Зареєструвати ФОП онлайн: покрокова інструкція
«Четверта влада» підготувала покрокову інструкцію для рівнян, які хочуть зареєструватися як підприємці в інтернеті. Розробники цієї опції на порталі «Дія» стверджують, що на заповнення документів потрібно 10 хвилин, а розглянути їх мають за одну добу під час робочих днів. Ця послуга безкоштовна.
Крок 1. На порталі «Дія» треба вибрати пункт меню «Послуги», у вкладці, що відкриється після того, – «Підприємництво» і зрештою «Відкриття ФОП».
Система запропонує авторизуватися за допомогою електронно-цифрового підпису (ЕЦП), який за правовим статусом прирівняний до власноручного підпису чи печатки. Отримати ЕЦП можна в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів, зокрема у деяких – безкоштовно та онлайн (наприклад, клієнтам Приватбанку через «Приват 24», клієнтам «Ощадбанку» – через власний сервіс, тощо).
Крок 2. Вказати громадянство та адресу реєстрації.
Крок 3. Вибрати види економічної діяльності (КВЕДи), тобто вказати, що саме ви як підприємець збираєтесь робити.
Крок 4. Зазначити, чи були ви підприємцем раніше, і вибрати тип оподаткування за загальною чи спрощеною системою.
Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний податок, який залежить від їхньої групи платників податку, та єдиний соціальний внесок (22% від мінімальної заробітної плати або 1320 гривень з 1 січня 2021-го).
На загальній системі оподаткування ФОПи сплачують 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та 1,5% військового збору (ВЗ) від чистого доходу, тобто різниці між загальним оподатковуваним доходом і документально підтвердженими витратами на підприємництво.
Також підприємці за загальною системою оподаткування з 1 січня сплачують ЄСВ мінімум 1320 гривень.
Крок 5. Вибрати, чи хочете реєструватися як платник податку на додану вартість та дату реєстрації.
Згідно з Податковим кодексом, підприємці зобов'язані реєструватися як платники ПДВ, якщо за рік в обігу в них понад мільйон гривень без урахування ПДВ.
Проте підприємці можуть добровільно зареєструватися як платники податку на додану вартість, якщо загальна сума оподатковуваних постачань у них менше мільйона.
Крок 6. Заповнити контактну інформацію.
Крок 7. Підписати електронну заяву електронним цифровим підписом.
Як внести зміни після реєстрації
Після реєстрації у ФОПів є можливість змінити громадянство, види економічної діяльності та контактну інформацію (номер телефону, електронну пошту та свою особисту сторінку в інтернеті).
Змінити свої ініціали та місце проживання можна тільки офлайн, наприклад, в Центрі надання адміністративних послуг.
Ми покажемо на прикладі, як додати ще один вид економічної діяльності.
Для цього треба натиснути на кнопку «Редагувати» та у вікні, що виникло на екрані, додати новий вид діяльності.
Після цього треба знову натиснути кнопку «Редагувати», щоб зберегти зміни.
Далі треба відповісти на питання, чи є ви платником єдиного податку. Нижче буде підказка, що платник єдиного податку – ФОП, який перебуває на спрощеній системі оподаткування 1-4 груп.
Перевірити, чи є ви платником єдиного податку можна онлайн за податковим номером у Реєстрі платників єдиного податку за посиланням.
Потім потрібно заповнити форму, вказавши назву податкової, де ви зареєстровані, та місце реєстрації ФОП, тобто вашу адресу.
Далі сервіс пропонує перевірити заяву в електронному вигляді та підписати її за допомогою ЕЦП. Інформація про зміни надійде вам на електронну пошту.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти