За які послуги в Рівненському обласному діагностичному центрі не треба платити

Щоб отримати послугу за державний кошт, потрібно мати направлення лікаря
Джерело
Фото з фейсбук-сторінки Rock So Lana

З 1 квітня в Україні розпочався другий етап медреформи. Спеціалізовані лікарні підписали угоди з Національною службою здоров’я і будуть отримувати від неї фінансування за ті види і кількість послуг, які вказані в угодах. Наприклад, безкоштовними тепер мають бути пологи (у травні ще були із цим проблеми).

За послуги, які НСЗУ не оплачує лікарні, можуть платити самі пацієнти, але ціни мають бути визначені, а гроші йти в касу. Ми дізнавалися, які обстеження безкоштовні у Діагностичному центрі і скільки доведеться заплатити за решту. 

Зі слів головного лікаря Діагностичного центру Романа Шустика, пацієнти у 2020 році можуть пройти безкоштовно такі обстеження: 

для пацієнтів старше 40 років:

  • мамографія – 1 тисяча 392 обстеження;
  • колоноскопія – 327 обстежень;

для пацієнтів старше 50 років:

  • гастроскопія – 11 тисяч 97 обстежень;
  • гістероскопія – 200 обстежень;
  • цистоскопія – 700 обстежень;
  • ­бронхоспія – 37 обстежень.

Діагностичний центр підписав договір з НСЗУ, який діє з 1 квітня по 31 грудня 2020 року.

Як повідомляє НСЗУ, безоплатні обстеження можуть отримати пацієнти зі скеруванням від сімейного або іншого лікуючого лікаря та пацієнти певного віку. Мамографія призначається жінці від 40 років та старше, гістероскопія – від 50 років та старше. Гастроскопія, цистоскопія, бронхоскопія для пацієнтів від 50 років і старше, колоноскопія – від 40 років і старше.

Представниця пресслужби НСЗУ Христина Петрик пояснює, що Діагностичний центр отримав додаткові пакети, за які заклад буде отримувати більше грошей, саме за послуги для людей старшого віку (від 40 і 50 років).

Христина Петрик каже, що людина молодшого віку зможе отримати послугу безоплатно в Обласному онкоцентрі, якщо матиме скерування від сімейного лікаря.

– Для лікарні така послуга буде оплачуватися не за підвищеним тарифом, а за пакетом діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкології або діагностика та радіологічне лікування онкологічних захворювань, в яких передбачені ендоскопічні дослідження (мамографія, колоноскопія, ЕГДС, гістероскопія, цистоскопія, ­бронхоскопія). Крім того, ці послуги можуть надаватися в межах пакету амбулаторної допомоги, якщо в лікарні є необхідне обладнання, –розповідає Христина Петрик.

Стільки Діагностичному центру Національна служба здоров’я планує заплатити за 2020 рік:

  • мамографія – 284 тисяч 135 гривень;
  • гістероскопія – 393 тисячі 120 гривень;
  • гастроскопія – 8 мільйонів 317 тисяч 423 гривні;
  • колоноскопія – 308 тисяч 661 гривня;
  • цистоскопія – 561 тисяча 708 гривень;
  • бронхоспія – 35 тисяч 844 гривень.

Ці послуги вже є безкоштовними для пацієнтів медзакладу.

Також НСЗУ проплачує і деякі амбулаторні послуги, але на них грошей, за словами Романа Шустика, не вистачає. Він каже, що держава проплачує третину процедур, які надає заклад. Всього НСЗУ запланувало на ці послуги 7,8 мільйонів гривень на 2020 рік.

Роман Шустик пояснює, що недофінансування виникло через статистику, на основі якої Центр уклав договір із НСЗУ. У цій статистиці враховані тільки перші відвідування пацієнтів, а кожен пацієнт у 2018 році в середньому отримував 5,8 послуг.

Роман Шустик каже, що, якщо порахують витрати Центру з урахуванням цього коефіцієнту, коштів на амбулаторні послуги вистачатиме.

Водночас він говорить, що НСЗУ не платить за розхідні матеріали і обслуговування обладнання для високотехнологічних досліджень, таких як КТ, МРТ, генетичних, гормональних та інших обстежень.

Які амбулаторні послуги оплачує НСЗУ Діагностичному центру:

  • надання консультативної вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
  • проведення інструментальних методів обстеження (рентгенологічних, ендоскопічних, ультразвукових, електрофізіологічних);
  • проведення загально-клінічних та біохімічних лабораторних обстежень, а також лабораторних досліджень з метаболічного скринінгу;
  • лікування в амбулаторних умовах;
  • організація спостереження за пацієнтами із хронічними захворюваннями;
  • надання вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в умовах денного стаціонару;
  • надання планової стоматологічної допомоги дорослим.
Керівник закладу каже, щоб безкоштовні послуги в Діагностичному центрі можна отримати за скеруванням сімейного лікаря

– Скерування від сімейного лікаря має бути кодоване, тобто зі штрих-кодом. Якщо немає направлення, наш лікар може його виписати, хоча цим має займатись сімейний лікар, бо багато часу забирає внесення інформації у базу даних, – розповідає Роман Шустик.

За словами представниці пресслужби НСЗУ, направлення може виписати лікар, який веде пацієнта. Це може бути лікар тієї лікарні, де пацієнт хоче проходити обстеження, але пацієнт обов'язково має бути зареєстрований у системі.

Такого листа Роман Шустик надіслав до Національної служби здоров'я, щоб Діагностичний центр отримав більше грошей

Платні послуги ще не затверджені

– Ми вже подали в обласну держадміністрацію заявку на платні послуги згідно з розрахунковою формулою, яка затверджена МОЗ, Міністерством юстиції і Кабміном. Зараз заявку вичитують і ми чекаємо, коли її підпишуть, – каже Роман Шустик.

Є постанова Кабміну, за якою розраховується вартість платних медичних послуг.

Роман Шустик каже, що багато пацієнтів Діагностичного центру готові платити, але вимагають чек. Проте поки немає порядку, хто повинен затверджувати платні послуги в обласних державних установах. Зараз розробляються такі правила і медичні заклади подають заявки на платні послуги.

– З районними і міськими закладами все чітко. Їм затверджують платні послуги районні і міські ради, а про обласні заклади – нічого немає, зараз чекаємо затвердження.

– Область зі свого боку зробила все, зараз листуються з МОЗ стосовно того, хто повинен затвердити це для обласних закладів. Це проблема не по області, а по всій Україні, – каже Роман Шустик.

Також керівництво Діагностичного центру нагадує правила прийому під час карантину:

  • лікарі приймають пацієнтів із різними патологіями за скеруванням сімейного лікаря, медичної установи, самозверненням та без ознак ГРВІ;
  • на вході в центр міряють температуру;
  • в Центрі треба бути в масці.

Керівних закладу каже, що в Центрі щодня чергує терапевт, який приймає пацієнтів із температурою в окремій кімнаті.

Дізнатися додаткову інформацію можна в реєстратурі діагностичного центру за телефонами: 0362 62 01 90 та 068 127 06 05.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте