Чому депутат Рівнеради від «Слуги народу» не задекларував майна сім'ї на щонайменше 14 мільйонів

Ключовому керівнику будівельних компаній під маркою «Стоград» та за сумісництвом депутату Рівнеради від фракції «Слуга народу» може світити два роки тюрми за недекларування майна дружини та сина
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Владислав Мартинчук) на основі власних фото

Депутат Рівненської міської ради від фракції «Слуга народу» Олександр Іванов не задекларував частки у фірмах сина та дружини і також нерухомість дружини. За підрахунком «Четвертої влади» вартість незадекларованого – мінімум 14 мільйонів гривень.

Юрист громадської організації «Центр протидії корупції» Олексій Бойко каже, що депутату може загрожувати два роки позбавлення волі. Як депутат пояснив чому не задекларував та скільки загалом має майна читайте у цьому матеріалі.

Олександр Іванов – один з ключових власників будівельних компаній під торговельною маркою «Стоград». Крім цього, він ще депутат Рівнеради, тому повинен заповнювати декларації, і крім відомостей про себе там ще має бути інформація про членів сім'ї.

Частки в бізнесах депутата

Олександр Іванов – директор у ТОВ «Стоград-Капітал».

Також має частки у п’яти компаніях із сузір’я «Стограду»: «Стоград-Капітал» (58,33 %), «Стоград-Інвест» (58,34%),  «Іква-Проект» (57,05%),  «Маркет Сервіс 2» (50%), «Захід Авто-Спа» (15%).

Крім цього Іванов – керівник громадської організації «Спортивно-оздоровчий рибальський клуб “Рибачок”».

Це все депутат вказує в своїй декларації.

Бізнеси на синові та дружині

Вісімнадцятилітній син Іванова Кіріл має часток в компаніях на 9 мільйонів 957 тисяч 540 гривень.

Кіріл – співвласник у «Західна цегла» (40,35%), «Рівнежитлобудінвест» (5%), «БК Рівненський» (99%), «Могилянський будівельний завод» (32,64%).

 Син Іванова Кіріл. Фото з фейсбуку Паспортного сервісу міста Рівного

Дружина депутата Олена Іванова має частки у «Рівнеграді» – 87,57% та «Комерц Ріелі» – 0,07 % загальною вартістю 1 мільйон 396 тисяч 252 гривні.

Дружина Олена Іванова. Архівне фото із соцмереж

Ці частки Іванов в своїх деклараціях не показує.

Нерухомість дружини

Ще один пункт, який мав би бути в декларації депутата – нерухомість членів сім'ї. Син Кіріл немає нерухомості, а от в дружини Олени є.

У Рівному Олена має:

  • двокімнатну квартиру (77,1 квадратних метри) та паркомісце на вулиці Саймона Сміта. Така квартира коштує близько 2-х мільйонів гривень. За номером інформаційного центру «Стограду» нам сказали, що всі паркомісця вже продані, але коштували вони від 10 тисяч доларів. За нинішнім курсом – понад 400 тисяч гривень;
  • будинок на 335 квадратних метрів з басейном та ділянку на 10 соток на вулиці Островського;
  • три земельні ділянки біля «Екватора» сільськогосподарського призначення: дві по 2,4 гектара та одна на 2,8 гектара. Їхня номінальна (але не ринкова) грошова оцінка станом на січень 2023 року – 75 тисяч 890 гривень, 78 тисяч 780 гривень та 94 тисячі 600 гривень.
Ділянки Олени Іванової біля ТРЦ «Екватор». Скриншот із kadastr.live

Також Олена має у Дубенському районі три обʼєкти нерухомості.

В Млинові має частку 50 відсотків на мʼясний павільйон з надвірними будівлями площею 279,3 квадратних метри. Номінальною вартістю вартість 289 тисяч 268 гривень.

Також частку 50 відсотків на нежитлове приміщення площею 78,3 квадратних метри. Номінальною вартістю 122 тисячі 47 гривень.

Третій обʼєкт – будинок у Коблині 39,8 квадратних метри, номінальною вартістю 22 тисячі 50 гривень.

Щодо нерухомості дружини, то ми змогли підрахувати приблизну вартість лише частини майна. Квартира та паркомісце на вулиці Саймона Сміта, три земельні ділянки біля «Екватора» та три обʼєкти в Млинівському районі можуть мати номінальну вартість близько 3-х мільйонів, яка менша за ринкову.

Для розуміння реальної і номінальної вартості. Наприклад, 19 соток землі сільгосппризначення в тому ж масиві, де у Іванової понад 5 гектарів, продають за 2 мільйони.

Два роки позбавлення волі

Якщо підрахувати все незадеклароване Івановим, що знайшла «Четверта влада», то виходить більше 14 мільйонів гривень.

Юрист громадської організації «Центр протидії корупції» Олексій Бойко розповів, що інформація про частки в компаніях сина та дружини, а також нерухомість дружини мала би бути в декларації Олександра Іванова. За недекларування цих відомостей депутат може понести кримінальну відповідальність.

– За різницею у вартості того майна, яке мало би бути зазначене, і того, що декларант зазначив у своїй декларації, і визначається відповідальність, – каже Олексій Бойко. – Якщо різниця більша за 500 прожиткових мінімумів, а це 1 мільйон 514 тисяч гривень, то суб’єкта декларування очікує кримінальна відповідальність, передбачена статтею 366-2 Кримінального кодексу України.

До 6 мільйонів 56 гривень передбачений штраф від 51-ї до 68 тисяч гривень, громадські роботи чи два роки обмеження волі.

Якщо відомості у декларації відрізняються від достовірних на понад 6 мільйонів 56 гривень, то декларанта можуть позбавити волі на два роки.

Ми запитали в Олександра Іванова, чому він не задекларував частки молодшого сина і частки та нерухомість дружини.

Олександр Іванов уникнув відповіді на запитання, чому він не декларував нерухомість дружини. Щодо корпоративних прав, то сказав, що він, як депутат міської ради, не повинен вказувати корпоративні частки своєї сім’ї:

– Вимоги щодо відображення в декларації даних щодо членів сім’ї, які стосуються їхніх корпоративних активів та наявності статусу кінцевого бенефіціарного власника, подаються службовими особами із відповідальним або особливо відповідальним становищем, або посади яких віднесені до посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків. Статус депутата місцевої ради до них не відноситься.

Юрист Олексій Бойко каже, що у статті 46 Закону України «Про запобігання корупції» справді йдеться про «особливо відповідальних», але це у контексті декларування майна третіх осіб, а не членів родини.

– У п’ятому підпункті першої частини 46-ї статті вказано, що декларація має містити дані щодо корпоративних прав, що належать суб’єкту декларування або членам його сім’ї, із зазначенням найменування кожного суб’єкта господарювання, його організаційно-правової форми, коду Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, частки у статутному (складеному) капіталі товариства, підприємства, організації у грошовому та відсотковому вираженні.

Поскаржилися до НАЗК

«Четверта влада», залучившись допомогою адвоката, представника Громадської організації «Платформа прав людини» Євгена Воробйова, надіслала заяву щодо незадекларованих відомостей депутата Рівнеради Олександра Іванова до Національного агентства з питань запобігання корупції.

НАЗК внесло заяву «Четвертої влади» у Єдиний портал повідомлень викривачів. Скриншот з Порталу

Про результати перевірки обов'язково повідомимо.

Більше про Олександра Іванова читайте в його досьє.


«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для бійців на передовій. Долучайтеся, будь ласка.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте