Суд у справі обвинуваченої у привласненні коштів атовців не може розпочатися вже 37 місяців

Аллу Кучер обвинувачують у особливо тяжкому злочині, але розгляд справи в суді продовжують відкладати
Джерело
Фото з goruzont.blogspot.com

Суд у справі Алли Кучер про підроблення документів і привласнення грошей АТОвців знову перенесли. Засідання скасували з невідомих причин. У київській прокуратурі мають лише припущення.

4 лютого 2020 року судді київського Печерського районного суду мали почати розгляд справи директорки дитячого табору «Джерельце», що в селі Олександрія Рівненського району. Звати її Алла Кучер.

Жінку обвинувачують в підробці документів й привласненні грошей, які отримала з державного бюджету на реабілітацію учасників АТО. Тепер її мають судити.

Про перебіг подій у справі ви можете прочитати у публікації: У Києві три роки затягують розгляд справи директорки рівненського табору

Справа лежить у Печерському районному суді від березня 2017 року. Аллі Кучер загрожує понад 10 років позбавлення волі. Однак підготовче засідання досі не відбулося.

Як пояснила прессекретарка прокуратури Києва Надія Максимець, підготовче засідання зняла адміністрація суду. Причин прокурорам не повідомили.

Однак в прокуратурі припускають, що це може бути пов’язане із заходами безпеки. Бо 4-го лютого у Печерському райсуді обирали запобіжний захід фігурантці справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, лікарці Юлії Кузьменко.

Підготовче засідання у справі Алли Кучер призначили на 27 квітня 2020 року. Про це в прокуратурі знають із Єдиного реєстру судових справ. Офіційну повістку отримають лише за 3-5 днів до цієї дати. Такий порядок, пояснила прессекретарка Надія Максимець.

Вона каже, що з вини прокуратури не було зірване жодне засідання у справі Алли Кучер.

Що було до того:

2015 рік – у квітні майно табору «Джерельце» купила фірма «Світ-Лайк» за зниженою ціною. У грудні між табором і Державною службою України у справах війни та учасників антитерористичної операції (Державна служба АТО) укладений договір.

На психологічну реабілітацію учасників АТО виділили 3 мільйони 231 тисячу гривень. Оздоровлення мало відбутися з 14 по 31 грудня 2015 року. Табір отримав 1 мільйон 77 тисяч гривень завдяки акту наданих послуг, який підробила Алла Кучер.

2016 рік – махінацією Алли Кучер зацікавилися СБУ, КРУ, прокуратура Рівненської області. 25 травня відкрили кримінальне провадження. 18 листопада Рівненський міський суд арештував майно та рахунки табору «Джерельце».

2017 рік – у січні Аллі Кучер оголошують підозру, а Рівненський міський суд відправляє її під нічний домашній арешт до 11 березня, коли має закінчитися строк досудового розслідування.

29 березня справу вже розглядає Печерський районний суд Києва і призначає підготовче засідання на 11 травня. Воно не відбулося. Як і решта 6 засідань цього року.

2018 рік – призначили й скасували 4 засідання. 

2019 рік – призначили й скасували 3 засідання. 

2020 рік – призначили підготовче засідання на 4 лютого, але воно не відбулося.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуці.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)