Скільки коштує будинок мера Рівного

Джерело
rivnepost.rv.ua

Хто його будував і що з цього приводу кажуть в міліції.

Матеріал www.rivnepost.rv.ua

Зростання добробуту українців особливо помітно на прикладі керівників-чиновників. На чесно зароблені на державній службі гроші усі вони – хто раніше, хто пізніше – переселяються з міських квартир у приватні будинки. Так було з нашими обласними керівниками Миколою Сорокою, Віктором Матчуком, Василем Берташем, з міськими головами Рівного – світлої пам’яті Віктором Чайкою та нинішнім – Володимиром Хомком, а також багатьма іншими чиновниками різних рангів.

Досі контролюючим органам якось не спадало на думку перевіряти законність такого переселення. Аж раптом під приціл потрапив нинішній міський голова.

Наприкінці минулого року Володимир Хомко переселився з квартири на вулиці Лермонтова у власний будинок, який звів на вулиці Неофіта Кибалюка, витративши 900 тисяч гривень.

З факту новосілля Хомко таємниці не робив, оскільки будівництво вів відкрито і законно, на доказ чого зберігає у папочці всі квитанції. Однак місцеві борці з економічними злочинами мають із цього приводу іншу думку.

Віктор Галайський, начальник УДСБЕЗ України в Рівненській області:

– Поміж собою начальник міського управління ЖКГ Іван Гема та генпідрядники, що займались різними будівельними роботами в місті, називали зведення будинку для пана Хомка «роботою на спецоб’єкті».

В ході проведеної нами оперативної роботи з’ясувалося, що всі генпідрядники за вказівкою пана Геми, коли мова йшла про те, щоб завезти ті чи інші будівельні матеріали або виконати якісь роботи на «спецоб’єкті», знали куди і для кого це потрібно. Тож без зайвих обговорень все виконували.

У жодних документах міського управління ЖКГ та вже згаданих генпідрядників витрати на будинок пана Хомка не обліковувались. Лише частковий облік витрат зміг показати приватний підприємець Микола Шморгун, який, за словами міського голови, був генеральним підрядником цього будівництва і повністю займався зведенням будинку чиновника.

У своїх поясненнях пан Шморгун зазначив, що він мав лише звести стіни будинку та вкласти покрівлю. За виконані роботи замовник – швагро міського голови мав заплатити 12 тисяч гривень. На момент перевірки підприємець Шморгун отримав лише третину суми. Решту коштів йому пообіцяли заплатити після того, як будинок буде введено в експлуатацію. Хто виконував решту робіт – підприємець-будівельник пояснити не зміг.

За оперативною інформацією, решту будівельних робіт виконували працівники ТОВ «Сантех і К». Втім, керівництво цього підприємства заперечує будь-яку причетність до будівництва на вул. Кибалюка, 5. Крім того, на фірмі відсутнє будь-яке документальне підтвердження проведених будівельних робіт. Ми перевіряємо, які кошти і кому було заплачено за будівництво та проектування даного будинку.

Швагро міського голови пан Бондарчук-Васелюк пояснив, що ні він особисто, ні його дружина, рідна сестра пана Хомка, цими питаннями не займались. Мовляв, все вирішував винятково Володимир Хомко. Власне, як і не відомо родичу міського голови, яким чином до будинку, що досі не зданий в експлуатацію, було підведено воду, електроенергію та газопостачання. Хоча всі угоди з відповідними комунальними службами укладено саме на прізвище сестри міського голови.

Така сама перевірка законності придбання нерухомості ведеться і стосовно інших міських та обласних керівників.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

– Земельна ділянка, на якій нині розташований мій будинок, зареєстрована на мою сестру. Вона раніше планувала там побудуватись, навіть проклала всі комунікації, окрім газу. Втім, через нестачу коштів згодом віддала цю ділянку під будівництво мені.

Договори з усіма комунальними структурами укладено теж на її прізвище, але їхні послуги оплачую я. На це будівництво є проект, затверджений усіма відповідними інстанціями. Виготовляло його ТзОВ «Рівнеархпроект» (проектувальник В’ячеслав Старик).

Зведенням будинку, яке тривало майже рік, займався мій швагро, всі угоди підписував він, хоча фінансував будівельні роботи я. Будував приватний підприємець Микола Шморгун, який спеціалізується на зведенні приватних будинків і має відповідну ліцензію.

Крім того, запевняю, він не має стосунку до жодних будівельних підрядів у місті та області, що проводились за бюджетні кошти. Всі будівельні матеріали купувались в приватних фірмах за мої гроші. На що є всі відповідні чеки та квитанції. Єдине, що завезли нам комунальники, – це шар чорнозему. Але за нього я теж заплатив гроші в касу.

Ми з дружиною проживаємо в цьому будинку вже кілька місяців, хоча він досі не введений в експлуатацію. Схоже, найближчим часом цього не станеться. Це загальнодержавна проблема. Щоб здати в експлуатацію будь-яке нове будівництво, потрібно заповнити декларацію відповідної форми, а цієї форми ще не існує. Крім того, по всій країні ліквідовано інспекції Державно-архітектурного будівельного контролю, окрім столичної, тож в Рівному приймати в експлуатацію будинок немає кому.

Вартість мого будинку становить 900 тисяч гривень. Для порівняння: за останні чотири роки сукупний офіційно задекларований дохід моєї родини становив 1 мільйон 100 тисяч гривень. Тож ми могли собі це будівництво дозволити.

У мене та дружини інших земельних ділянок в місті немає. Про сестру та її родину я не знаю – запитуйте в неї. Розпочавши це будівництво, я кожен крок погоджував з юристами, аби все було згідно з законом. Таку увагу до цього будівництва можу пояснити лише одним – моїм високим авторитетом серед жителів міста, який може зіпсувати декому плани стати наступного року депутатом Верховної Ради України.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Profile picture for user golovred

Володимир Торбіч

23 серпня 2021 в 15:05
0
коментарі зі старого сайту
Profile picture for user golovred

Володимир Торбіч

23 серпня 2021 в 15:05
0
коментарі зі старого сайту