Чому голову бюджетної комісії Рівнеради поміняли з депутата від «Європейської солідарності» на депутата від «Слуги народу»

У Рівненській міській раді триває переформатування впливової більшості. 26 жовтня замість голови бюджетної комісії від «ЄС» Павла Алексєвича обрали депутата від «Слуги народу» Романа Яворського
Джерело
Колаж «Четвертої влади», Влад Мартинчук на основі власних фото та фото з фейсбук-сторінки Павла Алексєвича

Олександра Третяка звільнили – і «Європейська солідарність» у Рівненській міській раді почала втрачати вплив. Те, що у раді почалося переформатування більшості і партію колишнього президента з коаліції витісняє партія нинішнього, стало зрозуміло ще на позачерговій сесії у вересні.

На сесії Рівнеради 26 жовтня це додатково підтвердилося: депутати проголосували за відсторонення голови бюджетної комісії Павла Алексєвича, який є представником «ЄС» та нині у ЗСУ, та обрали замість нього депутата від «Слуги народу» Романа Яворського.

Раптове питання не з порядку денного

Питання про відсторонення Павла Алексєвича у проєкті порядку денного засідання не було. Його з голосу внесла депутатка від фракції «Слуга народу» Любов Романюк. Вона встала зі свого місця, підійшла до мікрофона і попросила внести проєкт про внесення змін до складу голів постійних комісій Рівненської міської ради.

Депутатка Любов Романюк винесла питання, щоб озвучити рішення про підтримку свого колеги по фракції «Слуга народу» Романа Яворського

– Ми не будемо підтримувати це рішення, –  звернувся одразу до зали депутат від фракції «Голос» Святослав Клічук. – Алексєвич служить. Він не писав заяву. Без нього його знімають. Хоча в нас є можливість внести у регламент, щоб комісії могли працювати з включенням дистанційно, і тоді Алексєвич абсолютно може працювати.

– Тоді Бляшин з Лондона теж може брати участь, – в’їдливо кинув репліку депутат від фракції «За майбутнє» та ексміський голова Володимир Хомко. У залі зазвучав сміх міських обранців.

– Всі дії робляться для того, щоб Бляшин міг з Лондона працювати, – продовжив Володимир Хомко. Нагадаємо, депутат від «Голосу» Микола Бляшин навчається у Лондоні і це не вперше колишній міський голова публічно підіймає питання про його фізичну відсутність на засіданнях.

– А може, ви десь будете відпочивати, Володимиру Євгеновичу? – звернувся до Хомка депутат від «Голосу» Зураб Кантарія.

– Ви теж їздите, – підхопив Святослав Клічук.

– Я не пропустив жодної сесії. Ні однієї, – почав виправдовуватись Володимир Хомко.

У дискусію втрутився в.о. міського голови Віктор Шакирзян:

– Давайте по суті. Якщо є у вас ще якісь питання відповіді, оголосіть.

– По суті. Ми ухвалили рішення про зміни у регламенті щодо дистанційної участі. Воно не працює чи працює, щоб ті хлопці, які служать, могли долучатись до роботи комісії, – каже Святослав Клічук.

– Як ти це бачиш? Вони ж служать, –  запитує здивовано Катерина Марчук.

– А як виконком збирався онлайн? –  відповідає їй Святослав Клічук.

Катерина Марчук кинула ще кілька реплік, але її перебив Віктор Шакирзян із закликом голосувати.

Курсик проголосував тільки за це питання, бо «це було рішення фракції»

За те, щоб відкликати з посади Павла Алексєвича і обрати новим головою постійної комісії з бюджету, фінансів та управління комунальною власністю Романа Яворського, проголосували 22 депутати.

Від «Слуг народу» – Віталій Коваль, Юрій Чаборай, Олена Хотенко та Любов Романюк. 

Від фракції «Рівне разом» – Святослав Стельмащук, Сергій Рибачок, Катерина Марчук, Світлана Марчук, Михайло Жаровський, Василь Харковець та секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

Від «За майбутнє» – Анатолій Чугуєвець, Маріян Года, Володимир Хомко, Анна Хлістунова-Шарпар.

Від «Батьківщини» – Сергій Васильчук, Олександр Курсик, Галина Кульчинська, Олена Нездюр.

Від «Свободи» – Олег Осуховський, Юрій Осіпчук та Роман Петролюк.

«За» натиснула і одна представниця фракції «Європейська солідарність» – Тамара Тимощук.

(Просимо вибачення у Тамари Тимощук за помилку. Депутатка утрималася щодо цього питання, вона голосувала лише «за» те, щоб це питання розглядали позачергово, – Ред.)

Проти проголосував Андрій Жильчук, Людмила Туровська від фракції «Європейська Солідарність», Святослав Клічук і Анастасія Кулакевич від фракції «Голос».

Утрималися депутати від фракції «Голос» Зураб Кантарія та Тамара Тимощук від фракції «Європейська Солідарність».

Не голосував Роман Денисюк від фракції «Голос» та через конфлікт інтересів – сам Роман Яворський.

Найбільш цікавим нам здалося голосування депутата від «Батьківщини» Олександра Курсика, який на засідання прийшов одягнений у військову форму. Він, як і Павло Алексєвич, нині служить у Збройних Силах України.

На початку засідання, ще до голосування, він звернувся до депутатів з промовою та підкреслив, що не прийшов голосувати. Він навіть не зареєструвався у системі та не голосував за питання, які розглядали на сесії.

Без голосів депутатів-військовослужбовців Олександра Курсика з ВО «Батьківщина» (у формі) та Олега Осуховського з ВО «Свобода» не вдалося би позбавити посади їхнього колегу депутата-військовослужбовця Павла Алексєвича з «Європейської солідарності». Перед початком сесії Олександр Курсик казав колегам, що не прийшов голосувати

Не голосував, щоправда, лише до і після питання про відсторонення Павла Алексєвича. Перед розглядом цього проєкту рішення Олександр Курсик зайшов у систему, натиснув «за», а опісля вийшов із сесійної зали.

Ми запитали в Олександра Курсика про таку його на перший погляд дивну поведінку:

–  Це було рішення фракції, – відповів він нам. – Я прибув на саме засідання. Внутрішніх деталей не знаю, ситуацією не володію. Коментувати про нову більшість нічого не можу, я зараз не в партійно-політичних процесах. Я приїжджав просити гроші для бригади і подякувати платникам податків, що тримають економічний фронт.

Мінімальна кількість голосів для прийняття більшості рішень у Рівнераді – 22. Тобто без голосу депутатів-військовослужбовців Олександра Курсика і Олега Осуховського це рішення не пройшло би. А «Батьківщина», як і «Слуга народу» замінили «Європейську солідарність» і «Голос» у неформальній коаліції. Залишилося стежити що за це отримуватимуть представники «Батьківщини».

«"Слуги" починають забирати контроль над всіма процесами у місті»

Павло Алексєвич каже, що не бачить жодних технічних причин, щоб змінювати голову комісії. Джерело: фото із фейсбук-сторінки

Павло Алексєвич прокоментував для «Четвертої влади», що думає про голосування щодо його відкликання:

– На жаль, бачимо тенденцію, як «Слуга народу» за сприяння інших партій починає забирати контроль над всіма процесами у місті, як вона вже має такий контроль в області. Тому рівняни зможуть помічати ще більше витрат з бюджету, на кшталт бетонних пірамідок за завищеними цінами. Це ще один крок до монополізації влади однією партією. І дуже сумно, що цьому сприяють інші партії нової більшості. Бо технічних причин змінювати голову комісії немає.

Світлана Марчук як заступниця голови комісії дуже фахово виконувала роботу, доки я відсутній.

У Коваля кажуть про «колегіальне рішення»

Почувши думку Павла Алексєвича, ми звернулися за коментарем до голови Рівненської обласної військової адміністрації і водночас депутата міської ради від «Слуги народу» Віталія Коваля. Попросили, зокрема, відреагувати на репліки депутата Алексєвича.

У адміністрації Віталія Коваля фактично підтвердили створення неформальної коаліції з п’яти фракцій Рівнеради: «Слуга народу», «Свобода», «Рівне разом», «Батьківщина», «За майбутнє» плюс «тушки» з «Європейської солідарності»

Відповідь голови ОВА нам передав речник адміністрації Олександр Поліщук. Тему «слуг» у ній повністю оминули:

– Обрання депутата Романа Яворського головою бюджетної комісії є колегіальним рішенням п’яти фракцій Рівненської міської ради. Його кандидатура визначалася, зважаючи на досвід на аналогічній посаді у минулій каденції. До того ж, у цьому скликанні він теж є членом бюджетної комісії, тобто розуміється у поточних бюджетних процесах міста.

Комісії можуть проходити онлайн за участю депутатів, які служать у ЗСУ

Нагадаємо, що 10 квітня на позачерговому засіданні депутати проголосували за зміни до Регламенту Рівненської міської ради.

За словами Віктора Шакирзяна, депутати, які служать в ЗСУ, мають можливість за бажання і можливості, брати участь в роботі комісій у онлайн-форматі

Рішення підтримали 27 депутатів. Ці зміни дозволили обранцям, які перебувають у лавах ЗСУ, брати участь у роботі комісій в онлайн режимі. Тоді секретар ради Віктор Шакирзян прокоментував:

– Внесення відповідних змін і запровадження дистанційної форми засідань постійних комісій – дуже важлива і потрібна ініціатива. Депутати, які наразі захищають Україну від російських окупантів, раніше не мали змогу бути присутніми на засіданнях постійних комісій і не мали можливість дати свої пропозиції та доповнення до того чи іншого проєкту рішення.

Тепер така можливість у них є, і вони можуть на рівних з іншими міськими обранцями правах здійснювати свої депутатські повноваження. Переконаний, що зміни, за які ми проголосували, дадуть можливість зробити роботу Рівненської міської ради дієвішою та продуктивнішою, адже не виникатиме питання відсутності кворуму. Таким чином це дозволить розглянути більше важливих для життя громади питань, – казав секретар Рівнеради, який нині виконує обов'язки міського голови.


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте