Антикорупційна карта ремонтів Рівненщини

Джерело
map.shtab.net

Завтра у Рівному презентуватимуть Антикорупційну карту. Ми дізнавалися що це таке і для чого.

Щороку з міських бюджетів виділяють мільйони гривень на ремонти житлових будинків і соціальних закладів: утеплити будинок, пофарбувати майданчик, де бавляться діти, або замінити вікна у найближчій лікарні. Деякі ремонтні роботи виконуються, а деякі – ні. Але зазвичай кошти, виділені з бюджету, списуються у будь-якому випадку.

Щоб кожен охочий зміг проконтролювати зі свого смартфону чи комп'ютера витрати коштів платників податків і готовність ремонту того чи іншого об'єкту Громадська організація «Антикорупційний штаб», яка виникла у 2014-му році, підготувала проект «Антикорупційна карта ремонтів».

На сайті проекту пояснюють як користуватися цим сервісом.

Як користуватися картою

Карта має велику кількість можливостей, які роблять користування нею значно зручнішим.

По-перше, тут можна знайти будівлю, яка вас цікавить, і перевірити чи виділялись на її ремонт кошти. Для цього скористайтесь пошуком по карті в лівому верхньому кутку або вручну збільшіть карту в тому місці, яке вас цікавить.

По-друге, можна залишити коментар про будь-який об’єкт, якщо вам відома про нього певна інформація (наприклад, про те, що ремонту не було або ж навпаки).

Більше того, ви можете прикріпити фото до свого коментаря. Також ви можете побачити чи залишали коментарі з приводу цього об'єкту інші відвідувачі сайту та за бажанням зв'язатись з ними.

По-третє, можна скористатись фільтром, якщо ви хочете звузити пошук і вивчити лише ті об'єкти, які виконувались певним підрядником, будівлі, ремонт яких коштував понад мільйон гривень і так далі.

Для цього скористайтесь фільтром зверху. Зокрема, у фільтрі ви можете обирати категорію об'єктів, місто, замовника, підрядника, суму виконаних робіт та/або рік.

Як знайти потрібну адресу на карті

По-перше, ви можете дозволити карті бачити вашу геолокацію (з ноутбука чи телефона) і тоді сайт автоматично покаже вам об'єкти поблизу вашого поточного місця перебування. Тож ви одразу зможете подивитися, які роботи повинні були бути відремонтованими навколо місця, де ви зараз перебуваєте.

По-друге, якщо вас цікавить конкретна вулиця, ви можете скористатися пошуком за її назвою. Для цього введіть назву потрібної вам вулиці в полі «знайти на карті» у верхньому лівому куті.

Під час введення, система запропонує всі доступні варіанти у випадаючому списку, вам потрібно буде обрати правильний і натиснути «пошук».

Як дізнатися, що вам відповіли

Якщо ви надіслали нам коментар, то Фейсбук вас сповістить, коли адміністратори на нього обіцяють дати відповідь. Якщо ви надіслали електронного листа, будь ласка, перевіряйте свою електронну пошту. Адміністратори обіцяють відповідати протягом 48 годин.

Як залишити скаргу або повідомлення про імовірну проблему з об’єктом

Для цього зайдіть на потрібний об’єкт і залиште свій коментар, авторизувавшись через Фейсбук.

Ви можете додати фото до свого коменаря за необхідності. Якщо у вас немає профілю у Фейсбук, ви можете надіслати усю інформацію на пошту – [email protected] або скористатись іншим зручним для вас способом зв'язку. Для цього скористайтесь вкладкою «контакти» у шапці сайту.

Для прикладу, на реконструкцію стадіону «Авангард» у Рівному передбачено майже 200 мільйонів гривень. Це найдорожча реконструкція за кошти рівненських платників податків

4-го червня в місті Рівне команда «Антикорупційного штабу» в приміщенні інформаційно-освітнього простору InfoHub (вул. Словацького, 3А) о 12:00 проведе презентацію свого онлайн-інструменту «Антикорупційної карти ремонтів».

На презентації обіцяють розкрити, як саме експерти Антикорупційного штабу перевіряють чи виконаний ремонт належним чином, і як, у разі необхідності, звертаються до контролюючих або правоохоронних органів.

Анонсовані спікери прес-конференції:

  • Керівниця проекту «Антикорупційна карта ремонтів» Юлія Гречка;
  • Засновниця ГО «Антикорупційний штаб» Галина Янченко;
  • Секретар Рівнеради, т.в.о. міського голови Рівного Сергій Паладійчук;
  • Заступник міського голови Рівного Олексій Хмилецький.

Розробники попереджають, що карта працює в тестовому режимі.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте