч гривень.

За ці гроші ремонтують:

  • автодорогу Кременець - Біла Церква - Ржищів - Канів - Софіївка – 145 мільйонів 600 тисяч гривень;
  • декілька ділянок дороги Городище - Рівне - Старокостянтинів – 275 мільйонів 300 тисяч гривень;
  • Рівне -Здолбунів - Мізоч - Дубно (окремими ділянками) – 50 мільйонів гривень;
  • дорогу Бережниця - Степань - Деражне - Клевань – 50 мільйонів гривень.

Крім того, Рівненщині виділили на поточний дрібний ремонт 72,3 мільйони гривень.

Дивіться також: Рівненська ОДА не просила коштів з державного Фонду протидії COVID-19, «бо лікарні всім необхідним забезпечені»


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте