Безкоштовні аналізи і тести для пацієнта: у яких рівненських клініках їх можна зробити

Кров у пробірках на аналіз у обласній лікарні
Джерело
«Четверта влада»

Загальні аналізи не треба оплачувати у медичному центрі, якщо у вас підписана декларація із сімейним лікарем із цього ж центру. 

Національна служба здоров'я України оголосила перелік тестів та аналізів, за які пацієнти не мусять платити. Це вісім досліджень, які є повністю безкоштовними.

Ми запитали у кожному рівненському медзакладі, який надає первинну медичну допомогу, чи мусить за ці аналізи платити пацієнт. І виявилося, що не все так однозначно.

Безкоштовними є такі тести та аналізи:

  • загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
  • загальний аналіз сечі;
  • глюкоза крові;
  • загальний холестерин;
  • швидкий тест на вагітність;
  • швидкий тест на тропонін (для експрес-діагностики гострого інфаркту міокарда);
  • швидкий тест на ВІЛ;
  • швидкий тест на вірусні гепатити.

Про це у своєму дописі на Фейсбук поділилась і екс-виконуюча обов'язки міністерки охорони здоров'я Уляна Супрун, з посиланням на Національну службу здоров'я. 

– Це повний перелік лабораторних досліджень та швидких тестів, на які ви маєте право в кожному медзакладі, що надає первинну медичну допомогу та фінансується за державний кошт. Для пацієнтів ці дослідження та тести повністю безоплатні. За них вони вже заплатили своїми податками.

Медзакладу ці послуги оплачує Національна служба здоров'я України (НСЗУ). За умови, якщо пацієнт має декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром у цьому медичному закладі, – вказала на своїй сторінці Уляна Супрун. 

Безкоштовними є не лише самі аналізи, а й усе необхідне для них: пробірки, контейнери, голки, рукавички, серветки тощо. Ці речі пацієнтам не треба купувати на місці, або приносити із собою.  

Ми поцікавились у рівненських медзакладів, що надають первинну медичну допомогу і мають договори із НСЗУ які аналізи в них можна здати безкоштовно.

Телефонували до медзакладів і не представлялися журналістами. Журналістка телефонувала як звичайна рівнянка, яка шукає де підписати декларацію та безкоштовно здати аналізи та тести.

Згідно з інформацією на сайті Національної служби здоров'я України, таких центрів у Рівному шість: «Ювілений», «Центральний», «Північний», районний центр та два приватні заклади.  

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Ювілейний» Рівненської міської ради

До нього входять амбулаторії №1, 2, 3, 4, 5, з головним корпусом на вулиці Макарова, 3.

Тут нам підтвердили, що якщо у пацієнта підписана декларація із лікарем центру, то аналізи будуть безкоштовними. Які саме аналізи – точніше треба дізнаватись у свого лікаря. Загальні, тобто крові, сечі є безкоштовними – запевнили нас у реєстратурі.

Амбулаторія №5 цього центру на вулиці Олександра Олеся,13 інформації не надала. Там не піднімають слухавку за робочим телефоном.

Амбулаторія «Пересопницька» на вулиці Пересопницькій,168 також належить до центру «Ювілений». Жінка, яка відповіла на дзвінок не знає, за які аналізи не треба платити. Сказала, що таку інформацію може надати лікар. 

Амбулаторія «Тинне» на вулиці Тиннівській, 50-б. Тут загальні аналізи – чотири перших зі «списку Супрун» – можна здати безкоштовно. Так само не треба платити і за інші тести із переліку. Направлення на дослідження треба отримувати у лікаря. 

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний» Рівненської міської ради

Амбулаторії цього центру №1, 2, 3, 4 розташовані на вулиці Драгоманова, 7. Відповіли на дзвінок тільки у останній амбулаторії. Про безкоштовні аналізи тут не знають. Радять запитати у лікаря.

Ще три амбулаторії 5, 6, 7 цього центру на вулиці Карнаухова, 25-А. Тут повідомили, що платити за загальні аналізи пацієнту не треба. Але тест на вірусні гепатити тут коштує грошей.  

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Північний» Рівненської міської ради

Перші дві амбулаторії центру знаходяться на вулиці Фабричній, 10. Тут пацієнту не треба платити за загальні аналізи та біохімію. Також безкоштовним є тест на ВІЛ. Швидкий тест на визначення вагітності тут не зроблять, бо немає гінекологів.

За тест для визначення вірусних гепатитів тут, кажуть, треба платити. Детальніше про аналізи нам радять дізнаватися у лікаря.

Дві амбулаторії цього центру розташовані на вулиці Грушевського,11. Тут нам відповіли, що усі дослідження, за які заплатила держава – безкоштовні. Навіть рентген.

ДИВІТЬСЯ ПРОДОВЖЕННЯ: Пані з реєстратури розслабилась: чому у двох рівненських клініках безкоштовні тести назвали платними

Комунальне підприємство «Рівненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Рівненської районної ради. 

Амбулаторія центру знаходиться на вулиці Дніпровська, 4. Тут не треба платити за швидкі тести та аналізи із безкоштовного переліку, повідомили нам у реєстратурі.

Пацієнти не мусять платити за ці 8 досліджень і у приватних центрах первинної медицини. У Рівному таких є два. 

Приватне підприємство «Клініка Мед Ок» 

Знаходиться заклад на вулиці Курчатова, 3. Безкоштовні швидкі тести та загальні аналізи із переліку НСЗУ тут не оплачуються пацієнтом. Право на безкоштовні дослідження свого здоров'я не залежить від форми власності лікувального закладу, повідомили нам у реєстратурі.

Приватне підприємство «Медичні довідки 18»

Центр розташований за тією ж адресою, що і попередній. Тут теж за аналізи та тести із переліку Супрун не треба платити. У цьому центрі безкоштовне ЕКГ та консультація у сімейного лікаря. Але за візити до інших спеціалістів треба платити 100 гривень. 

Якщо ви маєте підписану декларацію із своїм лікарем. І він відправив вас здати аналізи та тести, які вказані вище, у центрі, де працює – ці аналізи для вас безкоштовні. Навіть, якщо це приватний заклад.

І за всі матеріали для аналізів ви теж не мусите платити. Якщо у вас вимагають кошти – телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 1677 та залиште свою скаргу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте