«У мене змінилося життя кардинально»: обвинувачена у привласненні грошей для атовців відкрила б’юті-студію

Здолбунівчанка Алла Кучер, обвинувачена у привласненні й розтраті більше мільйона гривень з державного бюджету, досі є директоркою санаторно-оздоровчого комплексу «Джерельце», де це сталося. Фактично ж жінка вже працює у власному салоні краси і допомагає клієнтам схуднути й помолодшати
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влада Мартинчука) із фото Алли Кучер з інстаграм-акаунту салону краси

«Ми провели тоді лайтовий такий лазерний ліполіз перший раз, а другий раз я їй зробила ультразвук з підтяжечкою... Я сама не повірила, чесно кажучи», – це обвинувачена у привласненні й розтраті бюджетних коштів директорка санаторію «Джерельце» Алла Кучер рекламує на відео свою нову роботу у власному салоні краси.

29 березня 2024 року минув сьомий рік, як її справа перебуває у Печерському районному суді Києва фактично без руху. За цей час Алла Кучер позбулася більшості свого бізнесу, а одну з фірм перетворила на б’юті-студію у Здолбунові, де вона мешкає.

У цій публікації нагадуємо історію про розтрачені кошти і розповідаємо, що відбулося з кримінальною справою та бізнесом Алли Кучер за останній рік.

Про підозру у злочині і відсутність покарання

Алла Кучер відома на Рівненщині тим, що під її керівництвом у дитячому санаторії «Джерельце», як підозрюють правоохоронці, в кінці 2015 року привласнили й розтратили понад мільйон гривень.

Фото вивіски дитячого санаторію «Джерельце» влітку 2016 року із уже забороненої російської соцмережі «Вконтактє»

Більше мільйона гривень санаторію виплатила Державна служба України у справах війни та учасників АТО (нині це Міністерство у справах ветеранів) за психологічну реабілітацію учасників бойових дій на сході України під час російсько-української війни.

Реабілітація так і не відбулася, а Аллі Кучер 11 січня 2017 року вручили підозру за двома обвинувальними статтями:

  • за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою. Карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна;
  • за частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу – підроблення службових документів із тяжкими наслідками. Карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від 4 тисяч 250 гривень до 12 тисяч 750 гривень.

За два роки не відбулося жодне засідання суду

На початку червня 2024 року ми звернулися із запитом до Київської міської прокуратури, чий прокурор представляє у справі Алли Кучер обвинувачення. Запитали про поточний стан розгляду справи і чи не проявляла сторона захисту бажання укласти угоду про визнання винуватості.

З прокуратури відповіли наступне:

  • розгляд справи перебуває на етапі підготовчого судового засідання;
  • у 2023 році було призначено п’ять судових засідань, жодне не відбулося;
  • у 2024 році було призначено три засідання, жодне не відбулося;
  • переважна більшість засідань відкладається у зв’язку із неможливістю колегії суддів вийти в засідання (зазвичай хтось із суддів або у відпустці, або на лікарняному, або в нарадчій кімнаті в іншій справі). Також були випадки, коли засідання відкладалося за клопотанням сторони захисту;
  • сторона захисту не проявляє зацікавленості у підписанні угоди про визнання винуватості.

Загалом за 2017-2023 роки і перше півріччя 2024-го у Печерському райсуді Києва призначали щонайменше тридцять два засідання у справі Алли Кучер. 

Лишилося шість років на розгляд

Як пояснив нам раніше адвокат Павло Нікітюк, за другий злочин Алла Кучер уже не відповідатиме, навіть якщо суд визнає її винною. Тому що термін притягнення до відповідальності за підроблення службових документів складає п’ять років і сплив ще у грудні 2020 року. 

Термін обраховується з моменту скоєння злочину. У випадку Алли Кучер – з 28 грудня 2015 року, коли вона наперед склала і разом із посадовою особою з тодішньої Державної служби України у справах війни та учасників АТО підписала підроблений акт виконаних робіт про нібито надану військовим психологічну реабілітацію.

Термін притягнення до відповідальності за привласнення й розтрату коштів складає п’ятнадцять років і спливає 28 грудня 2030 року. Тобто у суддів Печерського районного суду Києва залишилося трохи більше шести років, щоб розглянути справу й оголосити вирок.

Наступне засідання у справі Алли Кучер про привласнення в особливо великих розмірах призначене на 17 вересня 2024 року.

Усе ще директорка санаторію

Доки матеріали справи Алли Кучер лежать у Печерському районному суді без розгляду, їхня фігурантка залишається офіційною директоркою санаторію «Джерельце», що у селі Олександрії Рівненського району.

Цю та наступну реєстрову інформацію ми дізналися із аналітичної онлайн-системи «YouControl».

Водночас Алли Кучер більше немає серед керівників чи власників товариства з додатковою відповідальністю «Світ-лайк» і ТОВ «Промінь-надії», які пов’язані з санаторієм спільною адресою реєстрації і також працюють у відпочинковій сфері.

Обидві фірми тепер належать родині депутата Рівненської обласної ради від партії «Слуга народу» Володимира Рашовського.

Депутат Рівненської обласної ради від партії «Слуга народу» Володимир Рашовський. Фото із сайту обласної ради

Власниця салону краси

ПП «Ласт», яке належало і належить Аллі Кучер, займалося організацією відпочинку, розваг і готельною діяльністю, у червні 2023 року перетворилося на ПП «Б’юті-студія “Розмарин”» (на вивісці – «Rose Marine») і переїхало з Олександрії у Здолбунів, на вулицю Цементників, 12. Сфера діяльності – перукарські послуги та салон краси, «забезпечення фізичного комфорту» (наприклад, масаж і корекція фігури).

У цій будівлі на вулиці Цементників, 12 у Здолбунові розташований салон краси Алли Кучер. Фото з гугл-довідки про заклад, датоване лютим 2024 року

Із відео в інстаграм-акаунті закладу зрозуміло, що Алла Кучер відкрила його ще 8 квітня 2023 року, а перед тим зробила ремонт у приміщенні й придбала обладнання.

Інтер’єр б’юті-студії Алли Кучер. Фото з гугл-довідки про заклад, датоване листопадом 2023 року

Серед обладнання салону краси – апарат для корекції фігури «Beauty Lux Denox» із функціями вакуумного масажу, безопераційного омолодження та схуднення. Саме на ньому Алла Кучер і працює.

Алла Кучер та її апарат для корекції фігури «Beauty Lux Denox». На сайті продавця і власника відповідної торговельної марки такий апарат продається зі знижкою за трохи більше 76 тисяч гривень. Його вартість без знижки – майже 90 тисяч гривень. Фото з фейсбук-сторінки салону краси, опубліковане 16 квітня 2024 року

«Закладу немає. Оздоровлення немає. Прошу дати мені спокій»

Ми зателефонували до Алли Кучер запитати, чому в очолюваному нею санаторії не провели психологічну реабілітацію воїнів. Також хотіли запитати, чи отримує вона зараз зарплату як його директорка. Бо, зі слів голови Олександрійської сільської громади Олександра Гуца, санаторій «Джерельце» припинив свою профільну діяльність.

Відповіді ми не отримали. Натомість відбувся короткий діалог:

– У мене є лише одне запитання. Воно пов’язане із реабілітацією в «Джерельці»… Чому в санаторії не провели насправді ту психологічну реабілітацію?

– Шановна, десять років тому… Ви вже нічого не можете у мене запитати зараз, і я не збираюся вам нічого відповідати й коментувати. Тому, будь ласка, до мене не телефонуйте. І взагалі… я не можу зрозуміти: чи це – замовлення… Що ви до цих пір мене скубете? Вам нічим зайнятися? Чи вам більше людей немає, крім мене, поясніть!

– Це справа корупційна, і ми її відстежуємо…

– Це десять років…

– Так, вона стільки тягнеться, і досі немає якогось…

– То це ви мене хочете запитати, чому десять років мене тельбешать тут незрозуміло? Закладу немає. Оздоровлення немає. Я вам взагалі не хочу нічого говорити і відповідати. У мене змінилося життя кардинально. Я дуже прошу вас дати мені спокій.

– Але ж ви досі фігуруєте як директорка санаторію…

На половині цієї фрази Алла Кучер кинула слухавку.


«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для бійців на передовій. Долучайтеся, будь ласка.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте