Рівненська лікарка Любов Краков’ян не з'явилася до суду: наступного разу її має привести поліція

Любов Краков'ян обвинувачують у лікарській недбалості, яка спричинила смерть дитини. На засідання 29 вересня лікарка обласної онкогематології не приходить з невідомих причин. Не з'являються і її адвокати
Джерело
«Четверта влада»

Залишилося півтора року, щоб розглянути справу головної лікарки обласного відділення дитячої онкогематології Любові Краков’ян. Її звинувачують у лікарській недбалості, через яку три з половиною роки тому помер хворий на гострий лейкоз 12-річний Ілля Омельчук.

Якщо суд не встигне оголосити вирок до 7-го квітня 2022 року, справу закриють, бо саме тоді спливає строк давності. Щоб не затягувати процес, на наступне засідання лікарку має доправити поліція. Журналісти «Четвертої влади» з’ясували, чому на поки останнє засідання 29-го вересня не з’явилася ні обвинувачена, ні її адвокати.

Під час засідання прокурорка Рівненської обласної прокуратури Марія Касянчук повідомила, що про це засідання Любов Краков’ян та її захисники знали заздалегідь, бо дату узгоджували з усіма учасниками процесу.

Прокурорка вважає, що Краков’ян не прийшла із неповажних причин, і клопоче, щоб наступного разу лікарку доправила у суд поліція.

Суддя Рівненського міського суду Наталія Діонісьєва каже, що адвокат Краков’ян Андрій Доманський у день розгляду справи попросив відклаксти засідання, бо того дня був на іншому суді в Києві.

Від інших адвокатів лікарки і від неї самої прохань про перенесення засідання не було, і чому вони не прийшли, суддя не знає.

Адвокатка батьків покійного Іллі Омельчука Мирослава Кисельова попросила суд звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області, аби там попередили захисників Краков’ян, щоб ті не затягували розгляд.

Суддя погодилась і на це, і на те, щоб наступного разу Краков’ян до суду привела поліція.

Адвокат Краков’ян Андрій Доманський розповів «Четвертій владі», що обрав бути на суді в Києві, а не в Рівному, бо на першому місці в нього справи, де обвинувачені перебувають під вартою.

З його слів, сама обвинувачена не прийшла на засідання, бо раніше контактувала з хворими на коронавірус у відділенні онкогематології, де працює, і тепер на самоізоляції.

Секретарка відділення дитячої онкогематології сказала, що Краков’ян була на лікарняному до 5-го жовтня.

Доманський стверджує, що повідомляв суд про лікарняний Любові Краков’ян, але суддя каже, що не отримувала такого повідомлення.

Що з іншими адвокатами

Рік тому адвокат Краков’ян Віктор Овсянніков говорив, що в неї три адвокати:

– Договір укладений між нашою клієнткою та адвокатським об’єднанням, в якому наразі є чотири адвокати. У трьох із них є повноваження на участь у судових засіданнях. Тобто навіть якщо один із нас не зможе бути присутнім, його завжди підмінить колега. 

Андрій Доманський тепер уточнює, що адвокатів у Краков’ян уже не три, а два: він та Віктор Овсянніков.

Розповісти причини, чому не приїхав на засідання 29-го вересня, Овсянніков не хоче: каже, що не має пояснювати журналістам свою позицію.

Адвокат Віктор Овсянніков зі своєю підзахисною – завідуючою відділенням онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні Любов Краков’ян. Фото з архіву 2019-го

Після цих слів Віктор Овсянніков кидає слухавку.

Справа про смерть Іллі Омельчука тягнеться три роки

12-річний Ілля Омельчук помер 7 квітня 2017 року.

До Рівненського міського суду справа надійшла наприкінці листопада 2018-го. З того часу відбулося всього чотири засідання.

У січні 2019-го на засідання не прийшов суддя Віктор Кухарець. Нібито з особистих причин, хоча на іншому засіданні того ж дня був присутній. 

Потім Кухарець переніс розгляд на невизначений термін, бо головний прокурор у справі Василь Суржук пішов у відпустку.

Тоді ж прессекретарка Рівненської обласної прокуратури Людмила Суржук повідомляла, що у справі призначено два прокурори, які замінюють один одного: Василя Суржука та Ігоря Бородавку. Тому, на її думку, засідання переносити не мали.

Перше підготовче засідання відбулося 27 лютого 2019-го. Тоді зачитували матеріали справи, а обвинувачена Краков’ян не визнавала своєї вини.

Друге засідання відбулося майже через пів року, наприкінці серпня 2019-го, бо у проміжку між засіданнями суддя Кухарець звільнився і суддею призначили Наталію Діонісьєву.

В день другого засідання Любов Краков’ян змінила адвоката, уклавши угоду з Віктором Овсянніковим. Він попросив відкласти засідання, щоб мати час ознайомитись із матеріалами справи.

Третє слухання відбулося у листопаді 2019-го. На ньому був адвокат Овсянніков. Того дня слухали свідчення батьків померлого хлопчика – Антоніни та Анатолія Омельчуків.

У лютому 2020-го приїхали вже два адвокати: Овсянніков та його колега Андрій Доманський. В суді прокурор Василь Суржук зачитував висновки експертизи та дослідження експерта, яке стало основою цієї експертизи.

У цьому дослідженні детально описано недоліки, які під час лікування допустила Краков’ян.

Зокрема, експерт пише про те, що у лікарки був місяць, щоб не допустити смерті дитини.

І адвокати лікарки, і сама Краков’ян висновки експертизи не підтримують. Та не довіряють дослідженню експерта. Бо, мовляв, він не дитячий, а дорослий онкогематолог.

Суд мав дослідити усі ці документи, а наступного разу допитати свідків. Проте засідання так і не відбулося, бо призначили його на 17 березня. А за день до цього в Україні оголосили карантин через коронавірус.

Тож за пів року жодного засідання, зокрема і через неявку обвинуваченої та її адвокатів, не відбулося.

Наступне слухання призначено на 21 жовтня.

Часу на розгляд справи залишається обмаль, каже адвокатка Омельчуків Мирослава Кисельова.

Бо злочин, у якому обвинувачують завідувачку обласної дитячої онкогематології Любов Краков’ян – середньої тяжкості. І термін притягнення до відповідальності у цьому випадку – п’ять років з моменту його вчинення.

Уже минуло три з половиною роки.

– Треба враховувати, що рішення суду починає діяти тільки після апеляції. Тоді як ще суд першої інстанції не закінчився. І вже більша частина часу минула. Ще апеляцію будуть тягнути, – каже адвокатка Кисельова.

Тож якщо Рівненський міський та апеляційний суди не приймуть рішення до 7-го квітня 2022 року – справу закриють за терміном давності.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте