Фальсифікованим маслом годують малюків у дитсадках Рівного

Джерело
Ілюстраційне фото «Четверта влада»

Дітей у дошкільних навчальних закладах Рівного годують лжемаслом із завищеним вмістом трансжирів.

Ще не вщух «капустяний» скандал довкола управління освіти, як це відомство знову «відзначилося». У дитячі садочки міста впродовж 2011-го року під виглядом масла селянського завозили продукт, який не можна назвати навіть спредом. А вміст трансжирів у ньому перевищував усі допустимі норми.

Таку інформацію оприлюднив під час прес-конференції депутат Рівнеради Олександр Лащук. Аби її перевірити ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» звернулося за роз’ясненням до Управління у справах захисту прав споживачів у рівненській області, яке, за словами Олександра Лащука, проводило перевірку.

Оскільки начальника відомства Юрія Єфіменка на робочому місці не виявилося, спілкуватися довелося із заступником – Володимиром Рачинським.

Пан Рачинський був небагатослівним. Він лише підтвердив, що дійсно масло перевіряли за фізико-хімічними показниками. І це дослідження, з його слів, показало, що у відібраних зразках продукції містяться рослинні жири, чого не повинно бути в маслі.

За словами Володимира Рачинського, продукцію заборонили до використання і скерували припис щодо цього. Щоправда, кому саме припис, пан Рачинський не зміг, чи не захотів повідомити. Як і про будь-які інші деталі перевірки.

На прохання надати копію Акту перевірки, оскільки її предмет і результати становлять значний суспільний інтерес (торкаються якості харчових продуктів, та ще й для дітей, тому, відповідно до ч.2 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту), зазначив, що, мовляв, він же розповів усе, а Акт перевірки це службовий документ, і тому подібне. Усі відмовки, які зазвичай застосовують чиновники, аби не оприлюднити незручну для них інформацію.

Відтак Агентство звернулося до управління у справах захисту прав споживачів з відповідним інформаційним запитом, про результати якого обов’язково повідомить читачів.

А тим часом журналіст Агентства звернулася за інформацією щодо перевірки до випробувального центру при Державному підприємстві «Рівненський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» ДП «Рівнестандартметрологія».

Заступник начальника випробувального центру Галина Палиця підтвердила, що у лабораторії випробовували зразки продукції, які надійшли від управління у справах захисту прав споживачів, і які маркувалися як масло.

Як зазначила пані Палиця, дослідження показало, що ця продукція – не масло, а фальсифікат. Не можна цю продукцію вважати й власне спредом, бо спред може містити до 8 відсотків трансжирів (жирів рослинного походження), а в досліджуваному продукті цей вміст був більшим.

На скільки було перевищено норму, пані Палиця не сказала, пославшись на те, що вона не пам’ятає, і відіслала журналіста до управління у справах захисту прав споживачів, мовляв, у них є всі документи.

Як відомо, трансжири збільшують ризик захворювання на цукровий діабет, сприяють ослабленню імунітету. Вони також знижують стійкість до стресів. І як стверджують лікарі, безхолестеринова дієта у десятки разів підвищує вірогідність розвитку депресії і навіть суїцидів у дорослих.

Скільки часу годували таким «маслом» дітей у дитячих садочках Рівного, можна лише припускати. Адже перевірку здійснювали лише в листопаді.

Як твердила під час прес-конференції голова тендерного комітету управління освіти Рівненського міськвиконкому Ірина Кіруца, однією з умов участі в конкурсних торгах для підприємців-постачальників є наявність сертифікатів якості на продукти харчування.

Виходить, що або сертифікатів не було, або був відсутній контроль з боку управління освіти. Втім, відповідь на це запитання Агентство має намір отримати від очільників освіти Рівного найближчим часом.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Profile picture for user golovred

Володимир Торбіч

15 липня 2021 в 00:16
0
коментарі зі старого сайту