Cесії на Рівненщині під час пандемії: як збираються депутати і скільки грошей вже виділили «на коронавірус»

Хоча серед рекомендацій МОЗ щодо захисту від коронавірусу немає носіння захисних масок та гумових рукавичок усіма без винятку, депутати Рівненської міської ради їх використовували ще до впровадження Кабміном обов'язкового носіння масок в громадських місцях
Джерело
Стоп-кадр прямої трансляції засідання Рівнеради

У захисних масках і без, щільно сидячи й на відстані не менше одного метра, у приміщеннях і навіть на вулиці – депутати місцевих рад Рівненської області по-різному проводять сесії під час карантину. Об’єднує одне: виділення коштів на протидію коронавірусній інфекції на закритих для відвідувачів засіданнях.

Розповідаємо, як депутати виконують рекомендації медиків під час епідемії COVID-19 та скільки грошей уже виділили на боротьбу з нею. Проаналізували відкриті джерела: офіційні сайти міських, районних та селищних рад, сайти ОТГ, сторінки установ у фейсбуці і канали в ютубі.

Карантин через коронавірусну інфекцію в Україні оголосили 12 березня 2020 року. Надзвичайну ситуацію – 25 березня і до 24 квітня попередньо. З 17 березня 2020 року заборонені усі масові заходи за участі понад 10 осіб, окрім заходів органів державної влади.

Засідання у Рівному: міська й обласна ради

Депутати Рівненської міської ради за період карантину збиралися вже двічі: 19 березня і 26 березня. Засідання були закриті для відвідувачів і ЗМІ. Робочі столи депутатів розсунуті на відстань приблизно до 1,5 метра – на більше не дозволяє площа сесійної зали.

На обох засіданнях депутати вирішували питання земельні, матеріальної допомоги рівнянам і перерозподілу бюджетних коштів. На сайті міської ради немає інформації про кошти, виділені на протидію коронавірусній інфекції, як то на сайтах інших рад.

Але на записі можна почути, що депутати проголосували за виділення з міського бюджету 8-ми мільйонів гривень на придбання апаратів штучної вентиляції легень для Рівненської центральної міської лікарні. 

 – Вже замовили, очікуємо поставку восьми апаратів та обладнання у крайньому разі до 10 квітня, – прокоментувала заступниця міського голови з гуманітарних питань Галина Кульчинська.

«Четверта влада» досліджувала тему наявності апаратів ШВЛ у місті та районах.

Також Галина Кульчинська повідомила на засіданні, що виконком вже виділив на придбання засобів індивідуального захисту для медиків Рівного 10 мільйонів гривень.

На сесії 26-го березня секретар міської ради Сергій Паладійчук сказав, що на протиепідемічні потреби відкладено 52 мільйони гривень. Переглянути трансляції засідань можна тут.

Депутати Рівненської обласної ради також збиралися двічі: 13 березня (з відвідувачів були лише попередньо зареєстровані) і 17 березня (закрите засідання).

Серед депутатів Рівненської обласної ради одиниці дотрималися заходів безпеки щодо поширення COVID-19. Фото з ror.gov.ua

17 березня депутати вирішили виділити 99,3 мільйонів гривень на реалізацію Програми запобігання поширенню, діагностики та лікування COVID-19 на території Рівненської області, яку розробило управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації.

Також проголосували доповнення резервного фонду до 20 мільйонів гривень. У повідомленні на сайті установи йдеться й про те, що 13 березня депутати вирішили віддати 1,7 мільйона гривень на придбання засобів захисту для медичних працівників області.

Скільки грошей у резервних фондах міста і області було на початку карантину, можна прочитати в публікації «Чиновники проти вірусу: наскільки на Рівненщині готові до протистояння».

Як засідали депутати в районах

16-го березня 2020 року. Через чотири дні після оголошення карантину відбулася позачергова сесія у Рокитнівській районній раді. Депутати вирішили виділити кошти на протидію коронавірусній інфекції.

А саме 500 тисяч гривень Рокитнівській центральній районній лікарні, 50 тисяч гривень Рокитнівській районній стоматологічній поліклініці та 175,3 тисячі гривень Рокитнівській районній поліклініці. 

Рокитнівські районні депутати відреагували оперативно і зібралися на позачергову сесію раніше за інших в області. Але без масок і рукавичок. Фото з rokitne-rada.rv.ua

17-го березня 2020 року сесії відбулися у кількох місцевих радах. Основним приводом було також виділення коштів на протидію COVID-19. Засоби індивідуального захисту від респіраторних інфекцій депутати під час засідань не використовували.

Депутати Острозької міської ради виділили 335 тисяч гривень з бюджету територіальної громади районному бюджету на попереджувальні заходи щодо поширення COVID-19. Фото з ostroh.rv.ua
Депутати Сарненської міської ради виділили 200 тисяч гривень до районного бюджету для Сарненської центральної районної лікарні та на протиінфекційні заходи в районі. Фото з sarny-rada.org
Депутати Костопільської районної ради збільшили резервний фонд до 300 тисяч гривень. Фото зі сторінки ради у фейсбуку
На сесії Березнівської районної ради розподілили 245 тисяч гривень між районною поліклінікою та центральною районною лікарнею. Ці кошти зібрали з сільських та селищної ради. Також депутати збільшили резервний фонд до 690 тисяч гривень. Фото з berezne-rada.rv.ua
Депутати Гощанської районної ради виділили на боротьбу із COVID-19 трохи більше 1,5 мільйона гривень, забраних із вільного залишку районного бюджету та з інших субвенцій місцевих бюджетів. Фото зі сторінки ради у фейсбуку
У Рівненській районній раді вирішили спрямувати на протидію коронавірусній інфекції 275 тисяч гривень. Фото з rivnerayrada.rv.ua
Депутати Млинівської селищної ради на позачерговій сесії виділили на протидію коронавірусу на Млинівщині 500 тисяч гривень із резервного фонду. Фото зі сторінки ради у фейсбуку
Депутати Радивилівської районної ради на позачерговій сесії розглядали два фінансові питання. Але на сайті установи немає інформації, які саме. Фото з radrajrada.rv.gov.ua

18-го березня 2020 року відбулися засідання у трьох місцевих радах: Сарненській районній і двох Здолбунівських – міської та районної.

Депутати Сарненської райради на позачерговій сесії серед іншого вирішили виділити кошти на протидію поширенню COVID-19.

Сарненська центральна районна лікарня, в якій уже лікуються хворі на коронавірус, отримає майже 334,5 тисяч гривень: на пальне, постільну білизну для гуртожитку персоналу, вироби медичного призначення, на один пульсометр, дезінфікуючі засоби та кисневі балони.

Сарненська районна поліклініка отримає 200 тисяч гривень.

На дезінфікуючі засоби для закладів освіти у районі виділили 157 тисяч гривень.

322 тисячі гривень дали на формування районного резервного фонду для боротьби з COVID-19.

Депутати Сарненської районної ради на боротьбу із коронавірусною інфекцією виділили більше 1 мільйона гривень. Фото з sarnyrrada.gov.ua

На черговій сесії Здолбунівської міської ради депутати поміж іншим виділили 735 тисяч гривень на протидію COVID-19, а саме:

  • 80 тисяч гривень – КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної рад;
  • 25 тисяч гривень – для Здолбунівської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги на придбання костюмів для біозахисту виїзному персоналу;
  • 55 тисяч гривень – для КП «Здолбунівське» для проведення дезінфекції;
  • 500 тисяч гривень – Здолбунівській центральній районній лікарні «для зміцнення матеріально-технічної бази та підвищення якості медичного обслуговування здолбунівчан»;
  • 75 тисяч гривень – Здолбунівській районній поліклініці: «на придбання предметів і матеріалів та поточний ремонт приміщень» амбулаторії загальної практики №2 та для «придбання оргтехніки» амбулаторії №1.
Депутати Здолбунівської міської ради на «карантинній» сесії виділили кошти і на поточні ремонти медичних амбулаторій та придбання для них оргтехніки. Фото з zdolbyniv.rv.ua
18 березня 2020 року депутати Здолбунівської районної ради на позачерговій сесії виділили 200 тисяч гривень для Здолбунівської центральної районної лікарні та 100 тисяч гривень додали до резервного фонду районного бюджету. Фото зі zdolbrada.rv.ua

Таким чином, Здолбунівська центральна районна лікарня за один день отримала 700 тисяч гривень. 

20-го березня 2020 року. Цього дня відбулися сесії в Дубенській міській та Володимирецькій районній радах.

Засідання з Дубна транслювалося онлайн. Ні преси, ні представників громади серед присутніх не було. Частина депутатів – в захисних масках. Але серед оприлюднених рішень не було таких, в яких би йшлося про коронавірусну епідемію.

Депутати Володимирецької районної ради виділили 5 мільйонів гривень на протидію COVID-19. Серед присутніх лише один чоловік був у захисній масці.

26 березня 2020 року відбулася позачергова сесія Костопільської міської ради. Депутати виділили 200 тисяч гривень на карантинні заходи, а саме:

  • 80 тисяч гривень на придбання захисних масок, респіраторів та спецодягу;
  • 80 тисяч гривень на придбання засобів дезінфекції та виробів медичного призначення;
  • 40 тисяч гривень на оплату послуг з дезінфекції працівникам «Костопільського багатогалузевого житлово-комунального підприємства» та «Костопільського будинкоуправління».

27 березня 2020 року відбулося ще одне засідання Острозької міської ради. Цього разу депутати зібралися на подвір'ї міського виконавчого комітету – гарна погода сприяла дотриманню однієї з рекомендацій медиків, а саме створенню між присутніми дистанції не менше 1,5 метрів.

На сайті установи йдеться, що депутати організували збір коштів на закупівлю комплектів індивідуального захисту багаторазового використання (зібрано 4 тисячі гривень серед депутатів та працівників виконкому), а в бюджетному рішенні було передбачено 10 тисяч гривень на закупівлю засобів захисту.

На другому «карантинному» засіданні острозькі міські депутати серйозно поставилися до коронавірусної небезпеки і дотримали рекомендацій медиків щодо дистанції та масок. Фото з ostroh.rv.ua

Станом на 31 березня 2020 року депутати місцевих рад Рівного та Рівненської області проголосували за виділення 120,3 мільйона гривень на заходи, пов’язані із запобіганням чи лікуванням нової коронавірусної інфекції.

Також відклали на цю мету щонайменше 73 мільйона гривень у резервні фонди загалом, а острозькі міські депутати пожертвували 4 тисячі гривень.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте