Скільки пацієнтів протипухлинного центру отримали безкоштовні обстеження на томографі

Після розслідування журналістів «Четвертої влади»

Частина пацієнтів протипухлинного центру нарешті отримала шанс на безоплатну комп'ютерну томографію, як це передбачено законом
Джерело
Кадр із відео «UA:Рівне»

85 пацієнтів Рівненського протипухлинного центру змогли безоплатно обстежитися за допомогою комп'ютерної томографії у липні-серпні 2021 року. Це стало можливим після того, як «Четверта влада» викрила, що пацієнтів закладу протиправно позбавляють такої можливості.

Дивіться подробиці викриття: Рівненський протипухлинний центр: брехня і побори на мільйони

На Рівненщині онкохворих пацієнтів протиправно позбавляють безоплатних обстежень на МРТ

Як з'ясували журналісти «Четвертої влади», пацієнти мають право на безоплатне обстеження на комп'ютерному чи магнітно-резонансному томографі, якщо в них є скерування від лікаря. За ці обстеження протипухлинний центр отримує гроші від Національної служби здоров'я України (НСЗУ).

В закладу є свій комп'ютерний томограф. Зазвичай його використовують лише для того, щоб готувати пацієнтів до променевої терапії. А іншим пацієнтам до нього зась. Та кільком з них – найбільш наполегливим, вдавалося добитися діагностичного обстеження на ньому.

Всі інші – самостійно оплачували комп'ютерну томографію у приватних медзакладах.

Це при тому, що протипухлинний центр має угоду із приватним центром «Експерт», за якою пацієнти мали безоплатно проходили обстеження на томографі там, а протипухлинний центр мав би за це платити приватному центру.

Однак на момент нашої роботи над розслідуванням, жодної гривні з початку реформи, тобто з квітня 2020 року, і до кінця червня 2021 року, за комп'ютерну томографію для своїх пацієнтів протипухлинний центр не платив. Кількість безкоштовно обстежених на цьому томографі пацієнтів дорівнювала нулю.

Ситуація почала змінюватися ще під час завершення роботи над розслідуванням, після того, як «Четверта влада» поспілкувалася з головним лікарем закладу.

На початку липня нам стало відомо, що в закладі почали виписувати перші електронні скерування, за якими пацієнти отримали реальну змогу пройти безоплатне обстеження в центрі «Експерт».

Наразі у протипухлинному центрі, як відповіли на наш запитбезкоштовне обстеження пройшли 85 пацієнтів. Заклад оплатив за це центру «Експерт» 287 тисяч 300 гривень.

Кількість пацієнтів протипухлинного центру, які потребують комп'ютерну томографію для діагностики, очевидно, більша. До таких висновків ми прийшли після спілкування з лікарями під час журналістського розслідування. Та наразі принаймні 85 людей вже змогли скористатися можливістю, яка раніше була недоступна.

Водночас протипухлинний центр так і не почав направляти пацієнтів на МРТ.

«Призначення обстежень методом МРТ, згідно з галузевими стандартами, не є обов'язковим, проводиться за показами по необхідності», – йдеться у відповіді протипухлинного центру.

Журналістське розслідування «Четверта влада» проводила за кошти Національної суспільної телерадіокомпанії України, тобто за кошти українських платників податків.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте