16-поверхівки поруч з парком Шевченка поки не буде: другий удар Рівнеради по земельній схемі УКБ
На сесії Рівнеради 11-го березня депутати вирішували, чи продовжувати договір оренди ділянки на вулиці Шопена, 4, у центрі міста для Управління капітального будівництва Рівненського міськвиконкому. На цій землі «Група смарт» хоче звести 16-поверхівку, а мешканці сусідніх будинків хочуть собі прибудинкову територію, яку у них нібито забрали.
На сесії депутати одноголосно відмовили у продовженні договору оренди ділянки. Це означає, що «Група смарт» наразі не будуватиме там багатоповерхівку. Мешканці сусідніх будинків планують безплатно отримати собі під двір земельну ділянку, яка належить усій громаді Рівного. Інший варіант – місто може виставити цю ділянку на аукціон і заробити.
До голосування, перед депутатами виступив чоловік (на відео нижче він говорить із 1 години 45 хв).
Це Ігор Романенко. Він син голови об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Соборна, 32» Ірини Романенко.
Депутатам чоловік розповів, що попри те, що земля в оренді УКБ і на ній вже була спроба будівництва багатоквартирного будинку, він та його сусіди там прибирають і можуть привести її до ладу. Готові витрачати на це кошти. Але поки ділянка в оренді, робити цього не будуть, бо невідомо, хто землю отримає.
Він також згадав слова юристки Управління капітального будівництва із нашого попереднього матеріалу, про те, що будинок на Соборній, 32 не мав прибудинкової території за документами до 2005-го року. Напротивагу її словам, Ігор Романенко каже, що у радянські часи прибудинкової території не було, але за планом поблизу його будинку був дитячий майданчик, а згодом місце для сушіння білизни.
Цю та іншу площу, нагадаємо, при відведенні землі для УКБ об'єднали із ділянкою, яка була закріплена за колишньою медичною бібліотекою. Таким чином утворилася 21 сотка землі під одним кадастровим номером та адресою Шопена, 4, розповідала нам Ірина Романенко.
Вона також розповідала, що у 2008-му люди створили ОСББ в основному заради того, щоб повернути свою прибудинкову територію. Вони зверталися до міської ради, аби їм дозволили це зробити. Але раніше спроби були безуспішними, бо ділянка була в оренді і її не хотіли розділяти.
Після Ігора Романенка виступив депутат Рівнеради, архітектор Дмитро Котляров. Він запропонував дещо змінити проєкт рішення, а саме відмовити в продовженні оренди УКБ і зобов'язати УКБ, після закінчення попереднього договору оренди, зареєструвати право власності на ділянку за рівненською громадою.
Його колежанка по фракції, депутатка Людмила Туровська, підтримала Дмитра Котлярова, а також риторично запитала міських обранців:
– Чому УКБ мусить бути прокладкою між радою і забудовником? Для чого ми продовжуємо цю практику?
Нагадаємо, ми вже не раз писали про схему, за якою приватні фірми отримують землю поза конкуренцією, скориставшись схемою суборенди землі в Управління капітального будівництва. Тобто, замість того, щоб місто легально проводило земельні аукціони – давали забудовникам «домовлятися» з Управлінням від чого місто втрачало можливість отримати ринкову вартість землі.
Окрім цього, Людмила Туровська запропонувала скасувати «якимось чином» містобудівні умови, які були видані на цю ділянку попри непогодження містобудівної ради.
– Було засідання містобудівної ради, на якому рекомендували відмовити і там було багато пунктів, чому. Але містобудівні умови і обмеження все одно видали, – продовжив Дмитро Котляров. – Я думаю, що з цього питання можна службове розслідування провести, чи ще якось дослідити, але це не питання сьогодні на сесії. Наскільки я розумію, вони автоматично скасуються, хоча ні, не скасуються, тепер місто зможе побудувати там 16-поверхівку. Тому це питання треба буде розглянути далі.
Депутат Сергій Васильчук запропонував зробити так, щоб містобудівні умови не могли видавати, якщо відмовила містобудівна рада.
Після цього депутати одноголосно проголосували за відмову у продовженні договору оренди ділянки на Шопена, 4 між Управлінням капітального будівництва та Рівненською міською радою.
– Земельну ділянку, згідно з рішенням Рівнеради, передадуть до земель запасу Рівного. Нею тепер розпоряджатиметься міська рада, – пояснив нам Дмитро Котляров.
Нагадуємо, що Дмитро Котляров попередньо пропонував залишити землю в УКБ, розробити проєкт будинку, який влаштує мешканців кварталу, та шукати під проєкт інвестора. Так роблять в цивілізованому світі, казав депутат.
Якою буде вартість цієї землі, якщо її виставити на аукціон, Дмитро Котляров не береться прогнозувати. Каже, що для цього потрібно визначити параметри забудови ділянки. Варіантів, як розпорядитися землею, безліч, вважає архітектор. Це, на його думку, питання для обговорення.
Натомість на ділянку продовжує претендувати ОСББ «Соборна, 32».
– Зараз мої два наступних кроки: подати клопотання на виділення землі і обстежити дерева [які є на ділянці], щоб не дати їх зрубати. Як вийде – не знаю, – каже голова ОСББ Ірина Романенко.
– Я ще буду дізнаватись у юристів про цю 16-поверхівку. Я так розумію, що якщо немає землі, то він [забудовник] там не будуватиметься. Чула інформацію, що він судитиметься, побачимо.
Нагадаємо, що це вже друге рішення Рівнеради у цьому році, коли вона забирає землю, яку раніше надала в розпорядження УКБ для позаконкурентної роздачі забудовникам. Перше рішення було щодо повернення гектару землі біля Луцького кільця.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти