Немає великої радості: лікар Віталій Бойко про те, що має замінити в облраді засудженого за хабар колегу

Колишній керівник «чорнобильської» лікарні Сергій Шевчук (ліворуч) уже не депутат Рівненської обласної ради. Ймовірно, його місце в облраді займе керівник обласної дитячої лікарні Віталій Бойко. Але каже, що ще не вирішив
Джерело
Колаж – «Четверта влада», Влад Мартинчук

Більшість депутатів Рівненської обласної ради проголосували «за» позбавлення повноважень депутата облради Сергія Шевчука, обраного від партії «Сила і Честь». Сталося це на сесії ради сьогодні, 22 вересня. Цьому передував вирок у хабарництві Сергія Шевчука на посаді керівника «чорнобильської» лікарні.

Головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко, тепер може замінити Сергія Шевчука у Рівненській обласній раді, але каже, що йому «немає від цього великої радості». Чому так – у матеріалі «Четвертої влади».

Нагадаємо, депутатом Сергія Шевчука обирали по територіальному виборчому округу №1. Це колишні Зарічненський та Володимирецький райони, а також місто Вараш.

Від цього округу також балотувався головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко, але не пройшов.

Після того, як Шевчука позбавили мандату, оберуть наступного у списку партії «Сила і Честь». А це – Віталій Бойко, каже заступник голови Рівненської обласної ради та голова Рівненської обласної організації політичної партії «Сила і Честь» Віталій Ундір.

– Якщо він захоче. Бо по черговості має право він. Якщо він подасть документи до територіальної виборчої комісії, які потрібні, то буде він. Якщо напише заяву, що не хоче, буде наступний по округу їхньому, – Віталій Ундір каже, що не пам'ятає хто той наступний.

На наступній сесії, за словами Віталія Ундіра, голова територіальної виборчої комісії озвучить про те, що є новий депутат.
 
Віталій Бойко каже, що ще не вирішив, чи точно він замінить Сергія Шевчука в облраді.

– Мені ще не було ніяких пропозицій. Я знаю, що тільки сесія була. Тому мені ще нема, що коментувати.

– Але чи ви би хотіли стати депутатом обласної ради? – журналістка.

– Ну… Великої радості у мене немає. Але буде розмова з партією, буде розмова з іншими депутатами. Побачимо.

– Чому у вас немає великої радості?

– По перше – я ж там був. По друге – це забирає чималий кавалок часу. По третє, Сергій Шевчук – мій хороший товариш. Що таке трапилося, воно теж мені не зовсім комфортно. Але якщо треба, то я буду готовий працювати, нема питань.

– Ви кажете, що товаришуєте із Сергієм Шевчуком. А от ця ситуація, коли його піймали на хабарі – що ви можете сказати з цього приводу?

– Нічого не можу сказати. Без коментарів.

Нагадаємо, 18 серпня, на сайті ради опублікували проєкт рішення. У ньому йшлося, що Сергій Шевчук сам виявив ініціативу скласти повноваження – написав заяву.

А послугувало такій ініціативі те, що у червні цього року правоохоронці спіймали Сергія Шевчука, який тоді керував Рівненським обласним диспансером радіологічного захисту населення на хабарі 1200 доларів.

Ці гроші він вимагав із жінки, яка має статус «чорнобильця» та супутні захворювання. Натомість пообіцяв, що оформить документи для групи інвалідності, пов’язаної з наслідками аварії на ЧАЕС: на більш тривалий термін, з ширшим переліком пільг та соціальними виплатами у більшому розмірі, ніж при звичайній інвалідності.

Після того, як піймали «на гарячому», Шевчуку оголосили підозру, а Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід – 800 тисяч гривень застави. Її сплатив не Шевчук, а хтось за нього, вклавшись у 5 днів, які визначив суд.

Потім Шевчук визнав вину і пішов на угоду з прокуратурою, внаслідок чого йому пом’якшили покарання, а він зобов’язався сплатити 2 мільйони гривень на ЗСУ.

На засіданні Вищого антикорупційного суду Шевчук сказав, що ці гроші сплатять за нього тесть та друзі.

Крім того, суд призначив йому 68 тисяч гривень штрафу та заборонив на 1 рік обіймати керівні посади.

Після цього Сергій Шевчук написав заяву на звільнення. Відтак, голова Рівненської облради Андрій Карауш звільнив Сергія Шевчука  із «чорнобильської» лікарні не за статтею, а «за угодою сторін».

Дивіться також: Що відомо про депутата Рівненської облради, якому НАБУ оголосила підозру в хабарництві


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте