Що ремонтують у Рівному за мільйони платників податків

З 2017-го року по перший квартал 2019-го на ремонти у Рівному витратили близько 374 мільйонів гривень. Найбільше витратили на сферу житлово-комунальних послуг, освітні заклади та дороги. 

Таку інформацію надали представники Громадської організації «Антикорупційний штаб» Галина Янченко та Юлія Гречка. 

Організація у 2017-му році створила Антикорупційну карту ремонтів. Карта створена для того, аби кожен охочий міг перевірити на що витратили кошти та чи виконали ремонт належним чином. 

За словами керівниці проекту Юлії Гречки, найбільше на ремонтах у Рівному заробило КП «Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг». За 2017 – І-ий квартал 2019-го вони отримали 90 мільйонів гривень.

На другомі місці ТОВ «Будівельна компанія Будальянс груп». За цей період компанія заробила 30 мільйонів гривень.

На третьому місці ПП «Рівнетеплосервіс» – 22 мільйони гривень.

Найбільший замовник у Рівному – Управління житлово-комунального господарства. Воно замовило ремонтних робіт на 253 мільйони гривень.

Після них – Управління освіти Рівного – 22 мільйони.

На 19 мільйонів замовили ремонтів КП «Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг».

Як працює карта

По-перше, тут можна знайти будівлю, яка вас цікавить, і перевірити чи виділялись на її ремонт кошти. Для цього скористайтесь пошуком по карті в лівому верхньому кутку або вручну збільшіть карту в тому місці, яке вас цікавить.

По-друге, можна залишити коментар про будь-який об’єкт, якщо вам відома про нього певна інформація (наприклад, про те, що ремонту не було або ж навпаки).

Більше того, ви можете прикріпити фото до свого коментаря. Також ви можете побачити чи залишали коментарі з приводу цього об'єкту інші відвідувачі сайту та за бажанням зв'язатись з ними.

По-третє, можна скористатись фільтром, якщо ви хочете звузити пошук і вивчити лише ті об'єкти, які виконувались певним підрядником, будівлі, ремонт яких коштував понад мільйон гривень і так далі.

Для цього скористайтесь фільтром зверху. Зокрема, у фільтрі ви можете обирати категорію об'єктів, місто, замовника, підрядника, суму виконаних робіт та/або рік. 

Три об’єкти за п’ять хвилин

За словами засновниці ГО «Антикорупційний штаб» Галини Янченко, в середньому за п’ять хвилин на карту додається мінімум три об’єкти.

– Людина може зайти і подивитися на що виділялися кошти і порівняти з реальними роботами, якщо ж роботи не виконані то можна отримати юридичну допомогу або Антикорупційного штабу або безпосередньо звернутися до замовника, – говорить Галина Янченко.

Галина Янченко розповідає, що на карті позначені освітні заклади, житлові будинки лікарні і садочки, щколи, спортивні майданчики теж є міжквартальні проїзди, двори, бібліотеки і інші інфраструктурні об'єкти

Засновниця Антикорупційного штабу каже, що карту вдалося поширити на усі населені пункти аж до найменших сіл. 

– Карта стягує інформацію з електронної системи Державних закупівель Прозоро, збирає на наші сервери, по кодах закупівель аналізує що із цих закупівель є ремонтними роботами, будівельними роботами, реконструкцією і за адресами наносить або розподіляє ці закупівлі по об'єктах на карті, – розповідає засновниця організації.

Старі труби замінили на нові

Керівниця проекту «Антикорупційна карта ремонтів» Юлія Гречка додає, якщо ж роботи виконали неналежним чином, громадяни можуть повідомити безпосередньо на сайті про порушення.

– На нашому сайті є форма зворотнього зв'язку є можливість поскаржитися, ці скарги потраплять до нас ми їх всі обробляємо, і ми даємо зворотній зв'язок громадянину, який до нас звернувся.

Юлія Гречка розповідає, що на сайті є кнопка знайти мене (геолокаці, – авт.), можна ходити по місту, дивитись що навколо було відремонтовано

– Коли нам надсилають скаргу, ми просимо громадянина дати нам докази, якусь уточнюючу інформацію або фото, іноді ми звертаємося до нашого регіонального координатора просимо перевірити чи були ремонтні роботи, – говорить Юлія Гречка.

Якщо ж роботи не виконані або виконані неналежним чином, тоді представники Антикорупційного штабу витребовують у замовника акти виконаних робіт. 

– Ми дивимося які саме роботи замовлялися, які кошти, гарантійні строки, вивчаємо юридичну сторону питання і далі або звертаємося до замовника або до поліції, – каже керівниця проекту.  

Юлія Гречка також розповіла про позитивні наслідки користування картою.

Навесні 2018-го мешканка житлового будинку у Києві поскаржилася на відсутність ремонту у її будинку, який був запланований два роки тому. Але мешканка стверджувала, що ремонту у будинку не було вже 10 років. 

За Програмою економічного і соціального розвитку Києва у 2016-му році з міського бюджету виділили 126 тисяч гривень на капітальний ремонт труб у будинку цієї жінки. Однак труби не замінили.

– Ми направили заяву про злочин до Київської міської прокуратури за фактом розтрати бюджетних коштів через невиконання запланованих ремонтних робіт.

– Після наших дзвінків до замовника та заяви про злочин, труби одразу замінили, – каже керівниця проекту.

За її словами, рівняни ще не зверталися до Антикорупційного штабу, адже зазвичай люди починають звертатися після презентації карти ремонтів у їхньому місті.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте