Завідуюча онкогематологією Рівненської обласної дитячої лікарні нарешті озвучила позицію щодо смерті її пацієнта

Любов Краков'ян вважає, що повністю виконала свої обов'язки
Джерело
«Четверта влада»

Лікарка Любов Краков’ян, яку звинувачують у смерті 12-річного хлопчика, каже, що повністю виконала свої обов’язки. Окрім того, її захисник наголошує, що в обвинувальному акті не вказано що вона не впоралася зі своїми обов’язками.

Завідуючу відділенням онкогематології обласної дитячої лікарні Любов Краков’ян батьки 12-річного Іллі Омельчука звинувачують у смерті сина.

Наприкінці листопада 2018-го року обвинувальний акт щодо лікарки скерували до суду.

16-го січня мало відбутись підготовче судове засідання, але тоді не з’явився суддя у справі Віктор Кухарець. Підготовче судове засідання перенесли на 27-ме лютого. На суд прийшли батьки хлопчика – Антоніна та Анатолій Омельчуки.

Антоніна Омельчук каже, що не хоче, аби лікарка продовжувала працювати в лікарні

Під час підготовчого судового засідання Віктор Кухарець призначив дату судового розгляду справи на 1-ше квітня. 

Прокурор у справі Василь Суржук (праворуч) каже, що підстав для обрання запобіжного заходу Любові Краков’ян немає. Поруч з ним представниця батьків хлопчика адвокатка Мирослава Кисельова

Батьки хлопчика подали і цивільний позов з вимогою моральної компенсації.

Адвокатка Мирослава Кисельова каже, що подробиці цивільного позову оголосять під час наступного судового засідання.

– Цивільний позов – це похідна, перше завдання – це просто притягнення лікаря до кримінальної відповідальності.

– Наше чинне законодавство, на жаль, іншого виду стягнення моральної шкоди  крім грошового еквіваленту, не передбачає нічого, обирати неможливо, – розповідає вона.

Обвинувачена лікарка Любов Краков’ян не визнає своє вини у смерті дитини.

– Я не вважаю, що допустила службову недбалість, ніякого недбальства я не допускала, я дуже добросовісно і якісно виконую свої функціональні обов’язки, – каже вона.

– Якщо так стоїть питання, то мені потрібно задати питання, яка саме стаття підтверджує моє службове недбальство?

– Свої функціональні обов’язки як лікуючого лікаря Омельчука Іллі я виконала повністю, – стверджує лікарка.

Любов Краков'ян пояснює, чому не визнає своєї вини, детальніше у відео:

ЇЇ захисник Олександр Бражніков каже, що в обвинувальному акті не вказано, що Любов Краков’ян не виконала якісь обов’язки лікаря.

Олександр Бражніков – новий захисник Любові Краков'ян. Раніше в обласній прокуратурі говорили про те, що обвинувачена змінила шість чи сім захисників

– Обвинувальний акт, який буде оголошений в наступному судовому засіданні, не містить нагадувань про те, що вона з якимись своїми обов’язками не справилась. Це не відображено в обвинувальному акті, тому моя довірителька своєї вини визнавати не буде, – говорить адвокат. 

Детальніше Олександр Бражніков пояснює у відео:

Нагадаємо, хворий на гострий лейкоз Ілля Омельчук помер у квітні 2017-го в обласній дитячій лікарні. Батьки переконані – син залишився б живим, якби лікарка Любов Краков'ян не проігнорувала симптоми, на які скаржився Ілля.

Висновки комісійної судово-медичної експертизи підтверджують: життя потерпілого можна було б врятувати при наданні належної медичної допомоги.

Лікарку звинувачують за частиною 2 статті 140 Кримінального Кодексу України – невиконання чи неналежне виконання медичним працівником професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому.

За цей злочин передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5-ти років або позбавлення волі на строк до 3-х років. З позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльність на строк до 3-х років.

Нагадуємо, окрім справи Любові Краков'ян, на Рівненщині розглядають у судах ще три провадження щодо лікарських дій чи бездіяльності, ймовірно через які померли пацієнти.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте