В рівненському СІЗО не з'ясували як завагітніла обвинувачена у вбивстві свого чоловіка

А Тетяна Літвінова просить відкласти суд на рік

Сюжет UA:Рівне

Замість особистої присутності – надіслала листа. У ньому Тетяна Літвінова, яку більше двох років тому звинуватили у вбивстві свого чоловіка, рівненського перукаря Сергія Літвінова, попросила відкласти суд на рік.

В листі жінка пише, що знову погано себе почуває через важкий перебіг вагітності. Окрім листа, жодних документів, які б підтверджували стан її здоров'я – не надала.

Про це повідомляє «UA: Рівне» в сюжеті з вчорашнього судового засідання у цій справі.

Про стан свого здоров'я та причину чергової неявки в залу суду Тетяна Літвінова повідомляє листом, який зачитує головуюча суддя Оксана Крижова

– Поточним станом здоров'я – прогресуюча хвороба анемія 1-го ступеня, високий фактор загрози передчасних пологів об’єктивно не дозволяють мені брати участь у судовому провадженні, адекватно сприймати та оцінювати події в судовому засіданні, – зачитує головуюча суддя Оксана Крижова.

– 27-го вересня 2019-го року я була конвойована в установу охорони здоров’я міста Рівне для проведення комплексної допологової перинатальної діагностики та консультації лікаря-гінеколога.

В результаті ультразвукових досліджень був підтверджений термін протікання вагітності 35 тижнів і два дні, – йдеться у листі-клопотанні Тетяни Літвінової.

Нагадаємо, ще 24-го вересня «Четверта влада» писала, прокурор Олександр Станкевич наголошував суду – жодних підтверджень як, наприклад, довідки від лікаря, Тетяна Літвінова не надала.

На засіданні 1-го жовтня прокурор знову просить суд витребувати докази. 

– Які б підтверджували стан її здоров’я і неможливість брати участь у судовому засіданні. 

Прокурор у справі та адвокат матері вбитого перукаря ще на минулому засіданні просили суд витребувати медичні довідки про стан здоров'я Літвінової та з'ясувати, яким чином вона братиме участь у засіданні

– Крім того, ми не можемо, згідно із клопотанням обвинуваченої, відстрочити розгляд кримінального провадження на один рік, оскільки існують розумні строки розгляду кримінального провадження, – каже прокурор.

– Скільки вже можна, люди добрі? Чого вони тягнуть цей суд? В мене сил немає. То б призналася б, шо вбила. В мене сил немає, у мене сина немає, – жалісно голосить матір убитого Софія Літвінова.

Матір убитого, 76-річна Софія Літвінова понад два роки ходить в суд, сподіваючись на обвинувальний вирок

Крім того, адвокат матері Літвінова Володимир Цуняк на минулому засіданні 24-го вересня просив, аби суд з’ясував думку обвинуваченої, як вона братиме участь у процесі: в судовій залі або ж по відеозв’язку. А також призначити кілька дат для засідань та заздалегідь повідомити про них Тетяну Літвінову.

На думку адвоката – це б звело до мінімуму затягування розгляду справи, який призупинився ще два роки тому, коли з’ясували, що обвинувачена – вагітна. А нині, у 2019-му Літвінова – знову завагітніла.

Та поки цього зробити не вдалося.

– Сьогодні зв’язувалася із керівництвом СІЗО і встановлювала для себе можливість участі разом з обвинуваченою Літвіновою у відео-конференції, – розповідає адвокатка обвинуваченої Ірина Цісар.

Адвокатка обвинуваченої Ірина Цісар досі не змогла поспілкуватися із Літвіновою особисто. На минулому засіданні стало відомо, що жінка відмовляється від своєї захисниці

– Однак, мені повідомили, що вона не вийде на відеоконференцію, так само вона не з’явиться в судове засідання. А тому наразі я не можу її позицію знати.

До слова, на минулому засіданні стало відомо, що Тетяна Літвінова відмовилася від адвокатських послуг Ірини Цісар.

У результаті суд ухвалює витребувати документи з медичної установи, які підтверджують стан здоров’я Літвінової.

Також продовжують дію запобіжного заходу тримання під вартою на два місяці, який у протилежному випадку мав би закінчитися 7-го жовтня.

Наступне ж засідання має відбутися трохи менше, як за два місяці – 26-го листопада.

В той же час, начальник Рівненського слідчого ізолятора Юрій Ткачук каже, що встановити, як Літвінова змогла завагітніти у режимній установі – не вдалося.

Начальник Рівненського СІЗО Юрій Ткачук каже, на тривалі побачення Літвінова по закону права немає

– Встановити остаточно, що надавалися якісь незаконні пільги чи переваги зі сторони персоналу установи, не вдалося. Тривалих побачень у неї не було. Тривалі побачення надаються тільки засудженим. Вона є в статусі особи, взятої під варту. Відповідно, їй тривалі побачення не надавалися.

Не вдалося цього з’ясувати і представникам Західного міжрегіонального управління з питань виконання покарань, які проводили службове розслідування.

Нагадаємо, у Рівненському СІЗО Літвінова перебуває понад два роки.

Її екстрадували з Єгипту, куди вона виїхала в ніч після вбивства Сергія Літвінова 25-го травня 2017-го року. А на наступний день суд обрав запобіжний захід – тримання під вартою.

У СІЗО на той час 23-літня Літвінова народжує сина. Зараз хлопчику – 2 роки. Ще двоє дітей Літвінової від шлюбу із Сергієм Літвіновим – на вихованні в опікунів.

Начальник СІЗО розповідає, що для дитини створили усі потрібні умови.

– На дитину виділяється окрема норма харчування. Це є окрема камера, вона з покращеними умовами тримання. 

– Є там і дитяче ліжечко, і холодильник, і електроплитка для приготування їжі, є бойлер із гарячою водою, душова. Також обладнано окремо прогулянковий дитячий дворик.

Слідкувати за цією справою можна за тегом Тетяна Літвінова.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте