Як Юлія Тимошенко агітувала і маніпулювала у Рівному
І про епідемію кору та туберкульозу «через медичну реформу»
«Четверта влада» не лише прогулялася Майданом, щоб побачити другий агітаційний мітинг Юлії Тимошенко у Рівному, а й перевірила на правдивість кілька її гучних заяв.
VoxUkraine – це незалежна аналітична платформа, яку заснувала та очолює команда досвідчених економістів і юристів, що працюють в Україні та за кордоном.
Один з важливих проектів цієї платформи – перевірка публічних висловів ТОП-політиків на правдивість.
У 2017-му VoxUkraine перевірив близько 100 цитат Юлії Тимошенко. 70% з них – манупуляції або неправда (43% і 27% відповідно). Лише 11% – правда і 18% – перебільшення.
У другому кварталі 2018-го року рейтинг маніпуляторів і брехунів серед потенційних кандидатів у президенти теж очолила Юлія Тимошенко.
І загалом за підсумками 2018-го року більше за Тимошенко брехав лише Вадим Рабінович, але в маніпуляціях все одно перемогла пані Юля.
Цей моніторинг свідчить про те, що лідерка «Батьківщини» найбільше серед ТОП-політиків України вводить в оману громадян публічними промовами.
Судячи з виступу політкині на рівненському Майдані, VoxUkraine обгрунтовано відніc лідерку «Батьківщини» до найбільших маніпуляторів і поширювачів неправди.
Минулого разу Юлія Тимошенко виступала на Майдані у Рівному в листопаді 2018-го. Тоді вона промовляла з великої сцени із бірюзовим фоном програми «Новий курс для країни».
Цього разу сцена менша – «ближча до народу». З синьо-жовтими кольорами «Вірю в Україну. Юлія Тимошенко».
Людей багато, але орієнтовно втричі менше, ніж під час виступу Петра Порошенка.
Ось фото Майдану з різних ракурсів:
Зустріч з кандидаткою в президенти призначена в суботу 23-го березня на 18.00.
В 17.59 зі сцени звучить: «Вітаю багатотисячне зібрання!». Це ведучий. Просить відсунутися трохи вбік політичних прапороносців, які затулили огляд замовленим для зйомки відеокамерам. І починає агітувати в стилі промов Юлії Тимошенко.
– Можливо, ми будемо говорити сьогодні відверті речі, але нам немає чого боятися… Немає ніяких змін… Тому новий курс України – це виклик усьому застарілому політичному класу...
Мабуть, з цього всі мали би припустити, що Юлія Володимирівна, яка в політиці з 90-х, двічі прем'єр-міністр – новий політичний клас.
Ще перед початком виступу на Майдан, з боку парковки облради, прийшло кілька сотень людей з автобусів, які припаркувалися біля облради. Чимало людей організовано приїхали з районів.
Таблички «Острог», «Дубно», «Дубенський район» це додатково підтверджують.
На частині Майдану, ближчій до універмагу, своє коло шанувальників зібрав вуличний співак, затягуючи Ляпіса Трубецького: «Ау-ау-ау, я тєбя всьо равно найдууу...». Суботній день ніхто не відміняв.
Вздовж Соборної – низка агітаційних наметів з обличчям Юлії Тимошенко.
Скраю агітатори складають намет Петра Порошенка. Намети Ляшка і партії «Основа» Сергія Тарути стоять далі.
Прапори партії «Основа» – теж серед натовпу шанувальників з прапорами Нового курсу, Батьківщини і синьо-жовтими.
З наметів роздають агітгазети, складені дві в одній, мабуть щоб швидше роздати.
На першій сторінці намальовані відсотки хто зна якого опитування і чи взагалі опитування – належних вихідних даних опитування немає.
Свіжі результати соцопитування серйозних незалежних структур – Київського міжнародного інституту соціології та Фонду «Демократичні ініціативи» – інші. Тимошенко там третя, з результатом 13,3%.
Група партійців і міських депутатів від Батьківщини сміється між собою. Голова рівненської міської «Батьківщини» і водночас заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська вітається кивком, сміючись.
Не стверджуватиму напевне, але в жарті було щось про «Четверту владу». Щось на зразок «як же ж без «Четвертої влади» ха-ха. Група сміється, автор цього матеріалу посміхається у відповідь і теж киває. «Четверта влада» по їхньому – це головний редактор з «Ніконом» на шиї.
З Галиною Кульчинською ми знайомі з першого мого року в професійній журналістиці. Тоді вона керувала «Радіо Трек». Не тим, що сайт, а тим, що радіо. Тепер, коли я чую, як вона говорить «Або Тимошенко президент, або України не буде»... Що з людьми робить політика...
Правоохоронців цього разу, мабуть, вдвічі більше, ніж під час листопадового приїзду Юлії Тимошенко.
Є й трохи нацгвардійців, які оточують сцену. А також чоловіки в цивільному в охороні навколо сцени.
Командир роти поліції особливого призначення (колишній «Беркут», хоча більшість там новонабрані) Іван Котяш вітається зі знайомими поліцейськими і людьми в цивільному за руку.
Тричі не можуть розминутися в дружніх обіймах з депутатом Рівнеради від «Батьківщини» Олександром Нестеруком. Туди-сюди-туди-сюди-туди-сюди, – видно, не часто обіймаються.
Про Івана Котяша чув хороші відгуки як про людину від кількох різних не пов'язаних між собою знайомих. І його підлеглі поважають командира.
Після ведучого-агітатора – на сцені той самий співак, що й приїжджав у листопаді 2018-го – Олександр Пономарьов.
Дівчата знімають на телефони, хоч до сцени метрів 50, тому картинка вийде така собі.
Пономарьов співає те ж саме, що і в листопаді, тільки, здається, пісень трохи менше. Треба берегти час для лідерки «Батьківщини», бо, як виявилось, говоритиме вона довго – довше ніж минулого року.
Якщо фотографувати людей ближче до сцени, то складається враження, що заповнена вся площа.
Якщо з іншого ракурсу, то Майдан наполовину порожній.
–...Вітайте! Двічі прем'єр-міністр України, кандидат в президенти і майбутній президент України Юлія Тимошенкооо! – виголошує ведучий і на сцену виходить вона. Посміхається і махає рукою.
– Слава Україні! – Тимошенко.
– Героям Слава! – люди.
– Я дуже дякую вам, за те, що ви зараз прийшли на цю площу, – починає кандидатка в президенти свою майже півторагодинну промову.
Всього сказаного, що не відповідає дійсності, не переказуватиму. Кому цікаво повністю послухати що говорила Тимошенко – дивіться відео. Але обережно, переконливий тон кандидатки, у разі відсутності у вас критичного мислення, може вас ввести в оману:
Мабуть, постійна нагонка і щоденні промови вже заплутали пані Тимошенко, бо вона, хрипким голосом каже, що після «тих буремних подій» – Майдану – «ми ще отак на площі не бачились».
Насправді бачились і у 2014-му, під час тодішнього агітаційного туру, і в листопаді 2018-го.
Загалом пані Тимошенко й почала з теми Майдану, свого ув'язнення, окупації, війни, повернення воїнів, все на чому можна заробити електоральні бали у Рівному.
Не змовчала опонентка Порошенка і про корупцію в оточенні президента, про яку у Рівному змовчав сам президент.
А саме про викриття корупції в оборонному комплексі командою «Наші гроші з Денисом Бігусом». Щоправда пані Юлія назвала цю команду так:
– Журналісти незалежні, які підтримуються Євросоюзом...
А далі пішов короткий довільний переказ, як правило перекручений і маніпульований.
Контрабандою з Росії поставлялись зіпсовані старі запчастини до військової техніки за в 2-4 рази вищою ціною ніж нові. І потім вони ставились на нашу техніку, яка відмовляла і гинули українські військові.
Якщо ви ще не бачили про що це розслідування і хочете побачити всі його частини самостійно без маніпулятивного переказу – вам за цим посиланням.
Найцікавіше те, що «журналісти, які підтримуються Євросоюзом» точно так само викрили зловживання партії «Батьківщина» і показали як Тимошенко приховує фінансування своєї виборчої кампанії олігархом-мільярдером, нафтогазовим трейдером Олександром Онищенком.
Чоловік, з жінкою під руку, проходили в цей час повз агітаційний мітинг.
– Не дай Бог ця .... буде верховним головнокомандувачем… – чоловік. Жінка змовчала.
Пішоходи, що проходили по заповненому тротуару вздовж Соборної, намагалися оминути натовп дорогою, але патрульні просили їх повернутися на заповнений тротуар.
– Наша міліція нас береже… – відреагувала жінка середнього віку, посміхаючись.
А Юлія Володимирівна продовжувала розкачувати аудиторію, залучаючи до підтримки своїх прихильників, які тісно заполонили місце перед сценою. Ставить запитання, які підводять до відповідей «так» або «ні», то залучаючи піднімати руку.
– Скажіть, вам після 144-х реформ стало краще жити?
– Нііі! – вигукують ті, що біля сцени.
– Вам стало гірше жити?
– Тааак! – знову голоси з натовпу.
А особливо посміхнуло: «Підніміть руку наша молодь». І руки потягнули всі: і молоді, і середнього віку, і пенсійного.
Але що не смішно, то це про землю:
– В Конституції написали, що все що в нас є – земля, надра, заводи, параходи – все належить українському народові. Написали чудово. Скажіть, чи вам щось належить в нашій рідній країні? Та нічого не належить!
Якщо хтось подумав, що норму, що «земля і її надра належать народу» придумав Порошенко, то ні. Ця норма з 1996 року.
В 1996-му році 36-річна Юлія Тимошенко була президентом корпорації ЄЕСУ, яка досягла річного обсягу продажів у 11 мільярдів доларів і мала монополію на торгівлю російським природним газом в Україні. А вже наступного року Тимошенко потрапляє у владу – стає народним депутатом.
Але повернімося до землі. Юлія Тимошенко – проти вільного ринку сільгоспземель, який є в Європі і розвинутих країнах світу.
Громадська коаліція за скасування мораторію на продаж сільгоспземель заявила, що мораторій дискримінує близько 7-ми мільйонів власників земель сільськогосподарського призначення.
На відміну від власників інших видів нерухомості – квартир, земель іншого цільового призначення – власники земельних ділянок, отриманих в результаті розпаювання колективних сільськогосподарських підприємств, не можуть повноцінно розпоряджатися своєю власністю навіть у критичних життєвих ситуаціях.
До громадської коаліції входять, зокрема, такі поважні організації як Українська гельсінська спілка з прав людини, Інтернет-ЗМІ Економічна правда, інвестиційна компанія Dragon Capital, Київська школа економіки і понад десяток інших.
Європейський суд з прав людини також визнав існуючий мораторій як такий, що порушує права людини.
Але пані Тимошенко, схоже, відстоює інтереси великих агрохолдингів, які зацікавлені в збереженні існуючої ситуації. Адже після появи ринку сільгоспземель оренда на землю зросте в рази, що не вигідно великим орендарям, у яких прогнозовано з'являться іноземні конкуренти.
– Що треба робити? Якщо люди захочуть продати свій пай, то державний банк мусить купити за ринкову вартість, а не за обманну вартість.
Питання, а про яку ринкову вартість мова, якщо ринку немає, а кандидатка виступає за те, щоб його і не було, щоб земля не була товаром, як це в розвиненому світі?
Нарешті Юлія Тимошенко помітила і те, що чимало українців виїжджають працювати закордон. Ця хвиля почалася ще в 90-х роках. Була вона і за час премєрства Юлії Тимошенко, а з появою безвізу логічно збільшилась кількість працюючих у Європі.
– Сіла людина в літак і вже за півтори години вона в Польщі… Виїжають, навіть тваринок домашніх із собою беруть.
В СРСР за кордон для більшості з'їздити було дуже складно. Тепер ми живемо у вільній країні. Хоча переважна більшість заробітчан не літають на заробітки літаком, особливо у Польщу.
За дослідженням Центру економічної стратегії, 4 мільйони українців працюють за кордоном. А за даними Національного банку, заробітчани, за три квартали 2018-го року, перерахували в Україну 8,16 мільярда доларів. Ці гроші зайшли в економіку країни.
А далі Юлія Тимошенко вже традиційно критикує реформу медичної галузі, завдяки якій, зокрема, були перекриті спекуляції і корупція у фармацевтичному бізнесі, що дозволило збільшити кількість ліків безоплатних ліків у лікарнях. Хоча, звісно, більшість проблем ще не вирішені.
Але про це вона не згадує, критикує те, що тепер не можна викликати лікаря додому і хворі люди змушені сидіти в чергах (до цього ж не сиділи, ага). І це призводить до того, що:
– В нас тепер епідемії, яких не було 50 років. Епідемія на кір, епідемія на туберкульоз, епідемія на нестандартні штами грипу…
– Те, що роблять зараз з нами – несумісне з нашим життям...
Пані Тимошенко, як двічі прем'єр-міністр не може не знати, що епідемія туберкульозу в Україні триває ще з 1995-го року і була під час її прем'єрства. А головна її причина – бідність в країні.
А причина епідемії кору, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) – низький рівень вакцинації.
До кінця 2017-го року частка дітей, які були вакциновані в Україні, значно покращилася, приблизно до 90%, але, за словами ВООЗ, такий рівень необхідно підтримувати, аби змінити ситуацію з хворобою.
А як щодо епідемії «нестандартних штамів грипу»?
Мабуть багато хто забув як прем'єр-міністерка Тимошенко боролася з епідемією «свинячого» грипу.
Зокрема в 2009-му році, за її сприяння (вона про це не раз наголошувала) закупили невчасно завеликі партії ліків «Таміфлю» у посередника за завищеною ціною.
Тимошенко також говорить про «мєдичну страховку», як панацею від всіх проблем українців, а в.о. міністерки охорони здоров'я Уляна Супрун пояснює що приховують обіцянки про страхову медицину.
Збоку чую уривки розмови двох пенсіонерів, ймовірно прихильників різних кандидатів.
– Вона нічого для України не зробить…
– Не треба Порошенка, це по-любому, – другий.
– А Зеленський – це клоун...
Тимошенко теж згадала Зеленського, критикуючи його за білборди «Все буде зашибісь».
– «Все буде зашибісь» – мені соромно це в слух прочитати, – каже 58-річна кандидатка, у якої значна частина виборців 50+ років.
А в Зеленського, як стверджують соціологи, переважно молодь до 30-ти років.
Хоча майже половина прихильників Юлії Тимошенко, у випадку її програшу на виборах 31-го березня, у другому турі готові підтримати Володимира Зеленського.
З одного боку сцени до оператора, що стояв біля камери на штативі, підійшов чоловік у агітаційній синій курточці «Вірю в Україну». Це керівник фракції «Батьківщини» у Рівненській обласній раді Микола Кучерук.
– Це канал «Сфера»?
– Так, – каже оператор і починає оглядатися де журналістка.
Микола Кучерук починає розповідати як треба знімати і каже куди підійти. Через якийсь час оператор із журналісткою записують очільницю рівненської міської «Батьківщини» Галину Кульчинську і ще з п'ятьох депутатів «Батьківщини» з обласної ради.
– Так щоб на фоні людей, – каже Микола Кучерук.
Потім комусь із колег пояснює:
– Буде 5 сюжетів...
Досвід рівненських приватних телеканалів показує, що це, ймовірно, будуть сюжети без позначки «політична реклама».
Так і є. Знаходжу чотири, але довго не шукав. Ось один із тих «джинсових» сюжетів:
А ось і інша прихована реклама, в якій Микола Кучерук каже, що люди, які прийшли на цю площу, чують правду і в них горять очі і «весна переможе»:
– Діючий президент – хрещений батько мафії, – чути голос Юлії Тимошенко, яка після Зеленського знову взялася за Порошенка.
Потім згадує, чи вигадує, що Петро Порошенко обіцяв посадити трьох своїх друзів, коли стане президентом.
– Я виконаю його обіцянку – посаджу трьох його друзів, – каже лідерка «Батьківщини». Про своїх «друзів-олігархів» не говорить.
Ближче до кінця виступу Юлія Тимошенко закликає людей рознести цю інформацію у всі містечка і села. Фактично дає інструкції «попрацювати на перемогу».
Тоді більш яскраво стало видно скільки перед сценою активістів «Батьківщини».
– Підніміть руку хто готовий допомагати.
– Всі йдемо працювати, домовились?
Обласні, міські і деякі районні депутати «Батьківщини» піднялися на сцену і під пісню Пономарьова хитали головами, посміхались або мали серйозний вираз, а дехто навіть рухав ротом.
Ну і традиційне закінчення.
– Слава Україні!
– Героям Слава!
А також традиційна штовханина прихильників Тимошенко на шляху до її авто. При цьому група її підтримки в цивільному і військовому дбала щоб коли прихильників не затиснуло кандидатку.
– На тротуар, шановні, сходимо на тротуар! – закликали патрульні людей, які масою вийшли на дорогу, щоб поближче побачити «живу Тимошенко» і на хвилин 8 ускладнили рух Соборною.
19.50.
– Забирай своїх людей, – каже один із командирів патрульної поліції і десяток ТОРівців крокує до свого мікроавтобусу.
– Саме інтєресне, це, ви бачили як лелеки летіли понад сценою? – каже жінка років 50+ двом іншим жінкам і чоловіку, яких готується фотографувати на фоні сцени, яку вже почали розбирати.
– А ви були на сцені? – звертається інша жінка до цієї групи, вочевидь партійних активістів.
– Не була, але я навіть цілувалась з Юлією Володимирівною.
Більше публікацій про Юлію Тимошенко за тегом: Юлія Тимошенко
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти