В СІЗО із однорічним сином: як в суді розглядають справу про вбивство рівненського перукаря

Тетяна Літвінова присутня на судових засіданнях через відеозв'язок із слідчого ізолятора
Джерело
Фото з архіву «Четвертої влади»

Вбила та втекла. Майже два роки тому Тетяна Літвінова вбила свого чоловіка Сергія Літвінова. Це трапилося у лютому 2017-го року. Тоді ж у квартирі знаходились однорічний та трьохрічний сини подружжя. Жінка нанесла не менше одинадцяти ударів ножем своєму чоловікові.

Після скоєного вона залишила дітей та поїхала за кордон.

Її знайшли через місяць у Арабській Республіці Єгипет. Згодом екстрадували в Україну.

Їй висунули обвинувачення за ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу України – вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

В травні 2017 року 78-річний батько Сергія викинувся з вікна і загинув, не витримавши душевного болю через загибель сина.

У жовтні 2017 року справу почали розглядати у суді.

Постраждали обидві сім'ї перукаря

Сергій Літвінов був відомим у Рівному перукарем. Мав власний салон краси «Серж». Його 76-річна матір Софія Зигмундівна – також в минулому перукарка. Справою займалася 46 років.

– Він був золотою дитиною, жили добре, все було для нього, дуже рано пішов працювати. Він в 14 років пішов працювати перукарем. Вивчився і пішов працювати. Він проробив 26 років в перукарні, – розповідає жінка. 

Сергій Літвінов був одружений двічі. Від першого шлюбу із Наталією Літвіновою він виховував сина, якому зараз 15 років.  Жінка розповідає, що  смерть тата син переніс дуже важко. 

– Ми до психолога звертались неодноразово, шкільний психолог з ним працював, він говорив страшні слова.

– Сама я дуже сильно до цих пір переживаю, мені здається що я зараз буду іти по місту і його зустріну, настільки він хотів жити і був життєрадісною людиною, прагнув іти вперед, все хотів встигнути зробити, – згадує перша дружина Наталія, яка теж відвідує засідання суду.

Від шлюбу із Тетяною Літвіновою в Сергія було двоє синів. Зараз їм три та п’ять років. Зростають діти у прийомній сім’ї. Софія Літвінова говорить, що з онуками спілкується постійно.

Сергій та Тетяна Літвінови. Це фото Сергій Літвінов опублікував у 2012 році на своїй сторінці в Однокласниках

За ґратами слідчого ізолятора Тетяна Літвінова народила ще одного хлопчика. Зараз йому трохи більше року. Батьком дитини також записали Сергія Літвінова. Хоча його перша дружина Наталя впевнена, що син не його.

Матір Сергія розповідає, що в день убивства Сергій ніс дітям їжу та мав повернутися назад на роботу. 

– Він дзвонив дівчатам із перукарні і каже: «в мене там має бути клієнт, то якщо мене не буде, то нехай 5 хвилин почекає, бо я іду до Тані несу дітям їжу». 

– Коли прийшов клієнт, дзвонили до Сергія, в нього вже телефон був недоступний, – згадує матір.

Софія Літвінова відвідує кожне судове засідання

Сергія Літвінова не могли знайти добу. Вже наступного дня забили на сполох.

Софії Зигмундівні про смерть сина повідомили на другий день.

– Він кричав, «люди поможіть, вбивають», сусіди чули це, вони подумали, що там якась сімейна розбірка, – каже вона.

Підсудна психічно здорова

Справу в суді розглядають більше року. Прокурор обласної прокуратури Олександр Станкевич вже завершив зачитувати у суді три томи справи. Залишилося ще два.

Під час минулого судового засідання Олександр Станкевич зачитував висновки психологічної експертизи Тетяни Літвінової. 

– На момент вчинення діяння на психічні розлади, які позбавляли її здатності усвідомлювати свої дії, не страждала, могла усвідомлювати свої дії і керувати ними.

Прокурор Олександр Станкевич (праворуч) прочитав три томи обвинувачення, залишилося ще два. Ліворуч представник потерпілої матері Сергія Літвінова Володимир Цуняк

– Характеризується активністю, егоцентризмом (нездатність чи невміння індивіда встати на чужу точку зору, – авт.), демонстративності, розвиненим почуттям суперництва, високим рівнем домагань, необхідністю насиченого життя, потребою у спонтанності та незалежності, – зачитав висновок експерта прокурор. 

Чому ж тоді Тетяна Літвінова нанесла своєму чоловікові не менше одинадцяти ударів ножем? 

Раніше вона зазначала, що це був самозахист. Адже спочатку Сергій Літвінов нібито сам накинувся на неї з ножем через ревнощі. Однак представник потерпілої Софії Літвінової – Володимир Цуняк в це не вірить.

– Причиною стало ніби то те, що він погрожував, але вона забрала ніж, і ніякої загрози не було, тобто мова про самозахист вважаю взагалі не може мати місце.

– Він був обезброєний і навіть якщо в нього цей ніж був, але це малоймовіріно, але навіть за її показами вона ніж забрала і ніякої загрози не було, – зазначає адвокат. 

Окрім того Володимир Цуняк має сумнів з приводу того, що діти, які були у квартирі, не бачили вбивства. 

– Вона стверджує, що діти були в іншій кімнаті і це не бачили, хоча це викликає сумнів, адже якщо відбувались там якісь події, крики, шум ну то можна допустити, що діти могли бачити, але ну даних таких не має, але вона каже, що не бачили. 

Підсудна перебуває в СІЗО з однорічним сином

Зв’язок із підозрюваною Тетяною Літвіновою проводиться у режимі відеоконференції. Захисниця обвинуваченої Тетяна Барашивець каже, що немає з ким залишити дитину.

Захисниця Тетяна Барашивецька (праворуч) зауважує, що її підзахисна Тетяна Літвінова(ліворуч) має право бути присутньою на судовому засідання в режимі відеоконференції.

– В зв’язку з тим, що дитина маленька і її треба доглядати, а там працівники СІЗО (слідчого ізолятору) мають свою роботу, тому ми погодили що дві години її будуть доглядати працівники СІЗО.

– А якщо виїжджати, то це займає більше часу, більше двох годин і це складно для працівників СІЗО, – каже захисниця.

Під час засідання, присутні обурювалися, що засідання проводиться у режимі відеоконференції.

Натомість представник потерпілої Володимир Цуняк питання ставить по-іншому:

– Де це таке передбачено, щоб дитина відбувала покарання, її хтось приговорив і чи можна взагалі дитину в таких умовах утримувати, хто їй там умови створює?

– Це має бути ухвала суду, але суд теж не дуже хоче брати на себе цю відповідальність. Так, правила дозволяють бути дитині з мамою до 3-х років, але це не значить, що таке повинно бути, тим більше це суттєво впливає на розгляд справи, – зауважує він у коментарі «Четвертій владі».

До того ж наголошує, що Тетяна Літвінова спекулює дитиною, чим затягується судовий процес.

– В нас вже було з десяток судів було зірвано, то дитина хвора, то те, то те. Нема з ким залишити дитину, це що іграшки, – нарікає Володимир Цуняк.

Тетяна Літвінова все судове засідання мовчала, слухаючи зачитування обвинувачення.

Колегія суддів (з права наліво) Святослав Рогозін, Віктор Кухарець та Наталія Діонісьєва оголосили перерву у судовому розгляді справи

Більше публікацій про Тетяну Літвінову і цю справу можна почитати за відповідним тегом.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте