Як Рівнерада голосувала, щоб забрати землю в УПЦ (МП) і чому це рішення незаконне

А також про Лондон, «пиво в барі» і Володимира Хомка

«Сьогодні на сесії міської ради, позачерговій сесії, ми зібрали депутатів міської ради, які одноголосно проголосували за ті проекти рішення, які були в порядку денному у позачерговій сесії міської ради», – міський голова Рівного Олександр Третяк
Джерело
«Четверта влада»

«Історичний момент на духовному фронті Рівного!»  – так коротко телеграм-канал міського голови Рівного повідомив про позачергове засідання Рівненської міської ради 10 квітня. Депутати, з третього разу зібрали достатню кількість голосів, таки проголосували про припинення для УПЦ московського патріархату права користування вісьмома земельними ділянками, що у власності громади Рівного.

Але юридично це не має значення.

Як голосували та хто не прийшов на сесію, слідкувала журналістка «Четвертої влади».

Нагадаємо, що позачергову сесію щодо цього питання міський голова Олександр Третяк скликав на п’ятницю, 7 квітня. Але ні на 10:00, ні на 14:00 того дня не прийшла достатня для голосування кількість депутатів.

Тож засідання перенесли на понеділок, 10 квітня.

10:50 ранку. Міські депутати збираються у сесійній залі. Порівняно з п’ятницею, у приміщенні людно. Багато депутатів, журналістів, відеооператорів. А от священники московського патріархату на цей раз не прийшли.

11:00. Сесію ще не розпочали. Депутати неквапливо ходять сесійною залою.

11:04. Міський голова Рівного Олександр Третяк сідає на своє місце та звертається до депутатів:

– Прошу зайняти свої місця. Підготуватись.

Секретаря Рівненської міської ради Віктора Шакирзяна на засіданні немає. Його місце залишиться порожнім до кінця сесії, хоча помічники-консультанти секретаря – Олесь Лопачук та Яна Євтушок – постійно перебуватимуть у залі.

– Перед тим, як проголосувати за порядок денний, потрібно, щоб зібрались дві комісії. Це комісія з регламенту та комісія міського господарства, – каже

Олександр Третяк. – Для того, щоб затвердити рішення змін по регламенту і щоб ми могли внести його в порядок денний.

Представники комісії йдуть до нарадчої кімнати.

11:15. Депутати повертаються до зали. Міський голова запитує у депутатки Катерини Марчук з фракції «Рівне разом» чи комісії попрацювали і чи є рішення. 

– Так, – відповідає Катерина Марчук.

Після цього міський голова оголошує відкриття сесії.

Депутати підводяться. Звучить гімн України. На своїх місцях 29 депутатів. Олександр Третяк зачитує хто відсутній.

Від фракції «Слуга Народу» – Олександра Коваленко, Любов Романюк, Юрій Чаборай. Міський голова каже, що вони у відрядженні. Та Віталій Коваль. Він, як начальник Рівненської обласної військової адміністрації був на засіданні обласної ради, що розглядала заборону діяльності УПЦ МП на території Рівненщини.

Від фракції «Європейська Солідарність»  – Павло Алексєвич, Дмитро Котляров та Тарас Обоїста. Усі троє служать у ЗСУ.

Від партії «Рівне Разом» – Михайло Жаровський. Олександр Третяк каже, що він проводить богослужіння. Михайло Жаровський – настоятель парафії храму Всіх Волинських святих УПЦ (МП), що розташований на вулиці Євгена Коновальця у Рівному. Цей храм – один із тих, у кого депутати забрали право користування землею.

Депутат фракції «Рівне Разом» Михайло Жаровський розпочинає Страсний тиждень в себе на роботі – в храмі Всіх Волинських святих УПЦ (МП) на вулиці Євгена Коновальця

Від фракції «Голос» – Микола Бляшин. За словами Олександра Третяка, він у відрядженні.

Від фракції «За майбутнє» – Анатолій Чугуєвець. Не відомо чому.

Від фракції «Батьківщина» – Олександр Курсик. Він служить у ЗСУ.

З позафракційних на засіданні не було Федора Мисюри (він у ЗСУ) та секретаря Рівненської міської ради Віктора Шакирзяна, але його Олександр Третяк, зачитуючи хто відсутній, не згадав.

Фракція «Свобода» була у повному складі.

11:24. Депутати голосують за затвердження порядку денного та виносять на розгляд перше питання – зміни до регламенту Рівненської міської ради та постійних комісій.

Ці зміни дозволять у період карантину, надзвичайних ситуацій та воєнного стану проводити засідання постійних та тимчасових контрольних комісій Рівненської міської ради у режимі відеоконференції.

Ексміський голова Рівного Володимир Хомко вирішив підколоти відсутнього через навчання депутата Миколу Бляшина

– У мене є одна репліка, є репліка, – взяв слово перед голосуванням депутат від фракції «За майбутнє» та ексміський голова Рівного Володимир Хомко. – Зрозуміло, що ті, хто на фронті, або ті, хто під час бойових дій виконує функції для захисту Батьківщини, – це логічно і справедливо. Але якщо він собі пиво у Лондоні п’є і буде голосувати з пивбару з Лондона чи де? Мені здається, це несправедливо, – каже Володимир Хомко.

Депутати сміються.

– Але погодьтеся, що це несправедливо, – продовжує Володимир Хомко. – Йдеться про Бляшина. Ну, шановні. Ну, пішов на навчання. Я думаю, що навчання можна б було відкласти на час війни. А тепер буде собі там нам вказівки давати з-за кордону. Я не ставлю це на голосування, мені важливо, щоб це всі почули, – каже Володимир Хомко.

На наше прохання депутат Микола Бляшин прокоментував висловлювання Володимира Хомка, зокрема сказав, що «неконструктивні висловлювання деяких колег не свідчать про їхню мудрість». Повністю коментар Бляшина читайте вкінці матеріалу.

Депутати ухвалюють зміни до регламенту.

11:27. Обранці переходять до розгляду семи питань про припинення права користування земельними ділянками, на яких нині розташовані храми УПЦ (МП) у Рівному та Квасилові.

Кожне із семи проєктів рішень підтримали всі 29 міських обранців та міський голова. Голосували без обговорень.

Право користування припинили для таких храмів УПЦ (МП):

  • Свято-Пантелеймонівського храму на вулиці Корольова (земельна ділянка, площею 74 сотки, за кадастровим номером 5610100000:01:001:0021);
  • Борисо-Глібській церкві на вулиці Буковинська,1 (земельна ділянка, площею 37 соток, з кадастровим номером 5610100000:01:030:0184);
  • Свято-Миколаївському жіночому монастирю на вулиці Соборній, 225-В (земельна ділянка, площею 6 соток, з кадастровим номером 5610100000:01:023:0023, та земельна ділянка, площею трохи більше сотки, з кадастровим номером 5610100000:01:23:0085);
  • храму Святих первоверховних апостолів Петра і Павла на вулиці Залізничній, 8-Б (земельна ділянка, площею 27 соток, з кадастровим номером 5610100000:01:044:0410);
  • храму Всіх Волинських святих на вулиці Євгена Коновальця, 30 (земельна ділянка, площею 20 соток, з кадастровим номером 5610100000:01:001:0115);
  • Свято-Миколаївській церкві на вулиці Житомирській, 8 (земельна ділянка, площею сім соток, з кадастровим номером 5100000:01:042:0348);
  • храму Свято-Петро-Павлівської парафії у Квасилові (земельна ділянка, площею 15 соток, з кадастровим номером 5624655300:01:002:0463).

11:38. Позачергова сесія Рівненської міської ради завершується голосуванням за звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Управління Служби безпеки України у Рівненській області щодо недопустимості подальшого існування та діяльності УПЦ (МП). 

Міські обранці голосують одноголосно.

Табло з голосуванням депутатів Рівнеради

Ми запитали у експерта у галузі права, адвоката Олександра Бражнікова, що означає прийняте рішення Рівнерадою і як його реалізувати.

– Всі земельні спори, згідно з чинним законодавством, вирішуються в судовому порядку. З точки зору прийнятих рішень, земельні спори знаходяться поза компетенцією Рівненської міської ради, – пояснює адвокат.

Нагадаємо, Рівнерада вже припиняла одноосібно, без суду, право оренди землі у недобросовісного орендаря. Тоді апеляційний суд у своїй постанові вказав, що таке Рішення Рівнеради «не створює юридичних наслідків». Тобто є папірцем.

P.S. Коментар депутата Миколи Бляшина до слів Володимира Хомка про «якщо він собі пиво у Лондоні п’є і буде голосувати з пивбару»:

– Я отримав грант на навчання в університеті Великобританії (який входить в ТОП-100 університетів світу, а юридична школа якого є ТОП-60 в світі) за програмою «Міжнародне комерційне право, Магістр права». Склав першу сесію взимку та відразу повернувся в Рівне. Брав участь в роботі Рівнеради та комісії.

Наразі продовжую навчання у Великобританії відповідно до навчальної програми університету. Офіційно повідомив про це Рівненську міську раду.

Слідкую за проектами рішень, спілкуюся з виборцями, в тому числі засобами зв'язку.

Зокрема за останній місяць вдалося привернути увагу міського голови до необхідності оприлюднення інформації для рівнян щодо можливого негативного впливу на здоров'я жителів громади заводу в Здолбунові і ця інформація 5 квітня 2023 року з'явилась на сайті.

Також, фактично «змусив» міську владу почати оновлення інформації про комунальні підприємства, відповідно до рішення Рівнеради № 4743 від 2018 року автором якого я є.

Нам потрібно багато ще працювати, щоб, наприклад, була така ж прозорість відомостей про нерухомість як у Великобританії чи в Іспанії, наприклад, в провінції Аліканте, де можна отримати всю інформацію в реєстрах відкрито. Маю ідеї, вивчаю зараз кращі практики Великобританії і планую їх реалізувати в нашому місті.

Надав на сьогоднішню сесію 7 пропозицій письмово до 9 рішень. На жаль, всі їх проігнорував головуючий. Щодо причин такого порушення прав депутата вже подав звернення.

Дякую колегам, що створили таку можливість брати участь в роботі комісій онлайн. Вважаю, що неконструктивні висловлювання деяких колег не свідчать про їхню мудрість.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте