800 тисяч гривень: головний лікар «чорнобильської» лікарні Сергій Шевчук вийшов під заставу 

Хтось заплатив за Сергія Шевчука заставу 800 тисяч гривень, вклавшись у 5-ти денний термін
Джерело
Колаж на основі фото із фейсбук-сторінки Сергія Шевчука та НАБУ

Застава у 800 тисяч гривень – такий запобіжний захід 9 червня обрав Вищий антикорупційний суд  головному лікареві Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Сергію Шевчуку, якого затримали на хабарі.

Кошти застави вже внесли на рахунок. У суді Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро клопотали про 1 мільйон гривень застави, але суд суму зменшив до 800 тисяч.

На внесення застави Вищий антикорупційний суд встановив термін – 5 днів. Якби за цей час кошти не внесли, САП подавала б клопотання, щоб Сергію Шевчуку обрали інший запобіжний захід.

– Не він (Шевчук/ – Ред.) вніс, а за нього внесли заставу, – повідомили журналістам «Четвертої влади» у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Ми телефонували та писали в телеграм Сергію Шевчуку, щоб почути його позицію щодо затримання, запитати, хто заплатив за нього заставу та де він перебуває зараз, проте його телефон – поза зоною, а повідомлення він не прочитав.

Вищий антикорупційний суд також зобов’язав Сергія Шевчука:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • не відлучатися за межі Рівненської області та Кременецького району Тернопільської області без дозволу детектива, прокурора або суду;
  • повідомляти прокурора, детектива або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з визначеним колом свідків у справі;
  • здати на зберігання до відповідного органу паспорт (паспорти) для виїзду за кордон.

Нагадаємо, Сергія Шевчука затримали 7 червня на хабарі 1200 доларів. Заяву до правоохоронних органів на головного лікаря «чорнобильської» лікарні і депутата Рівненської облради написала жінка, яка має статус «чорнобильця» та супутні захворювання.

У заяві вона вказувала, що Шевчук вимагав у неї гроші начебто за оформлення документів, потрібних для ухвалення рішення про інвалідність, пов’язану з наслідками аварії на ЧАЕС.

В НАБУ повідомляють, що ця інвалідність встановлюється на більш тривалий час, дає право на ширший перелік пільг та соціальні виплати у більшому розмірі, ніж при звичайній інвалідності.

8 червня Сергію Шевчуку оголосили про підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України. Це прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди у великому розмірі.

Санкція цієї статті – позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Про деталі цієї справи, а також про біографію Сергія Шевчука (наприклад, як його 11 років намагалися притягнути до кримінальної відповідальності за інший злочин) читайте в матеріалі: Що відомо про депутата Рівненської облради, якому НАБУ оголосила підозру в хабарництві


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте