Обвинувачена у вбивстві рівненського перукаря скоро знову має народжувати і може вийти із СІЗО

Тетяна Літвінова на 35-му тижні вагітності, каже, що погано почувається і на суд їхати відмовилась. Фото 31-го січня 2019 року
Джерело
«Четверта влада»

Обвинувачена у вбивстві свого чоловіка, рівненського перукаря Сергія Літвінова Тетяна Літвінова не з’явилася на судове засідання 24-го вересня. А вже 7-го жовтня, якщо їй не продовжать запобіжний захід – тримання під вартою, жінка може вийти із слідчого ізолятора.

У лютому 2017-го року рівненського перукаря, власника салону «Серж» Сергія Літвінова знайшли мертвого в коморі квартири, в якій жила його дружина та двоє дітей – півтора та трирічного віку.

Тіло чоловіка було замотане у поліетиленові пакети, йому завдали численні ножові поранення: у живіт, груди, в область під серцем та у бік.

Опівночі його дружина Тетяна Літвінова, з якою вони на той час жили окремо, вилітає в Єгипет, прихопивши гроші з сейфу в квартирі чоловіка.

Наприкінці травня того ж року Літвінову екстрадують в Україну, а на наступний день обирають запобіжний захід – тримання під вартою. У СІЗО Літвінова знаходиться досі.

За цей час вона народила сина, якого зареєструвала на ім’я свого покійного чоловіка, стверджуючи, що це його дитина. А вже у СІЗО вагітніє вдруге. Наразі вона знаходиться на 35-му тижні вагітності.

В неї там бойлер у СІЗО: як жінки обговорюють обвинувачену

24 вересня судове засідання розпочинається із затримкою більш, як на 40 хвилин. За хвилин п’ятнадцять до цього секретар повідомляє – треба почекати, бо конвой везе акти.

– А її що, не везе? – обурено вигукують присутні в залі.

Сусідка загиблого Людмила Швидак (зліва) і матір загиблого – потерпіла у справі – Софія Літвінова

– А на УЗД вона поїхала, – вигукує Людмила Швидак, сусідка загиблого. 

– Це вона спеціально робить. І завагітніла вона теж не випадково. У СІЗО їй краще, ніж у тюрмі. Спочатку одну дитину народила. А це на другу чекає. Вже три роки суд і ніякого здвигу. Ні один свідок не допитаний. Що ж це таке? – обурюється жінка.

– Сидить три роки, зараз УЗД робить, після УЗД буде народжувати. А потім вийде за «законом Савченко», помахає ручкою і скаже, я вже відсиділа.

– В неї там бойлер у СІЗО, – зауважує понята Світлана Павленко. Он в деяких людей в квартирі бойлерів немає.

Світлана Павленко – старша по будинку, де винаймав житло для дружини з дітьми Літвінов. Пригадує, як до неї прийшла поліція і розповідає – працювали на місці вбивства більше шести годин.

Світлана Павленко: «Вони прийшли, щоб я надала списки мешканців нашого будинку, бо у нас відбулося вбивство. А я думаю, яке вбивство? Центр міста. Я була ошелешена. Я була понятою»

– Я бачила роботу поліцейських і бачила все, що вони там знаходили. І коли Сергія розпечатали, у нього лице було таке свіже… Мені навіть здається, що він був живий і задихнувся через кульок, який був на ньому.

– Або вона людина з нездоровою психікою, або це якийсь монстр.

Світлана Павленко переживає, діти, які лишилися напівсиротами, в майбутньому можуть потребувати допомоги, бо старший, за її словами, тоді кричав: «Тата вбивають!». 

За версією слідства, діти були присутні під час вбивства Сергія Літвінова. Обвинувачена це заперечує.

– Вона заслуговує довічне ув'язнення. Я залишилась сама стара на ввесь світ, нікому не потрібна, – заламує руки матір Сергія Літвінова, 76-річна Софія Зигмудівна (її чоловік та батько загиблого сина, не витримавши втрати, викинувся з вікна – авт.).

Жінка вважає, невістка вбила її сина через гроші і діяла не одна.

– Як вона могла сама його держать і засаджувать руки в двері, шоб ламать? Поламані пальчики всі. В квартирі подушки були порізані, так вона шукала ті гроші. 

Сусідка Сергія Літвінова Людмила Швидак розповідає, Сергій, попри те, що не жив із дружиною, був дбайливим батьком.

– Він наймав нянечки, а вона шо хотіла, те й робила. Вона йому дзвонить, каже, що не може вийти, треба продукти купити. Він рано до роботи купує і приносить.

– Ну хочеш ти вкрасти, забрати ті гроші, то забирай, – обурюється Людмила Швидак. – Зв’яжи, закрий рота, бери гроші і їдь. В тебе ж квитки на руках були. Навіщо вбивати? Зараз був би батько для дітей.

Загроза передчасних пологів та анемія першого ступеня

Засідання розпочинається в 11.47. Літвінової в залі немає і не буде.

Головуюча суддя Оксана Крижова зачитує, що о 10.20 по Літвінову прибув конвой, щоб доправити її до суду.

Головуюча суддя Крижова зачитує клопотання обвинуваченої Літвіної, в якому та просить перенести судове засідання і пояснює причини своєї неявки. У колегія суддів, яка розглядає справу Літвінової також судді Наталія Діонісієва та Святослав Рогозін

Обвинувачена поскаржилася на погане самопочуття у зв'язку із важким перебігом вагітності та подає клопотання про перенесення справи. Мовляв, у неї загроза передчасних пологів та анемія першого ступеня. Тому лікар прописав їй постільний режим.

На що і прокурор, і адвокат потерпілої – матері вбитого – зауважуть – доказів того, що обвинувачена погано себе почуває – немає.

Пропонують суду зобов'язати захисницю Тетяни Літвінової витребувати історію хвороби, історію вагітності та всі підтверджуючі документи стану Літвінової та надати у суд.

– Оцінка стану – лише зі слів самої обвинуваченої. Тому медичною документацією це жодним чином не підтверджується, – каже прокурор Рівненської обласної прокуратури Олександр Станкевич.

Прокурор Олександр Станкевич просить зобов'язати захисницю обвинуваченої надати докази свого поганого стану здоров'я

Якщо ж доказів не буде то, каже адвокат матері загиблого Володимир Цуняк, можна вважати, що обвинувачена зловживає своїми процесуальними правами.

– В даних обставинах суд повинен діяти більш рішуче, – каже адвокат. – І винести сьогодні ухвалу, якою зобов’язати адміністрацію визначити наперед кілька дат, коли відбудуться судові засідання і завчасно її, через ту ж ухвалу, повідомити під розписку. Оскільки остання її заява була, що її завчасно не повідомили про судове засідання.

Адвокат Володимир Цуняк каже, що обвинувачена затягує справу, щоб зменшити собі строк покарання

– Ці зловживання, Ваша честь, мають місце не лише нею. А це особи, які знаходяться в СІЗО, яким вигідно знаходитися в СІЗО по «закону Савченко», яким іде день за два (день перебування в СІЗО зараховується за два дні позбавлення волі – ред.).

Так званий «закон Савченко» скасований і не діє з 21-го червня 2017-го року, однак Тетяну Літвінову затримали і обрали запобіжний захід до цієї дати. Тому, за постановою Верховного суду, на неї розповсюджується норма «один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі».

Та адвокатка Тетяни Літвінової Ірина Цісар каже, витребувати медичні документи – неможливо.

Адвокатка обвинуваченої не може витребувати докази, які свідчать про стан здоров'я Літвінової, бо остання написала відмову від неї, як адвокатки

– Наскільки мені відомо, на даному етапі вона вже подала заяву про відмову від мене, як адвоката.

Ірина Цісар каже, зустрітися із Літвіновою теж навряд чи зможе, навіть якщо звернеться до керівництва Рівненського слідчого ізолятора.

– Вона може відмовитись і вийти. Як вона відмовилася вийти до адвоката, яка захищала її на попередньому етапі до мене.

Тому адвокатка вважає, що витребовувати усі необхідні документи повинен суд.

У свою чергу, адвокат матері загиблого Володимир Цуняк закликає суд рухатися далі бо, на його думку, справу так можуть і не розглянути.

І просить, щоб обвинувачена Літвінова письмово висловила свою позицію щодо участі в судовому засіданні: буде особисто брати у ньому участь чи скористається відеоконференцзв’язком.

Якщо обвинувачена й надалі уникатиме брати участь у судовому засіданні, каже Цуняк, суд повинен вирішити, чи часом Літвінова не зловживає своїми процесуальними правами. Якщо так, то проводити судові засідання і приймати рішення без її участі.

7-го жовтня у Літвінової закінчується строк дії запобіжного заходу. І якщо його не продовжити, обвинувачена може вийти з СІЗО.

– Найближчим часом по цій справі не призначено жодного судового засідання. А обвинувачена вже не вперше не з’являється на них, – каже прокурор Олександр Станкевич і просить призначити засідання до цієї дати.

Суд запитує думку потерпілої, матері вбитого перукаря Софії Літвінової.

– В мене вже сил немає, люди добрі. Вже скоро я там буду, – Софія Літвінова мало не плаче.

Колегія суддів переносить розгляд справи на 1-ше жовтня. До того часу обвинувачена має визначитися як саме буде присутня на засіданнях – особисто чи по відеозв'язку.

А адміністрація СІЗО має надати суду медичні документи Літвінової, щоб з’ясувати, чи є у тої підстави не з’являтися на розгляди справи.

Слідкувати за цією справою можна за тегом Тетяна Літвінова

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте