Поліція приховує деталі розслідування щодо незадекларованих мільйонів депутата Рівнеради від «Слуги народу»

Національне агентство з питань запобігання корупції, після журналістського розслідування, а потім скарги журналістки «Четвертої влади» Валерії Хомич, перевірило декларацію депутата Рівнеради з фракції «Слуга народу» Олександра Іванова і виявило недостовірних відмостей на 12 з половиною мільйонів гривень. Поліція за цим фактом відкрила кримінальне провадження.
«Четверта влада» двічі надсилала запити до поліції щодо деталей досудового розслідування, але нам двічі відмовили, посилаючись на таємницю слідства. Але із судових ухвал таки вдалося дізнатись деяку інформацію – розповідаємо.
Поліція приховує деталі
В кінці березня ми надіслали запит у поліцію, щоб дізнатися номер кримінального провадження, які слідчі дії проводить поліція і попросили ім’я слідчого, який веде справу. Ми посилалися на суспільну важливість, оскільки справа стосується декларування депутата Рівненської міської ради.
Поліція надала тільки номер провадження, а інші питання залишила без відповіді, бо такі дані «можуть негативно вплинути на хід досудового розслідування».
11 червня ми повторили спробу, але отримали таку ж відповідь.
Керівниця юридичного напряму Інституту розвитку регіональної преси адвокатка Оксана Максименюк каже, що матеріали кримінального провадження не підпадають під закон про доступ до публічної інформації, бо це таємниця досудового розслідування. Така інформація розголошується за згодою слідчого. А от приховування імені слідчого адвокатка вважає необгрунтованою відмовою.
Нагадаємо про близькість Олександра Іванова і Рівненської обласної прокуратури, яка веде нагляд над розслідуванням справи: Суд зобов’язав Рівненську обласну прокуратуру надати договір «про прокурорські квартири»
Що таки відомо про хід розслідування
Оскільки слідчий, під час досудового розслідування, мав отримувати тимчасовий доступ до речей чи якоїсь інформації – в судовому реєстрі є сім ухвал по цій справі.
Слідчий отримав дозвіл на тимчасовий доступ до:
► документів, що містять інформацію про два товариства з обмеженою відповідальністю (назви приховані). Зокрема, це документи про статутний капітал, про засновників юридичних осіб та учасників, протоколи зборів засновників і зміни, які відбувались в товариствах. Ухвала за 10 березня 2025 року;
► документів, які перебувають у володінні нотаріуса Рівненського міського нотаріального округу щодо реєстраційних дій двох земельних ділянок та житлового будинком з надвірними будівлями та спорудами. Ухвала за 10 березня 2025 року;
► документаів, які, ймовірно, належать Рівнераді. Зокрема, копія оригіналу, що Олександр Іванов ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції». Ухвала за 10 березня 2025 року;
► три ухвали про доступ до документів щодо укладення договорів про надання послуг та здійснення оплати за надані послуги, які знаходяться у власності трьох різних компаній;
► документів та інформації, які перебувають у володінні оператора мобільного зв’язку. А саме інформацію за двома абонентськими номерами в період з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року. Ухвала за 2 червня 2025 року.
З чого все почалося
В липні 2024 року, на сайті «Четвертої влади», ми опублікували досьє на депутата Рівнеради з фракції «Слуга народу» і по сумісництву одного із ключових власників групи будівельних компаній «Стоград» Олександра Іванова.
Аналізуючи декларації депутата, вдалося встановити, що він не декларував майно дружини та частки бізнесів дружини і сина. Ми тоді нарахували незадекларованої інформації приблизно на 14 мільйонів гривень.
Після виходу матеріалу, «Четверта влада», залучившись допомогою адвоката, представника Громадської організації «Платформа прав людини» Євгена Воробйова, звернулася в Національне агенство із питань запобігання корупції, через недостовірне декларування Олександра Іванова. НАЗК прийняло заяву і поставило в чергу на перевірку.
31 січня агентство опублікувало довідку про повну перевірку щорічної декларації Олександра Іванова за 2023 рік.
У висновку зазначили: «недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на загальну суму 12 мільйонів 415 тисяч 493 гривні».
Головне управління Національної поліції в Рівненській області у відповіді на наш запит вказало, що 13 лютого вони відкрили кримінальне провадження за частиною другою статті 362-2 Кримінального кодексу України (умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 2 тисячі прожиткових мінімумів для працездатних осіб).
Максимальне покарання за цією статтею – позбавлення волі на два роки, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Дивіться також: Недостовірні відомості на понад 12 мільйонів виявило НАЗК в декларації депутата Рівнеради від «Слуги народу»
«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші на FPV-дрони для бійців 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, які збиратиме ініціатива «Рівненський дрон».
Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 50 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184
Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693
Якщо підтримали Сили оборони і хочете, щоб онлайн-медіа «Четверта влада» продовжувало працювати на Рівненщині – ставайте щомісячними підписниками хоча б на 20-30 гривень:
А також підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці, твітері, тіктоці, вотсапі. Вдячні за ваші коментарі в соцмережах та поширення матеріалів.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти