Юлія Тимошенко розповіла у Рівному як завалить мафію: фоторепортаж

Що відбувалося вчора ввечері на Майдані Незалежності

Експерти Voxukraine називають лідерку «Батьківщини» вмілою маніпуляторкою
Джерело
Всі фото – «Четверта влада», Дмитро Сердюк

Перед сценою на Майдані Незалежності збираються люди.

Бірюзовий колір сцени, екранів – нова кольорова гама цієї передвиборчої кампанії лідерки «Батьківщини».

Багато пенсіонерів і передпенсіонерів, але є також молодь студентського віку.

Перед виступом Тимошенко приїхали хлопці з нашивками Добровольчого українського корпусу. Виставили плакати і встановлювали колонки. Хтось з ними поговорив і вони поїхали

Окремо видно групу професійних мітингувальників – в білих куртках з написами «Я ЗА (в сердечку) Юлю» і з такими ж білосердечними прапорами.

Є також синьо-жовті українські прапори, але їх, здається, менше на фоні триколорів Батьківщини, білосердечних і бірюзових прапорів з «Новий курс України».

Моросить. Людей менше ніж в кращі дні Майдану на цій же площі. За розмовами чути, що є люди з районів, зокрема з Дубна.

Десяток партійних наметів мав би відділяти тротуарну частину від самого Майдану зі сценою, але люди стоять і там, ускладнюючи рух пішоходам.

По периметру групки поліцейських, переважно по четверо. В багатьох на ліктях звисають протиударні шоломи. В кількох салатові світловідбивні жилетки «Група комунікації».

«Людей в цивільному» теж видно на підступах до сцени.

Сама ж сцена оточена парканом по периметру якого – люди в чорному одязі.

У 2014 році трибуну, на якій виступала Тимошенко у Рівному, парканом не оточували.

Травень 2014 року. Тимошенко в Рівному виступала без парканів

На Соборній кілька автомобілів патрульної поліції в ряд, включно з мікроавтобусом із заґратованими вікнами. Сині проблискові маячки б’ють по очам.

Начальник міської поліції Рівного перемовляється з патрульними. Ще четверо поліцейських про щось весело розмовляють із світловолосою журналісткою за сценою.

На двох великих екранах обабіч сцени крутиться ролик з Тимошенко.

В 17.03 ведучий бажає всім доброго вечора. Юлії Тимошенко ще немає.

В 17.10 ведучий каже, що Юлія Володимирівна скоро буде, а поки що пропонує закликати «давнього товариша Юлії Тимошенко».

Давнім товаришем виявився співак Олександр Пономарьов. Він працював на розігріві публіки.

Олександр затягнув «Рідна ненька Україна…». Коли скінчив, запропонував ще одну пісню. Анонсувавши: «Всі мої пісні для жінок».

Потім проспівав ще кілька.

– Молодець! – голосно крикнув і зааплодував сивий пенсіонер, але овацій не вийшло. Як і не вийшло в Пономарьова змусити публіку разом співати на його мікрофон в натовп.

17.24. – Оплачений час співака, вочевидь, добіг кінця – на сцену вийшла Юлія Тимошенко, викликавши більш бурхливі оплески ніж перед тим Пономарьов.

З групи професійних мітингарів почулось гудіння футбольних горнів.

З обох виходів на сцену стали охоронці з парасольками напоготові.

– Слава Україні! – ну а як іще Юлія Тимошенко могла привітатися в Рівному?

– Кали я підіймалася сходами на сцену – згадала все життя… – почала політик.

І відразу після цього небо заплакало сильніше – моросіння перетворилося на дощ середньої потужності, який не припинявся до кінця виступу Тимошенко.

А Юлія Володимирівна увімкнулась як на записі – переходячи без перерви з теми на тему і демонструючи свої здібності оратора.

Загалом промова була в стилі – всі негідники і злочинці, одна я в білому і на коні. Країна в глибокій *упі кризі і лише я всіх спасу. Олігархічний режим знищити, газ вдвічі дешевший, пенсії більші, 144 реформи президента – зовсім не реформи.

Чомусь згадався Гітлер, який теж прекрасно вмів виголошувати емоційні промови і теж обіцяв соціальну справедливість для кожного німця.

Але загалом промова Тимошенко дещо відрізнялася від її промов у Рівному як кандидатки в президенти у травні 2014-го року.

Тоді вона казала, що той, хто критикує владу – працює на Росію.

Тепер же: «Мафія завалила країну і тому мафію потрібно завалити» (згадався Путін, який обіцяв бойовиків «мочити в сортирі»).

«Або алігархічні структури, або народ України».

Про стосунки Юлії Володимирівни з олігархом нещодавно колеги з проекту журналістських розслідувань «Схеми» зробили толкову програму.

Юлія Тимошенко критикує владу, що підняла пенсійний вік. Критикує за корупцію і бідність (мабуть коли Тимошенко була прем’єр-міністром корупції і бідності не було, а пенсіонери отримували європейські пенсії).

– Молодець! – знову самотньо кричить і аплодує той самий пенсіонер, що кричав Пономарьову. – Забирають останню копійку!

Критикуючи «мЄдичну реформу», лідерка «Батьківщини» згадала, що медиків довели до того, в Дубні вони перекривають трасу, через те, що влада не платить їм зарплату.

Пізніше цю маніпуляцію викрила продюсерка UA:Рівне Інна Білецька, описавши на Фейсбук-сторінці що відбулося насправді.

«Така проста маніпуляція, – пише журналістка.

– Біля Дубна медики перекривають трасу. Їм не платять з серпня. Юлія Володимирівна у Рівному заявляє – виною реформа. У Дубні кажуть, виною непорозуміння щодо фінансування з міською владою.

Ми обдзвонили усі райони Рівненщини. Невиплат немає ніде, крім Дубна. Затримка з авансом за жовтень є у Радивилові.

Юлія Тимошенко: «Лікарі Рівненської області в Дубенській районній лікарні планують перекривати дороги і це тільки перша ластівка, коли працівники охорони здоров‘я починають перекриваи дороги.

В чому проблема? Проблема в тому, що на базі їх «славної» реформи охорони здоров‘я медики по багатьом регіонам україни вже два місяці недоотримують заробітню плату, тому що їм грубо недоплатили з держави фінансові ресурси.

Саме тому районна лікарня припинила свою роботу і буде перекривати трасу».

Заступник начальника обласного управління здоров’я Олег Вівсянник:

«В нас є боргу 174 мільйони по заробітній платі, забезпечнню хворих інсуліном і гемодіалізу. По інсуліну-гемодіалізу ми закриваємо 100 відсотків і залишається інший борг близько ста мільйонів

– І де ситуація найскладніша?

– Дубно. Це тільки тому, що виникло непорозуміння з перахуванням коштів з міста на район.

В.о. головного лікаря Дубенської ЦРЛ Микола Нечипорук:

«Заборгованість фактично до трьох з половиною місяців. Зараз люди доведені до відчаю.

Основна причина в тому, що Дубенська ЦРЛ обслуговує жителів міст та району. А фінансування йде за рахунок одного районного бюджету.
Міська влада на обслуговування своїх жителів не виділяє ні копійки.

Ну і головне, Дубенська районна лікарня не припиняла роботу. Люди, які не на зміні, пішли на трасу».

Дубенські медики, які в цей час не на зміні, таким чином протестували проти невиплати заробітної плати. Через те, що Дубенська міська рада не виділила коштів. Фото Ольги Кузнецової з її Фейсбук-сторінки

До допису Інни Білецької можна хіба що додати, що найбільша фракція у Дубенській міській раді – фракція «Батьківщини».

Але повернімося до виступу Юлії Тимошенко на Майдані.

Вона згадала, також про нелегальний бурштиновидобуток.

«Мільйони доларів в день платять. А хто не платить – того тероризують».

Щоправда не згадує як батьківщинівці в обласній раді поспішали голосувати за непрозоре виділення земельних ділянок для бурштиновидобутку.

Але маніпуляції і брехня – характерні для виступів Юлії Тимошенко – про це стверджують аналітики і експерти проекту Voxukraine, які займаються перевіркою публічних тверджень українських ТОП-політиків.

З грудня 2015 року по листопад 2017 року команда Voxukraine перевірила сотні цитат Юлії Тимошенко і проаналізувала їх на відповідність їх дійсності.

Ось приклад однієї з маніпуляцій, яка стосується виплат за газ.

Маніпуляція Тимошенко: «По принципу «бери або плати» Україна за 8 років існування контракту (з Газпромом) не заплатила жодної копійки».

Пояснення експертів: «Україна справді не платила за принципом take or pay. Коли виникла потреба платити, сторони звернулися до суду (за нинішньої влади – ред). І, якби Україна не виграла у Стокгольмі, ми мали б заплатити Газпрому 34,5 мільярдів доларів – завдяки газовим домовленостям, укладеним під час прем’єрства Тимошенко».

Повністю аналіз цитат Юлії Тимошенко можна прочитати у публікації: «Юлія Тимошенко. Антологія маніпуляцій».

А підсумок аналізу цитат Тимошенко наочно демонструє інфографіка:

Відсоток вердиктів експертів до цитат Тимошенко

«Давній друг Тимошенко» співав багато про Україну і про мову, як і сама лідерка «Батьківщини» вкінці виступу. Політкиня ж, попри вміння добре говорити, періодично збивалася на рідну для себе російську.

«… в качєствє внесків… в якості внесків…», – виправилась.

«…вчити язикі… мови…».

Із притомних пропозицій розвитку країни і суспільства я почув лише пропозицію обов’язкового медичного страхування.

Але й вона була презентована таким чином, що за все платитиме держава – працюючим роботодавці, через зниження податків, а непрацюючим – прямо з бюджету.

Чим не соціалізм?

Озвучила Юлія Тимошенко і те, що перше повинен зробити новий президент.

Як думаєте що перше і, за логікою, найважливіше?

Правильно: «Перше, що повинен зробити новий президент – зробити перепис населення України».

Ще з тез, які привернули увагу: «Нам не треба міжнародний валютний фонд, ми самі кредитуватимемо Міжнародний валютний фонд».

«Після капітуляції Німеччини в Другій світовій вона піднялася з колін за 5 років до попереднього рівня, будуючи соціально орієнтовану економіку».

Чомусь відразу згадався бігборд Юлії Тимошенко про зниження вартості газу для населення вдвічі. Сподіваюсь, політкиня не має на увазі, що нам для цього треба буде обрати її президентом і капітулювати перед ворогом у якого є дешевий газ?

Білборд у Рівному

«Кожен президент, який приходив до влади, садив мене до в’язниці». Це брехня чи перебільшення? Чи таке перебільшення?

Загадка для старожилів – знайдіть трьох президентів, за яких Юлія Володимирівна не скуштувала нар? Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Віктор Янукович, Петро Порошенко.

Думаю, що команда Voxukraine на основі цього виступу поповнить копілку цитат з брехнею та маніпуляціями політиків.

18.18 Юлія Тимошенко подякувала.

На сцену піднялися місцеві регіональні активісти та депутати «Батьківщини» і разом з Тимошенко та Пономарьовим заспівали: «Ми ніколи не відречемося від рідної мови…».

На фото, зокрема, нардеп Сергій Євтушок, депутати облради Микола Кучерук та Ксенія Павловська, за спинами там заступниця міського голови Рівного і депутатка Рівнеради Галина Кульчинська, очевидно депутати з районів

А Олександр Пономарьов двічі назвав Рівне – РівнО. «Дякую вам, РівнО, за те, що ви є».

Після того як всі зійшли зі сцени, «фан-клуб» Юлії Тимошенко вишикувався щоб поручкатись з лідеркою партії. Виникла невелика давка на шляху до автівки.

Люди намагалися все зняти на смартфони.

Тимошенко тисла руки, просуваючись вперед.

– Що там сталося? – питає дівчина, студентського віку у такої ж як і вона, маючи на увазі натовп, стримуваний поліцією.

– Селфі роблять, – відповів хтось збоку.

– Фотографіруються, – підтакнув пенсіонер, посміхаючись.

– Юлю в президенти! Юля наш президент! – чути вигуки жіночого немолодого голосу з «фан-клубу».

– Ніхто не спитав що там з війною буде, – звертає увагу якийсь пенсіонер своєму колезі, що стоять трохи далі від натовпу.

Коли Тимошенко сіла в автомобіль, за яким вирушив «Ленд Крузер» з охороною, і поїхала в бік Театральної площі, натовп почав розсіюватись.

Звідти вискочив радісний хлопчина, за віком студент, і своїм трьом корєшам:

– Чуваки, я її за руку потримав!

– Да?

– Ага!

– Краще б за цицьку.

– Ха-ха-ха-ха-ха, – забасила сміхом студентська компанія.

За хвилин 7-10 в смартфоні тинькнуло. Прийшло повідомлення для журналістів від керівника відділу комунікації рівненської поліції:

«м.Рівне 14.11.2018 о 18.20 год на Майдані Незалежності закінчилась зустріч з громадою Рівненщини голови партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Організатор – ВО «Батьківщина». 

Орієнтовна кількість учасників 2 000 чоловік.

На забезпечення публічної безпеки і порядку було задіяно 40 працівників поліції. Порушення публічної безпеки і порядку допущено не було.».

P.S. А ось такі рейтинги пропонує своїм виборцям Юлія Володимирівна, на відміну від рейтингів поважних соціологічних структур.

Агітація, яку роздавали в наметах

P.P.S. Промова Юлії Тимошенко в Рівному з її Фейсбук сторінки. Дивитись відео лише після прочитання публікації з Voxukraine.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте