Завербованому ФСБ кілеру рівненський суд оголосив вирок: зрадив державу та «зірвав троянду»

Найманець Олег Смородинов визнав, що вбив працівника рівненського СІЗО Івана Мамчура. Смородинова судять за двома статтями; за однією з двох уже оголосили вирок
Джерело
ЧаРівне

Працівники російських спецслужб передали Олегу Смородинову список із назв шести квітів. Кожна квітка у списку позначала людину в Україні, за якою Смородинов мав стежити та, можливо, вбити. Працівник рівненського СІЗО Іван Мамчур у цьому списку називався «трояндою».

16 вересня 2016 року Смородинов доповів замовникам, що «троянда зірвана». Це означало, що рівнянина Мамчура він убив. Тепер Смородинова судять: обвинувачують у державній зраді та замовному вбивстві. 2-го березня суд оголосив йому вирок за статтею про державну зраду – 12 років позбавлення волі.

Що відомо про Смородинова 

Він народився в Росії, а до України переїхав підлітком. Із його власних слів, за радянських часів служив на флоті, потім та кілька років працював міліціонером.

Однак більшість часу в житті займався організованою злочинністю та відсидів за хабарництво і здирництво. Також переправляв жінок з України до Москви для заняття проституцією.

Про це Смородинов розповів кореспонденту The New York Times Майклу Швірцу під час їхнього шестигодинного інтерв’ю. 

Також Смородинов воював на боці бойовиків так званої «ДНР». Був поранений, після чого переїхав до Москви.

Російська ФСБ завербувала Смородинова у січні-лютому 2016 року.

Взамін на співпрацю з ФСБ Смородинову пообіцяли працевлаштувати його у правоохоронних органах в окупованому Криму.

У вироку йдеться, що Смородинов мав «вербувати агентуру серед жителів України», зокрема серед тих, хто працюють або працювали у Збройних силах України.

Але чому ФСБ замовило якогось працівника рівненського слідчого ізолятора? За версією журналіста Майкла Швірца, об’єднувала потенційних жертв Смородинова не належність до Збройних сил, а участь у російсько-грузинській війні 2008 року. Як відомо «Четвертій владі», Іван Мамчур служив в українському спецназі і в час російсько-грузинської війни перебував на території Грузії.

Після вбивства Смородинов утік до Москви, але в листопаді 2016-го намагався приїхати в Україну, щоб зробити сюрприз своїй дівчині на день народження. Втім вона повідомила про його приїзд у поліцію і його затримали на кордоні.

На суді 2 березня 2020-го Смородинов визнав свою провину і каявся. Чи буде подавати на апеляцію, дізнатися в його адвоката нам не вдалося.

Водночас Смородинов каже, що вбивати Мамчура не збирався. Мовляв, думав, що вбиватимуть інші люди, а сам він лише стежитиме. Коли ж прийшов у під’їзд до жертви стріляти, до останнього думав, що це така «перевірка» і що патрони холості.

Суд у цій справі заплановано на 10 квітня.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуці.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте