Чому в депутата Рівнеради згорів «Мерседес»: версії

«Четверта влада» поцікавилась ймовірними версіями пожежі або підпалу

Згорілий автомобіль Святослав Стельмащук пов'язує із ще одним інцидентом, який трапився весною
Джерело
Фото із Фейсбук-сторінки Святослава Стельмащука

У депутата Рівненської міської ради Святослава Стельмащука згорів автомобіль. Посадовець впевнений, що авто йому спалили навмисно. «Четверта влада» поцікавилась ймовірними версіями пожежі або підпалу.

Святослав Стельмащук – депутат Рівнеради від ВО «Свобода». Він також працює начальником відділу з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області.

Це управління, зокрема, уповноважене перевіряти чи земля використовується за цільовим призначенням.

Святослав Стельмащук на новому авто не проїздив і року. Фото з архіву «Четвертої влади»

Автомобіль Mercedes-Benz S 350 2006 року випуску депутат, який все трудове життя працює чиновником, придбав у листопаді 2017 року за 450 тисяч гривень. Нову автівку, каже Святослав Стельмащук, купив за кошти від продажу попередньої – BMW 525D 2007 р.в

А попереднє авто BMW 525D, каже, придбав за кошти від продажу 10-ти соток у селі Біла Криниця.

За словами депутата, землю він отримав у безоплатну власність у 2014 році. Тобто як кожен громадянин, який має право (за Земельним кодексом) на безоплатне отримання земельних ділянок 6-ти різних видів.

Згідно з біографією депутата на сайті Рівненської міської ради, у цей період він працював заступником начальника відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства управління контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Рівненській області.

Це управління, зокрема, перевіряє та контролює дотримання земельного законодавства.

Пожежа трапилася 2 вересня близько першої ночі по вулиці Чорновола. За інформацією поліції, вогнем пошкоджено моторний відсік, лобове скло та передню панель автомобіля.

Через пожежу постраждав і будинок біля якого було припарковане авто. На першому поверсі у декого вибиті шибки на балконі та у кімнатах. На другому поверсі підгоріла пластикова вагонка.

Пожежники кажуть, що якби не перекрили постачу газу в автомобілі, через хвилин три-чотири він би вибухнув.

Автомобіль застрахований.

«Четвертій владі» чиновник розповів, що вночі він почув звук сигналізації та вибухи. Після того як виглянув у вікно, передня частина автівки вже палала. 

На своїй сторінці у Facebook він виклав відео нічної пожежі.

У підписі депутат зазначив, що пов’язує цей підпал із своєю політичною та професійною діяльностями. Пояснив, чому так вважає.

– Я є земельщиком, є членом земельної комісії, є багато таких питань, які є суперечливі які йдуть не на користь громади, які завжди блокувалися, – пояснює депутат.

Окрім того депутат пов’язує підпал автомобіля з інцидентом, який трапився цього року на Трійцю. Тоді на окрузі Святослава Стельмащука розповсюдили листівки, які інформували про новий автомобіль депутата та квартиру на Щасливому.

Депутат розповів «Четвертій владі», що автомобіль коштував 450 тисяч гривень. А квартири на «Щасливому» він не має.

Святослав Стельмащук каже, що звертався у поліцію після розповсюдження цих листівок. Проте, нікого так і не знайшли. Фото надав депутат

Натомість, начальник відділу комунікації поліції Рівненщини Антон Крук розповідає, що остаточної причини пожежі ще не встановили.

– Зовнішніх факторів, які б вказували на підпал поки не виявили, але після експертизи можна буде сказати точно, – каже він. 

За його ж словами, сьогодні слідчий подав клопотання до суду про проведення експертизи.

Автомобіль депутата знищено повністю. Фото із Фейсбук-сторінки Святослава Стельмащука

Однак Святослав Стельмащук впевнений, що це підпал.

– Це не той автомобіль що може загорітися це раз, автомобіль був повністю у справному стані, – каже Стельмащук. 

У серпні «Четверта влада» ініціювала звернення юристів Громадської організації «ТОМ 14» у Держгеокадастр. Мета – перевірити законність використання земельної ділянки в рекреаційній зоні поруч з Басовим кутом.

Оскільки на одній з ділянок, яка пов'язана з кумом голови Рівненської ОДА, під виглядом спортивно-відпочинкового комплексу будуються котеджі, зареєстровані як дачі.

Святослав Стельмащук сказав, що Держгеокадастр перевірить законність використання землі (на відео фрагмент коментаря):

Ми поцікавилися, чи не пов'язує депутат розпочату перевірку із підпалом автомобіля. 

– Перевірка триває за звернення журналістів, висновків немає, збирають документи, будемо все аналізувати, тобто зараз є така перевірка, але висновків ще немає, щоб конкретно стверджувати, що це з цієї сторони, – зауважив чиновник. 

Водночас сам Святослав Стельмащук, як депутат Рівнеради, голосував за зміну цільового призначення земельних ділянок в рекреаційній зоні Басів кута, для того, щоб там можна було будуватися.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте