Чому не відбулося останнє засідання у справі рівненського хірурга, обвинуваченого в смерті дитини

Костянтин Думановський
Прокурор Ілля Клімашечив (зліва) береться за справу проти лікаря Думановського (по центру) вже вдруге. Його колега Ірина Карпюк (справа) пробула прокуроркою у справі зовсім недовго
Джерело
Колаж «Четвертої влади»

24 березня суддя Рівненського міського суду Петро Денисюк мав поставити крапку у справі дитячого хірурга Костянтина Думановського. Його звинувачують у лікарській недбалості, яка спричинила смерть дитини.

Проте напередодні останнього засідання у справі змінили прокурора, якому тепер потрібен час на підготовку. Цим новим прокурором виявився Ілля Клімашевич, який уже вів цю справу раніше.

Навіщо такі перестановки

Спочатку прокурором у справі лікаря Думановського був Василь Суржук.

Наприкінці 2020-го він вийшов на пенсію і замість нього призначили Іллю Клімашевича з Рівненської місцевої прокуратури. Невдовзі Клімашевич у рамках відрядження до обласної прокуратури почав розглядати тамтешні обласні справи. Тому його справи з місцевої у січні 2021-го передали Ірині Карпюк.

Коли ж прокурор Ілля Клімашевич повернувся із відрядження, йому повернули справу Думановського назад – так пояснила заміну прокурорки Ірини Карпюк речниця окружної прокуратури Оксана Жужельська.

По суті ж, після того, як всередині березня відбулося реформування прокуратури, Рівненська місцева прокуратура стала Рівненською окружною прокуратурою.

А ще Оксана Жужельська каже, що до дебатів по цій справі «майже готові». Відклали, бо нібито помічниця судді захворіла.

Своєю чергою обвинувачений лікар Костянтин Думановський каже, що він «людина мирна» і радий би поставити всі крапки над і, та самі потерпілі не дають, бо пів року не приходять на засідання ні вони, ні їхній адвокат Ярослав Коноплястий.

Ярослав Коноплястий погоджується, що пів року не було засідань. Але, на його думку, саме зміна прокурорів – основна причина, чому переносили засідання увесь цей час.

Каже, він одного разу просив перенести слухання, бо був хворий.

А от про минуле засідання 15 березня ні його, ні батьків померлої дитини не повідомили.

– В адвоката Думановського Савчука стільки разів не виходило прийти, вже він мовчав би. Просто строки притягнення до кримінальної відповідальності закінчилися, от в нього крила і виросли, – каже адвокат Ярослав Коноплястий.

Дату наступного засідання мають визначити до кінця цього тижня. Щонайпізніше це станеться у наступний понеділок. Бо, за словами секретарки судді Денисюка, дату мають узгодити з усіма учасниками процесу.

Як можуть покарати лікаря

У разі, якщо суд визнає Думановського винним, реально його вже не покарають. Бо чотири місяці тому сплив термін, коли за злочин, який інкримінують лікарю, можна притягнути до відповідальності.

Це – п’ять років обмеження або три роки позбавлення волі. А також заборона на три роки працювати лікарем.

Проте якщо хоч і формально, але Костянтина Думановського визнають винним, це може вплинути на його подальшу кар’єру, а батьки хлопчика зможуть подати ще один, але вже не кримінальний, а цивільний позов, аби відшкодувати моральну та матеріальну шкоду.

Залишилося провести дебати, коли суддя, заслухавши останні аргументи та промови сторін, оголосить вирок.

Тільки цього року це могло статися чотири рази.

Та жодне із цих засідань не відбулося. Бо:

  • 26 січня виявилося, що у справі замінили прокурора, якому дали час на ознайомлення зі справою.
  • 17 лютого батьки померлої дитини клопотали про відкладення. 
  • 15 березня напередодні засідання сталася реформа прокуратури і прокурорка на той час не отримала повноважень, а відтак – права продовжувати займатися справою. Крім того, не прийшли на засідання ні батьки померлого хлопчика, ні їхній адвокат.
  • 24 березня знову замінили прокурора.

Раніше ми детально описали, чому майже пів року не вдається провести останнє засідання у справі хірурга.

Чому Думановського звинувачують у лікарській недбалості

Колишнього лікаря-хірурга Рівненської обласної дитячої лікарні Костянтина Думановського судять шостий рік. Його звинувачують у смерті п’ятирічного Миколи Антонюка, якому Думановський, за версією слідства, не надав належної медичної допомоги.

В одній із трьох експертиз зазначено, що хлопець помер від хвороби Крона.

Проте рідні померлого хлопчика це заперечують. За їхніми словами, симптомів цієї хвороби у Миколи не було і він був здоровою дитиною. І що у лікарні їм так і не сказали діагнозу сина.

На думку родичів, хлопець помер саме через невчасну допомогу лікаря.

Поки тривало розслідування і відбуваються судові процеси, Думановського встигли звільнити, він подавав у суд, поновився і знову звільнився вже за власним бажанням.

Наразі людина з ім'ям, прізвищем та по батькові, як у Думановського, працює лікарем-хірургом у дитячій клінічній лікарні №4, що у Солом’янському районі міста Києва.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте