Запланована шестиповерхівка у Рівному за корупційною земельною схемою: мешканці проти забудовника

10 соток землі на Курчатова,6А стали каменем розбрату між забудовником Олександром Гусаруком та мешканцями сусідніх із ділянкою будинків. Є в цій історії і загадкова жінка – дружина ексголовлікаря та мати і теща прокурорів із Офісу Генпрокурора
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі власного фото, з сайту lun.ua та вайберу Вікторії Гурської

З листопада 2020-го жителі будинку на Курчатова, 4 у Рівному не мають спокою через наміри рівненського забудовника. Викликають поліцію, пишуть звернення до міської ради та просто не пускають техніку на ділянку. Все тому, що вони проти будівництва шестиповерхівки під своїми вікнами. І протест їхній підкріплений аргументами. Зокрема тим, що ділянка призначена НЕ для цього.

Ми дізналися рецепт спорудження багатоверхівок практично на будь-якій ділянці у Рівному. Для цього потрібно зовсім не багато: одна підприємиця, з чоловіком, який розпоряджається майном, і донькою в генпрокуратурі, один забудовник, і класична схема будівництва на землі громади.

Розповідаємо, як діє забудовник Олександр Гусарук та його фірма «Група смарт». А ще про людей, які наполегливо не дозволяють йому збудувати шестиповерхівку.

Будівництво під вікнами

Людмила Ястремська з кількамісячною Лізою на руках, пів року разом із сусідами бореться проти забудовника, який хоче звести багатоповерхівку під вікнами її будинку на вулиці Курчатова, 4.

Людмила Ястремська із кількамісячною Лізою у слінгу обійшла чиновницькі кабінети, через будівництво під своїми вікнами

Ця історія почалася у вересні 2020-го. Поки Людмила була у пологовому, на ділянці поруч з її будинком – Курчатова, 6А прибрали давню конструкцію з будівельних блоків, а пізніше ще й зрізали дерево.

– Про проблеми з ділянкою я дізналася на третій день після народження донечки. Мені зателефонувала жінка із сусіднього під'їзду і сказала, що під нашими вікнами планується шестиповерхівка і два під'їзди перших поверхів точно залишаться без сонячного світла, і з цим треба щось робити. Я спочатку не зрозуміла, про що вона каже. Адже ділянка, про яку йдеться, як я думала, закріплена за гуртожитком медичного коледжу, що знаходиться на Курчатова, 6, – згадує Людмила.

Поки Людмила була у пологовому, сусідка Алла сфотографувала 19-го вересня, як на ділянці руйнували фундаментні бетонні блоки, які стояли тут більше десятка років. Фото надала Людмила Ястремська

Коли на ділянці з’явилась техніка, люди зрозуміли, що це підготовка до будівництва. І як виявилося, забудовник, тим часом, уже розмістив оголошення у фейсбуку про продаж квартир.

Фото ділянки на Курчатова,6А, що нижче, ми зробили 11-го січня. 

Червоним позначені межі ділянки, про яку йтиметься у розслідуванні. Її площа 11,1 соток

Якщо придивитися ближче, то помітно, що жовтим піском тут посипано місце, яке нагадує силует будинку. І видно яму, з якої розпочинали копати котлован під будівництво.

Хоча фото ми зробили у січні, котлован тут із листопада. Відтоді боротьба жителів Курчатова, 4 із забудовником перейшла у гарячу фазу

За словами Людмили, у жовтні зрізали акацію, яка росла на ділянці десятки років. До місцевих виборів (25 жовтня) ще й приїздив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, який балотувався на мера міста. Обіцяв, нібито допоможе вирішити проблеми із забудовником.

Поки людям обіцяли, у листопаді на ділянці почали копати котлован під будівництво. При цьому, не маючи дозволу на початок будівельних робіт, розповідає Голова ОСББ, «Драганчука, 4» Ігор Теренчук. Його будинок також поряд із ділянкою.

– Приїхав екскаватор, почав рити котлован. Були дві чи три вантажівки МАЗи – великобортові самоскиди. Там виритий котлован метрів п'ять на десять, глибиною метри два, його так там і залишили. Може чотири чи п'ять машин з грунтом вивезли.

– Дозволу на будівельні роботи в них тоді не було. У них був дозвіл датований ще вереснем місяцем на підготовчі роботи. В Державних будівельних нормах вказано, що сюди входить: зачистка ділянки, розчищення від кущів і дерев, огородження будівельним парканом, завезення техніки, вагончика, інструментарію, нанесення розмітки, де буде фундамент, – оце підготовчі роботи, крапка.

Ігор Теренчук викликав поліцію. Окрім того, що не було дозволу, був відсутній і паспорт об'єкту на паркані ділянки.

Людмила Ястремська зафільмула з вікон квартири спілкування мешканців із поліцією 13 листопада. Скрин із відео, яке нам дала Людмила

А сама ділянка і взагалі призначена для «будівництва та обслуговування будівель торгівлі», тобто житлової шестиповерхівки там не може бути, вважає Людмила Ястремська.

Після скарги до поліції, люди не зупинились. Вони зібрали підписи і розіслали звернення з приводу незаконного будівництва до міської ради, Рівненської місцевої прокуратури, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області і Управління державного архітектурно-будівельного контролю міської ради.

У своєму зверненні до міського голови та депутатів, 112 мешканців-сусідів підписались під претензіями до будівництва на Курчатова, 6А. Скаржаться, що новобудова зависока, а тому погіршить доступ сонячного проміння у вікна квартир на Курчатова, 4. Окрім цього, у листі люди «висловлюють стурбованість» через, на їхню думку, порушення протипожежних норм, яких може допустити забудовник.

«У разі лиха доступ транспорту працівників служби ДСНС буде обмеженим, а подекуди – неможливим», – йдеться у зверненні.

Окрім цього, люди вважають, що початок цього будівництва порушує їхні права:

«Нас, мешканців прилеглих будинків, обурює те, що забудовник не провів ні оповіщення про намір провести обговорення щодо будівництва вищезгаданого об'єкта, ні самих громадських слухань».

Вони посилаються зокрема на Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» (п.3 ст. 21) «Замовники містобудівної документації зобов'язані забезпечити проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні».

У міській раді відповіли, що направили звернення у Держгеокадастр, щоб перевірку провели вони. В міському управлінні державного архітектурно-будівельного контролю відповіли, що не мають повноважень перевіряти будівництво, бо обмежені мораторієм. А до повноважень прокуратури і взагалі не належить перевірка будівництва, відповіли там.

Одним словом, типова історія про те, як люди бідкаються, а влада розводить руками. Бо об’єкт навіть перевірити ніхто не може.

Після скарг і листів, вже у грудні, Людмилі Ястремській зателефонували. Чоловік пропонував їй вмовити мешканців не блокувати старт його проекту. За це обіцяв поліпшити територію навколо, чи утеплити фасад, чи вирішити питання із слабким тиском води у будинку, бо за його аргументами «все одно там буде будівництво». Якщо не він його розпочне, то хтось інший.

Чоловік, який телефонував, представився Олександром Гусаруком. Він засновник групи компаній «Група смарт», – забудовника, який і хоче звести на Курчатова, 6А багатоповерхівку.

ЖК «Діполь»

У вересні, ще коли на ділянці лише розпочинались підготовчі роботи, забудовник вже продавав квартири нового житлового комплексу під назвою «Діполь».

«Ідеальних не існує, але ми створили «Діполь»» – лозунг, яким тоді рекламували ЖК.

За описом на сайті новобудов lun.ua «Діполь» – це 6-ти поверховий будинок на 36 квартир економ класу з автономним опаленням, паркінгом та закритою територією. Тут же вказано, що здавати в експлуатацію проект планують у третьому кварталі 2021 року. 

А отакі будинок матиме обриси, судячи з інформації на сайті  lun.ua:

На цьому ж сайті вказано, що наразі продажі призупинені. Пауза сталась вочевидь після конфлікту із мешканцями сусідніх будинків.

За ескізами на сайті, будинок має виглядати отак:

Але як виявилось нібито «ідеальний» будинок із реклами, насправді має чимало вад.

Хитрість від забудовника

Нагадаємо, ділянка, де хочуть розмістити «Діполь», призначена для «будівництва та обслуговувань будівель торгівлі».

Ви бачите на фасаді проєкту торгівельні площі? Бо ми ні.

Але, торговельні, а точніше комерційні площі у новобудові нібито мають таки бути. На папері є.

До протесту мешканців, «Група смарт», окрім реклами у фейсбуку і на сайті, ще й зробила буклети і намагалась почати продажі ЖК «Діполь». У буклеті квартири розпочинаються з другого поверху будинку і закінчуються п'ятим, а шостий нібито мансардний.

На першому поверсі, як дізналися мешканці згодом, немовби мають бути якісь комерційні приміщення. Це було у вересні 2020-го.

Вже у грудні, після діалогу із людьми, забудовник показав їм проєкт та генплан «Діполь». У ньому під комерцію відвели перших три поверхи, а не тільки перший. І, за словами представника забудовника, таким план був із самого початку.

Тобто, за офіційними документами, ЖК «Діполь» має більше комерційних, ніж житлових приміщень, що суперечить рекламі, ескізам фасадів та інформації у буклеті. Суперечить картинці, яку забудовник пропонує покупцям.

Якщо від початку під комерцію справді відвели не один, а цілих три поверхи, то інформація із сайту lun.ua про 36 квартир, виходить, від початку неправдива. Якщо житловими будуть тільки три із шести поверхів, то квартир на чверть менше, ніж вказано на сайті.

Тут же на сайті, також пишуть про паркінг. Але він явно не вміститься на ділянці, яка відведена під ЖК «Діполь», вважає експерт з будівництва та землевпорядкування Георгій Могильний, до якого ми звернулися за консультацією. Ми попросили його оцінити генплан та креслення, які забудовник надіслав людям.

Георгій Могильний відомий викриттями земельно-будівельних зловживань у Києві. Фото зі сторінки у фейсбуку

За словами експерта, прибудинкової території на ділянці ЖК «Діполь» немає, а вона обов'язкова. Місця для паркування обов'язкові і мають бути в межах ділянки, а не в чужому дворі. І місць для паркінгу там потрібно досить багато і для квартир, і для торгових приміщень. Окрім цього:

– Вони відмітки висоти ставлять явно непропорційно, приховуючи близько 2,5-3 метри реальної висоти. В розрізах у них немає повноцінного 6 поверху, але є план 6-го поверху, що відповідає 3-5 поверхам.

Зі слів експерта, три комерційних поверхи проектувальники «намалювали» неспроста. По класифікатору, «Діполь» «підігнаний» під нежитлову будівлю і його можна видати за будівництво класу СС1.

– Максимум для житлових будинків класу СС1 – 4 поверхи. Але якщо на папері зробити житла трохи менше половини, то по коду це вже буде будівля громадського призначення і там вже не можна так легко «зарубати» документи на будівництво.

Оцей клас – СС1– дозволяє забудовнику найлегше отримати «дозвіл» на початок будівництва. Якщо точно, то його взагалі не потрібно. Потрібно тільки подати повідомлення про початок будівельних робіт в Управління ДАБК міста.

Ми отримали це повідомлення, у відповіді на запит від Управління ДАБК. Датоване воно 26-м листопадом. Тобто, його подали вже після виклику поліції стосовно незаконного початку будівництва.

У цьому повідомленні замовник вказав лише площу новобудови, поверховість та ступінь вогнестійкості і – все. Ніякого проєкту ніхто не мусить погоджувати, і перевіряти його теж ніхто не мусить. Тому «малювати» забудовники, які будують за таким класом, можуть будь-що.

Через це, Георгій Могильний припускає зловживання, які можуть застосувати у «Групі смарт».

– Тоді у них найпростіша схема: будують по СС1 з повідомленням, вводять легко в експлуатацію, а потім на нижніх поверхах по повідомленням роблять «липову» реконструкцію нежитлових приміщень з перебудовою у квартири.

– Я бачив «одноквартирний приватний будинок», який був 9-поверхівкою на 120 квартир. Вони спокійно проскочили по спрощеній схемі, але тоді було трохи легше, бо було 5 категорій складності, а не 3 класи відповідальності.

Тож маємо ситуацію, що на ділянці, яка призначена для будівель торгівлі, хочуть звести шестиповерхівку, в обхід правил, законів та будівельних норм. Як таке могло статися?

Судячи із того, як легко у забудовника вийшло все «провернути», то у Рівному «лупанути» висотку фактично будь-де може практично будь-хто. Ми дослідили, як це вийшло зробити.

Дружина головлікаря, мати прокурорки

Ще задовго до «Групи смарт» в цій історії з'явилася підприємиця Вікторія Гурська. Вона з 2005-го взяла в оренду землю площею 13,3 соток на Курчатова,6А, де тепер будується ЖК «Діполь».

Ділянка спочатку мала такий вигляд (контури виділені червоним):

Пам'ятаєте, у вересні на ділянці зруйнували стіни із бетонних блоків? До руйнації вони виглядали отак:

Руїни із блоків стояли тут із 2008-го. Фото надала Людмила Ястремська

Якщо ви задались питанням, що це могло б бути. То Вікторія Гурська напевно має відповідь і навіть ціну на це недоприміщення.

Оскільки призначена земля для будівель торгівлі, спочатку Вікторія Гурська нібито хоче звести тут магазин, так – це він на фото. Хоча насправді, це було прикриттям для отримання комунальної ділянки у приватну власність.

Гурська – не людина з вулиці. Вона – дружина колишнього керівника обласного ендокринологічного диспансеру Анатолія Гурського. Диспансер цей якраз знаходився перед ділянкою, яку підприємиця має в оренді – на Курчатова, 6. Тепер тут засідає МСЕК (Медико-соціальна експертна комісія, яка перевіряє і підтверджує наявність інвалідності, – ред.) і живуть студенти Рівненського медколеджу.

І судячи з того, що ми бачимо в документах (додатках до містобудівних умов 2012-го року, рішення суду, рішення сесії, договори оренди), Гурська поступово хотіла привласнити території, як диспансеру, так і землі біля нього.

«Захоплення» відбувалося в кілька етапів. Спочатку вона викупила підвальний та перший поверхи диспансеру за ймовірно заниженою вартістю. Приміщень їй виявилось мало і вона бере в оренду землю за диспансером на 49 років. Але і оренди їй мало, вона хоче ділянку у власність і намагається це зробити через давно перевірений оманливий спосіб.

Навозить на ділянку бетонних блоків. З них нібито намагається будувати магазин. Причому, робить це без будь-якого дозволу, погодження чи попередження.

Але суду вочевидь на це байдуже, бо з його допомогою вона оформляє право власності на той «недомагазин», перепідписує у 2008-му договір оренди землі для «реконструкції частини першого поверху та підвального приміщення під торговий комплекс з влаштування літнього майданчику та будівництва магазину» і отримує у 2012-му містобудівні умови.

Це нагадує схему привласнення землі громади. Щоб отримати ділянку у приватну власність, на ній створюють, або імітують створення об'єкту нерухомості. Коли маєш документи на такий об'єкт можна без конкурсу викупити, а деколи й отримати безкоштовно земельну ділянку.

За такою схемою, наприклад, діють забудовники з орбіти «Набережного кварталу» на вулиці Соборна, 450. За нею діють забудовники «церковного гектару» у Рівному.

Подивіться на зображення нижче. На цьому фото, якщо вірити рішенню судді Володимира Долі в листопаді 2008-го року, ви бачите «незавершене самочинне будівництво магазину та кіоску». На нього Гурська оформила право власності через суд. Оцінена готовність такого «будівництва» у 4%. Жінка в суді оцінила це «будівництво» у 19 тисяч 496 гривень.

Ви бачите зареєстровані 4% будівництва магазину та кіоску. Суддя Володимир Доля це затвердив, а юрист Рівнеради не навів належних аргументів, що об'єкту нерухомості там немає і це обман. Зображення із додатків до містобудівних умов 2012-го року, які отримувала Вікторія Гурська

Але привласнити землю жінка не змогла. У 2010-му міська рада їй відмовила у викупі. На цьому вона не зупинилася і отримала у 2017-му дозвіл на поділ землі (на дві ділянки 11,1 сотки. та 2,2 сотки.), після чого у 2018-му знову подалася викупити частину ділянки. Але міська рада їй у цьому також відмовила. І жінка знову підписала договір на оренду тієї частини землі, що не змогла купити. На ній і збираються будувати ЖК «Діполь».

Попри невдалі спроби Гурська не здається і знаходить того, від кого можна отримати зиск із своєї оренди – Олександра Гусарука і його «Групу смарт». Тож тепер вона фігурує у документах на будівництво ЖК «Діполь», як його замовниця.

Цікавий факт – окрім чоловіка – ексголовного лікаря закладу, де Гурська отримала приміщення і землю поряд, вона ще має доньку Наталію Буряк, яка до 2019-го працювала у Генпрокуратурі.

Ще один цікавий факт – цю жінку ні мешканці, ні ми наживо не бачили і не розмовляли з нею. Усі справи веде забудовник.

Ми намагалися поспілкуватися із підприємицею, але вона не відповідає на дзвінки. Ми залишили питання їй у вайбері. На момент публікації відповіді не отримали.

Але окрім самого забудовника і Гурської, є ще люди, які сприяли появі будівництва на цій ділянці.

Управління містобудування та архітектури

Заступник начальника управління містобудування та архітектури Віктор Вівсянник та його колега, який уже не працює в управлінні, Андрій Юрков підписували Вікторії Гурській містобудівні умови. Перший у 2012-му, другий у 2020-му.

У 2012-му, як ми вже писали, підприємиця хотіла тут магазин. Це одноповерховий невеликий будинок. Обмеження по висоті вказали 6 метрів.

Магазин
Спочатку отримали дозволи на таку конструкцію

Містобудівні умови і обмеження видані для «реконструкції частини першого поверху та підвального приміщення під торговий комплекс з влаштування літнього майданчику та будівництва магазину». Тобто, для будівництва того, під що справді призначена ділянка у договорі.

Але ці містобудівні умови і обмеження видали на ділянку площею 13,3 соток.

У 2017-му цю землю поділили на дві частини: 11,1 сотки та 2,2 сотки. І у заяві для отримання містобудівних умов та обмежень у 2020-му Гурська додала договір оренди землі меншою площею – 11,1 сотки. Його вона підписала у 2018-му році. Вид використання ділянки за договором такий же, як і більшої – «реконструкція частини першого поверху... та будівництва магазину».

Але загалом цільове призначення землі за кадастром: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

У 2020-му у отриманих Гурською містобудівних умов змінилися обмеження по висоті із 6 до 18 метрів. А самі документи дозволяють вже «нове будівництво торгового комплексу із житловими приміщеннями».

Як може бути двоє різних містобудівних умов на землі з однаковим видом використання – запитали ми у тепер колишнього заступника начальника управління містобудування та архітектури Андрія Юркова.

За його словами, містобудівні умови – це документ із вихідними даними для проєктанта. Нічого не заважає видавати його не прямо на те, під що призначена ділянка за кадастром.

– Є для кожної ділянки основний код цільового призначення землі. В даному випадку, ми керуємося ним.

Тобто, для управління містобудування та архітектури в принципі не важливо, яке призначення ділянки вказано в договорі оренди. На запитання, чи бачив Андрій Юрков договір, він не відповів.

Георгій Могильний роз'яснює, якщо цільове призначення землі – для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, то будувати на ній можуть будь-що, що підходить за кодуванням. Код, який має ЖК «Діполь», підходить під будівлі торгівлі, зокрема тому, що має (на папері) три комерційних поверхи.

Андрій Юрков відкидає будь-які звинувачення у тому, що містобудівні умови та обмеження могли бути видані з порушеннями.

– Тут порушення проєктних норм, а не містобудівних умов. Вони видаються, людина бере їх і керується ними, щоб зробити розрахунок. Зробити проєкт без містобудівних умов і обмежень неможливо.

Як вирішити проблему

Є два варіанти: скасувати містобудівні умови та обмеження, або розірвати договір оренди землі.

Скасувати містобудівні умови людям могло б допомогти міське Управління державного архітектурно-будівельного контролю. Саме тут оформляють дозволи і реєструють повідомлення про будівництво класів СС1 та СС2. Але наразі контроль не може перевірити будівництво, чи документи, каже Георгій Могильний.

– Внаслідок «реформ», провести перевірку майже неможливо – з березня вони були заблоковані, у грудні начебто дозволили, але законно провести не можна. А коли Кабмін нарешті відремонтує поламане ним самим, то все одно перевірку можна буде провести виключно у присутності директора забудовника: якщо він не захоче приходити, то перевірка неможлива.

Окрім цього, навіть якщо і забудовник і УДАБК дуже захочуть, то все одно цього не зроблять це через діру в законі.

Справа в тому, що аби перевірити будівництво, працівники контролю мають пройти атестацію. Її вигадали в березні 2020-го року, але так і не затвердили порядок її проходження, каже експерт. І хоча з грудня перевірки проводити нібито можна, але оскільки немає правил проходження цієї атестації, то ніхто її не може пройти і перевірки провести через це теж не може.

– Лише зараз проводять громадське обговорення проєкту постанови Кабміну, яким цю невипадкову помилку уряду виправляють, – підкреслює Георгій Могильний.

Керівник управління державного архітектурно-будівельного контролю Рівнеради Микола Дядюсь знає про будівництво на Курчатова, 6А. Каже, що будівлі, яку там хочуть звести, бути не повинно. Але підтверджує слова експерта про те, що перевіряти будівництво вони не можуть.

– Відповідно до законодавства відмінити містобудівні умови можна тільки за рішенням суду чи заявою замовника. Ми розуміємо, що заяви замовника не буде. А щоб звернутися в суд необхідно, щоб це робила особа, чиї права порушені.

Інший шлях зупинити будівництво – розірвати договір оренди із Вікторією Гурською в односторонньому порядку. Це міська рада може зробити, якщо вона не платить оренду більше трьох місяців, або використовує ділянку не за призначенням, або здає її в суборенду без згоди міської ради. Судячи з того, що вона замовниця будівництва, то у суборенду земля не здана.

Ми намагалися дізнатися, чи боргувала підприємиця за ділянку, але у Рівнераді цього нібито не знають, бо оплата проходить через податкову. Туди і направили наш запит. У податковій цю суспільно-важливу інформацію вважають конфіденційною і не захотіли її оприлюднити для рівнян. Через що ми поскаржились до Офісу Уповноваженої з прав людини на порушення права доступу до публічної інформації, з тим, щоб оштрафувати посадовців правопорушників і змусити їх надати інформацію (відповіді поки немає).

Перевірити, чи використана земля за призначенням, ми намагалися у Держгеокадастрі, але там не можуть цього знати, поки не почнеться будівництво, відповіли нам на запити.

Окрім цього, за словами Георгія Могильного, договір оренди землі можна було б розірвати, якби у ньому власник землі передбачив «специфічні умови».

– Специфічні умови – це прямо передбачене договором право на його розірвання у разі порушення саме виду використання.

Тобто, якби у договорі з Гурською окремим пунктом було б вказано, що у разі будівництва чогось іншого, ніж «реконструкції частини першого поверху....» договір буде розірвано, то це значно б спростило боротьбу мешканців із будівництвом ЖК «Діполь».

– І якщо за містобудівною документацією можна будувати багатоквартирний будинок, то неважливо для чого саме давали землю – місцева влада, хоч і власник землі, не має повноважень щось вимагати, якщо у договорі оренди не передбачила специфічні вимоги для розірвання. А якщо вимоги про розірвання передбачили, то містобудівні умови і обмеження все одно зобов'язані видати, але зможуть забрати землю і зупинити будівництво.

Забудовник і депутати

Попри те, що Людмила Ястремська із сусідами отримали відмови від держорганів на прохання вплинути на будівництво, вони повторно звернулися до міської ради і Держгеокадастру.

Після звернення Людмилу попросили прийти на засідання тимчасової комісії з питань протидії хаотичній забудові міста, яку сформували у грудні 2020-го і яку очолив секретар Рівнеради Віктор Шакирзян, який став посадовцем з будівельного бізнесу.

Члени комісії пообіцяли, що приїдуть на ділянку і далі будуть вирішувати, що робити. Обіцяли це зробити ще 1-го лютого.

На відео засідання цієї комісії.

Поки їхала комісія, відбулось іще одне її засідання та протест жителів. Хтось викликав поліцію на протестувальників. Вочевидь, забудовник, припускає Людмила Ястремська. Але люди і самі не промах – написали заяву і сповістили правоохоронців про безстрокову акцію протесту ще 2-го лютого.

Третього березня техніка намагалась заїхати на ділянку, але люди не пустили її.

– Тоді я напряму телефонувала Шакирзяну і він напряму зв'язувався із представниками забудовника. Техніку тоді прибрали, – розповідає Людмила Ястремська.

Приїхала тимчасова депутатська комісія на ділянку на Курчатова, 6А 2-го квітня. За майже два тижні після нашого запитання Віктору Шакирзяну, чому вона не їде.

Спілкування мешканців із забудовником та членами комісії ми зафільмували.

На відео голова ОСББ «Драганчука, 4» Ігор Теренчук запитує у Олександра Гусарука, чому за офіційними документами тут будується торговий комплекс із житловими приміщеннями, а по факту буде житловий будинок. Адже реклама була саме такою.

– Згідно розробленої проєктної документації будівництво торгово-побутове, – каже Олександр Гусарук.

– Торгового комплексу із житловими приміщеннями, – підказують йому збоку.

– Це не відповідає дійсності і ви це знаєте, – каже забудовнику голова ОСББ «Драганчука,4» Ігор Теренчук.

– Це ваша думка, що не відповідає дійсності, а що відповідає. Я вам заявляю те, що є в документах і те, що є в проєктній документації, – відповідає йому Гусарук.

– В нас є брошури (вочевидь мова про буклет – авт.) з жовтня (вочевидь мав на увазі вересень – авт.) місяця, що це житловий будинок і був початий продаж ЖК «Діполь», є скриншоти із сайту центру продажу, – аргументує Ігор Теренчук.

– ЖК «Діполь» 80% у вас продано. І перший поверх ви продавали, як квартири з можливістю переведення під комерцію, – каже депутатка Рівнеради Катерина Марчук.

– Скажіть, хто мені має це заборонити і чого має це заборонити? Ми говоримо зараз про юридичні моменти, які тримаємо в руках: дозвіл, проєкт і маємо ситуацію. Які ще у вас до мене питання? – каже Олександр Гусарук.

Ми намагалися також поспілкуватися із забудовником наодинці. Але нам не вдалося. 

– Пане Олександре, це «Четверта влада», можна кілька слів? – журналістка.

– Ні, ви ж знаєте, що з «Четвертою владою» я не спілкуюсь. Я не спілкуюсь з продажним замовним ресурсом, який працює виключно за гроші і продає негатив, тому вибачте. Дозрієте...

– У вас є докази?

– Звичайно є, звичайно є, да. Докази, які ви продаєте проти мене, тому піднімете свій рівень культури, дозрієте до рівня моєї культури...

– А ви можете їх показати?

– Дозрієте до рівня свідомого медіа-ресурсу, тоді будете брати інтерв'ю, зараз ви не маєте морального права брати інтерв'ю, тому я вже сказав, які ви є. Докази я передавав Антоніні Торбіч і передавайте їй ще раз вітання.

Ось цей момент на відео:

Заступниця головного редактора «Четвертої влади» Антоніна Торбіч каже, що ніяких доказів «продажності» Гусарук не передавав. Писав тільки в телеграмі таке: «Після Ваших брудних статей, мені взагалі не хочеться нічого будувати в місті Рівне, цим самим не я, а Ви сприяєте породженню різних непрозорих схем і забудовників із сумнівною репутацією, які потім кидають людей».

Нагадаємо, що група компаній Олександра Гусарука співпрацює із забудовниками із орбіти «Набережного кварталу», який відомий у Рівному незаконними будівництвами, численними порушеннями і захопленням земельних ділянок, зокрема в парку на пагорбі Слави і в парку біля Басового кута.

(Головний редактор «Четвертої влади» Володимир Торбіч озвучив намір, що якщо Олександр Гусарук не опублікує офіційне спростування або вибачення за поширення проти редакції неправдивої інформації – відповідатиме за цей наклеп у суді і хай туди ж принесе свої «докази», – авт).

Попри відмову у спілкуванні, ми все ж надіслали Олександру Гусаруку питання у телеграмі. На момент публікації відповіді не отримали.

Під час візиту комісії на Курчатова, 6А ми запитали секретаря Рівнеради Віктора Шакирзяна, чи буде комісія рекомендувати встановити мораторій на будівництво. Він кілька разів не хотів відповідати прямо, але згодом сказав, що буде.

Але чи погодять його документально, буде зрозуміло на сесії Рівнеради, після того, як рекомендацію дасть ще й земельна комісія. Поки що мораторій існує тільки усний, каже посадовець.

Депутат Рівнеради та архітектор Дмитро Котляров, який також є членом тимчасової депутатської комісії, вважає, що містобудівні умови, які наразі видані на ділянку на Курчатова, 6А «на нове будівництво...» не повинні були видавати.

– За моєю логікою, людина повинна звернутися на сесію і сказати, що міська рада, змініть мені цільове призначення ділянки, – пояснює своє розуміння депутат.

– І це має бути змінено в договорі оренди? – журналістка.

– Так.

Як довго триватиме пауза і що таки буде з будівництвом на Курчатова, 6А – поки не зрозуміло. Людмила Ястремська каже, що у зверненнях до міського голови та інших структур, люди писали, що хотіли б облаштувати на ділянці спортивний майданчик. Але знову ж – для цього потрібно забрати землю з оренди Вікторії Гурської.

Але судячи із поведінки та тверджень членів комісії і самого Віктора Шакирзяна, вони хочуть, аби задоволеними залишились обидві сторони. Чи вийде це зробити і яким чином побачимо згодом.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте