Недостовірні відомості на понад 12 мільйонів виявило НАЗК в декларації депутата Рівнеради від «Слуги народу»
Після розслідування і скарги «Четвертої влади»

Національне агентство з питань запобігання корупції, після розслідування, а потім скарги журналістки «Четвертої влади» Валерії Хомич, перевірило декларацію депутата Рівнеради з фракції «Слуга народу» і виявило недостовірних відмостей на 12 з половиною мільйонів гривень. Поліція за цим фактом відкрила кримінальне провадження.
Які відомості не вказав депутат Олександр Іванов у декларації та як це пояснював – розповідаємо в матеріалі.
Чому НАЗК перевіряло декларацію депутата
В липні 2024 року, на сайті «Четвертої влади», ми опублікували досьє на депутата Рівнеради з фракції «Слуга народу» і по сумісництву одного із ключових власників групи будівельних компаній «Стоград» Олександра Іванова.
Аналізуючи декларації депутата, вдалося встановити, що він не декларував майно дружини та частки бізнесів дружини і сина. Ми тоді нарахували незадекларованої інформації приблизно на 14 мільйонів гривень.
Після виходу матеріалу, «Четверта влада», залучившись допомогою адвоката, представника Громадської організації «Платформа прав людини» Євгена Воробйова, звернулася в НАЗК, через недостовірне декларування Олександра Іванова. НАЗК прийняло заяву і поставило в чергу на перевірку.
31 січня агентство опублікувало довідку про повну перевірку щорічної декларації Олександра Іванова за 2023 рік.
У висновку зазначили: «недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на загальну суму 12 мільйонів 415 тисяч 493 гривні».
Начальниця відділу комунікації Головного управління Нацполіції Рівненщини Марія Юстицька розповіла, що НАЗК передало цю інформацію до поліції і за цим фактом відкрили кримінальне провадження.
Справу мають розслідувати за частиною другою статті 366-2 Кримінального кодексу України (умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 2 тисячі прожиткових мінімумів для працездатних осіб).
Максимальне покарання за цією статтею – позбавлення волі на два роки, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Подарунок для сина і незадекларована нерухомість
Ми проаналізували довідку про повну перевірку щорічної декларації Олександра Іванова. Розповідаємо ключові моменти.
За інформацією НАЗК, депутат не задекларував такі відомості:
- будинок площею, 335 квадратних метрів, та ділянку під ним, які належать дружині. Загальна вартість – 2 мільйони 68 тисяч 133 гривні;
- земельну ділянку для ведення сільського господарства, площею 240 квадратних метрів, що теж належить дружині. Ціна при даруванні 105 гривень 60 копійок;
- корпоративні права у ТОВ «Захід авто-спа» вартістю 1 тисяча 500 гривень, які належать Іванову;
- подарунок сину у негрошовій формі вартістю 86 тисяч гривень, який сам йому і подарував;
- внесені депутатом додаткові кошти у статутний капітал ТОВ «Стоград-Капітал» на загальну суму 10 мільйонів 259 тисяч 754 гривні.
НАЗК зверталось за посненнями до депутата Олександра Іванова, той відповідав, що «у нього була відсутня інформація щодо всіх належних членам сім’ї (дружині та сину) об’єктів нерухомо/рухомого майна, корпоративних прав тощо».
Крім цієї інформації, НАЗК встановило і іншу нерухомість дружини і сина, але врахувало тільки ту нерухомість, де фактично проживає син з дружиною, та подарунок сину, який дарував сам Іванов.
Більше інформації можете знайти в довідці НАЗК.
Опублікував виправлену декларацію
Ми звернулися до Олександра Іванова з проханням прокоментувати висновок Національного агентства з питань запобігання корупції, депутат переглянув запитання у вотсап, але не відповів.
Після довідки НАЗК Олександр Іванов, 11 лютого, подав виправлену декларацію за 2023 рік, в якій вказав: нерухомість, цінні папери, корпоративні права, фірми, нематеріальні активи, доходи, подарунки, активи не тільки свої, як в попердній декларації, а й дружини та сина.
Юрист громадської організації «Центр протидії корупції» Олексій Бойко, до якого ми звернулися за правовою консультацією, розповів, що подання виправленої декларації на вимогу НАЗК із достовірними відомостями ніяк не звільняє від відповідальності за факт декларування завідомо недостовірних відомостей у попередній декларації за цей же період.
– А от чи є там склад кримінального правопорушення, зокрема, умисність дій декларанта – це вже має зʼясовувати поліція, – додав юрист.

Дивіться також: Будівельника прокурорських квартир оштрафували за змову й заборонили участь у тендерах
«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для рівненських бійців на передовій.
Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 50 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184
Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693
Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці, твітері, тіктоці, вотсапі. Вдячні за ваші коментарі в соцмережах та поширення матеріалів.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти