Адвокат Януковича захищатиме завідуючу рівненської дитячої онкогематології

Лікарка каже, що тільки сьогодні уклала угоду з новим адвокатом
Джерело
«Четверта влада»

Більше двох років тому помер 12-річний Ілля Омельчук. Батьки хлопчика вважають – смерті можна було не допустити, якби завідувачка онкогематологічного відділення Рівненської дитячої обласної лікарні Любов Краков’ян не поставилася недбало до своїх обов’язків. Лікарка заперечує свою вину.

Про передісторію цієї справи дивіться за тегом Любов Краков'ян.

29-го серпня захищати Любов Краков’ян у суді із Києва приїхав колишній адвокат Віктора Януковича Віктор Овсянніков. Раніше в обласній прокуратурі нам казали про те, що обвинувачена за час слідства і тепер суду змінила шість чи сім захисників.

Батьки Іллі Омельчука кажуть, за цей час вибачалася Любов Краков'ян лише один раз, від імені медичного закладу, при цьому зазначаючи, що до смерті хлопчика немає ніякого стосунку

Батьки Іллі переконані, якби тоді завідувачка онкогематологічним відділенням Любов Краков’ян не проігнорувала симптоми, їхній син був би живий.

Натомість, за словами батьків, лікарка сказала, що Ілля симулює і йому болить не більше, ніж іншим дітям.

– Жодних не було призначень амбулаторних. В нього були галюцинації. Він каже: «Я як провалююся». Ноль емоцій. Ми казали лікарям про це. «Це він симулює», – розповідав журналістам Четвертої влади у 2018-му році батько хлопчика Анатолій Омельчук.

Анатолій Омельчук на засіданні 29-го серпня 2019 року

– Вона [лікарка Любов Краков’ян] заставила його по коридору ногами йти, щоб довести, що він симулює. Він пройшовся.

– Вранці, коли Ілля помер, сказала, щоб писали заяву, що не маємо до неї претензій. Ми не написали. Ми маємо претензії. 

Наприкінці листопада 2018 року обвинувальний акт скерували до суду. Завідувачку рівненського обласного онкогематологічного відділення Любов Краков’ян звинуватили у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки.

З того часу судовий розгляд досі не може початися.

Перше було призначене на 16-те січня 2019-го. Суддя Віктор Кухарець на засідання не прийшов. Пізніше цей суддя звільнився. Тому справу розглядає нова суддя – Наталія Діонісьєва.

Та засідання знову перенесли. Причина – обвинувачена лише сьогодні підписала угоду із адвокатом.

Наталія Діонісьєва переносить засідання на осінь

У 2018-му році адвокат Віктор Овсянніков захищав за державний кошт Віктора Януковича. І схоже пишається цим, бо фото виставив у Фейсбук.

Зустріч у Росії у 2018 році із Віктором Януковичем. Фото зі сторінки на Фейсбук Віктора Овсяннікова

Зустрічався із Віктором Януковичем в Росії. У серпні того року без дозволу суду пішов із засідання. Бо йому не надали можливості ознайомитися з матеріалами справи.

Тоді суд визнає таку поведінку «неприпустимою практикою» і вирішує замінити Овсяннікова іншим захисником.

Не встиг ознайомитися із матеріалами справи – ця обставина стає причиною, чому Овсянніков просить і Рівненський міський суд перенести засідання на іншу дату.

– Я тільки сьогодні підписав угоду з нашою підзахисною.

Каже, що двох тижнів йому буде достатньо.

Адвокатка потерпілих Мирослава Кисельова вважає, що така постійна зміна захисників містить ознаки зловживання правом на захист.

– Зважаючи на те, що справа розглядається вже довготривалий період і ми навіть не можемо перейти до розгляду по суті. Потрібно з’ясувати, чи мала достатньо часу обвинувачена укласти договір з іншим захисником, чи це така обрана нею тактика стосовно затягування розгляду справи.

Адвокатка Мирослава Кисельова вважає, що у обвинуваченої було достатньо часу, щоб укласти угоду з новим захисником, після того, як вона розірвала угоду з попереднім

Адвокат обвинуваченої Віктор Овсянніков у присутності судді обіцяє, подібних випадків наступного засідання не буде.

– Договір укладений між нашою клієнткою та адвокатським об’єднанням, в якому наразі є чотири адвокати. У трьох із них є повноваження на участь у судових засіданнях. Тобто навіть якщо один із нас не зможе бути присутнім, його завжди підмінить колега.

– Затягувань з нашого боку не буде. Ми зацікавлені зробити це якомога швидше, каже адвокат.

Та якщо захисники обвинуваченої слова не дотримають, засоби впливу існують, каже адвокатка потерпілих.

– Ми будемо наполягати на тому, щоб суд, можливо, надав обвинуваченій захисника із системи органів безоплатної правової допомоги. Для того, щоб переходити до розгляду справи.

На запитання «Четвертої влади» чому лікарка протягом місяця не уклала договір з новим адвокатом Любов Краков'ян відповіла коротко.

– Так склалися обставини.

Наступне судове засідання призначили на 19-те вересня.

Засідання протривало заледве 15 хвилин

Матір померлого Іллі Антоніна Омельчук каже – стомилися, але йтимуть до кінця. І не лише заради своєї дитини.

Антоніна Омельчук вважає, що батьки мають не мовчати про халатність лікарів

– Я стомилася ятрити собі кожен раз душу, кожен раз наступати на дуже болючі рани. Це дуже тяжко. Але ми готові боротися далі, скільки вистачить сил. Я вважаю, що ми робимо таку вагому справу. Ціль у мене не покарати лікаря, бо я так хочу. Я хочу стати прикладом для інших батьків.

– Власне, навіть для тих медиків. На них розповсюджується закон, що є якісь методи управи. Сьогодні одна, завтра двоє, і отаке механічне ставлення до хворих воно і знищує нашу націю.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)