Яма для Суховича: як головний лісівник Рівненщини може повторити долю проросійського нардепа Іллі Киви

Віталію Суховичу загрожує спецконфіскація
Джерело
rv.suspilne.media

Нещодавно ми писали, що начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович задекларував невідомо звідки взяті майже вісім мільйонів гривень, але його за це не покарали. Національне антикорупційне бюро закрило провадження щодо брехні в декларації.

За тиждень після публікації, 17 серпня, з'явилась інформація, що декларацію Віталія Суховича за 2019 рік перевіряє Національне агентство з питань запобігання корупції.

Ми дізналися, чому почали перевірку, що таке цивільна конфіскація і до чого тут нардеп Ілля Кива.

Віталій Сухович – головний лісівник Рівненщини та депутат Рівненської обласної ради. Минулого скликання – від Блоку Петра Порошенка, а нині від «Сили і честі», ще раніше – від «Народної партії».

У січні 2020-го прокуратура Рівненської області запідозрила його у недостовірному декларуванні.

За версією правоохоронців, Cухович применшив свої статки майже на вісім мільйонів гривень, які його дружина внесла до статутного капіталу фірми «Кайсгольц». При цьому з офіційних джерел він стільки заробити не міг.

Детальніше про це в розслідуванні «Четвертої влади»: «Фірма, родинні автівки, квартири за безцінь і подарунки: таємниці головного лісівника Рівненщини»  

Прокурори скерували провадження до Національного антикорупційного бюро. Ми надіслали туди запит і дізналися, що його закрили. Але не тому, що не знайшли порушення, а тому, що саме в той час не було передбачено відповідальності за недостовірне декларування.

Однак тепер декларацію Суховича почали перевіряти у Національному агентстві з питань запобігання корупції, про що вказано на сайті Агентства.

Почали перевірку на підставі повідомлень про можливе недостовірне декларування від «громадян, журналістів та правоохоронних органів». Як повідомили у відділі комунікацій, звернень було багато, але опирались в основному на повідомлення від Управління стратегічних розслідувань Нацполіції у Рівненській області – «вони дали найбільше приводів для аналізу».

Що може загрожувати Суховичу в результаті цієї перевірки? Притягнути до кримінальної відповідальності за недостовірне декларування можна лише якщо воно сталося у 2020 році і пізніше (чому так, ми пояснювали у попередній публікації – ред.). Натомість НАЗК зараз перевіряє декларацію Віталія Суховича за 2019-й.

Аби зрозуміти, яке покарання може загрожувати лісівнику і чи не даремно НАЗК проводить перевірку, ми звернулись до юристки Всеукраїнської громадської організації «Автомайдан» та членкині Громадської ради при НАЗК Тетяни Чижик.

Вона розповіла, що, справді, за необґрунтовані доходи у декларації за 2019-й, які інкримінують Суховичу, його навряд покарають за кримінальною статтею, але можуть притягнути до відповідальності за цивільною. 

Юристка наводить приклад цивільної конфіскації щодо нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» Іллі Киви. 

У своїй декларації він зазначив, що отримав 1,2 мільйона гривень від здачі в оренду ями для кормових відходів цукробурякового виробництва. Але він не був її власником, тобто отримав гроші необґрунтовано.

І 20 травня, вперше в Україні, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) заявила до Вищого антикорупційного суду позов про «цивільну конфіскацію» та просила стягнути з Киви ті ж 1,2 мільйона в дохід держави. 13 серпня позов задовольнили.

Тетяна Чижик вважає, що, можливо, Суховича також зможуть покарати цивільним стягненням. Це зможуть зробити, якщо порушення відбулося вже після 28 листопада 2019 року. Саме з того часу діє закон № 263-IX, яким запровадили цивільну конфіскацію, додавши її до статті 290 Цивільного кодексу.

Результати перевірки декларації Віталія Суховича НАЗК оприлюднить на своєму сайті за 120 днів або пізніше від початку перевірки. Тобто орієнтовно у середині грудня – оскільки перевірку почали 16 серпня.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте