Чим відома нова Генпрокурорка та як голосували нардепи Рівненщини за її призначення

Генеральним прокурором України вперше стала жінка
Джерело
Фото з фейсбуку Ірини Венедіктової

Ірина Венедіктова тимчасово очолювала Державне бюро розслідувань після Романа Труби. Тоді вона призначила своїм заступником Олександра Бабікова – адвоката Віктора Януковича. Народні депутати 17 березня 224-ма голосами призначили Ірину Венедіктову генпрокуроркою. Таке рішення підтримав екс-очільник адміністрації президента Януковича Андрій Портнов у своєму телеграмі

«Четверта влада» запитала у нардепів з Рівненщини, чому вони підтримали таке призначення на посаду генпрокурора.

Перша жінка-генпрокурор незалежної України

Обрали нову генпрокурорку переважно голосами депутатів зі «Слуги народу», депутатськими групами «Довіра», «За майбутнє» та позафракційними. «Європейська солідарність» та «Голос» – проти.

Ми розіслали свої запитання дев'ятьом рівненським нардепам. Відповідь отримали від чотирьох. Голосування за кандидатуру нової генпрокурорки можна побачити у таблиці.

Прізвище, ім'я Партія,група Голосування
Аліксійчук Олександр «Слуга народу» Відсутній
Соломчук Дмитро «Слуга народу» За
Ковальчук Олександр «Слуга народу» За
Салійчук Олександр «Слуга народу» За
Литвиненко Сергій «Слуга народу» За
М'ялик Віктор «За майбутнє» За
Бобровська Соломія «Голос» Проти
Зінкевич Яна «Європейська Солідарність» Проти
Іванісов Роман Позафракційний За

Нардеп «Слуги народу» Дмитро Соломчук вважає Венедіктову висококваліфікованою спеціалісткою і чекає від неї ефективних дій. Його однопартієць Олександр Ковальчук каже, що має особисте позитивне враження від спілкування з Іриною.

– Я не юрист, і не можу оцінити рівня і глибини знань, тому був особисто присутнім на засіданні правового комітету, на якому приймалось рішення про підтримку цієї кандидатури. Було багато питань, відповідей в обіцянок. Комітет в результаті фахової дискусії підтримав. Перша жінка-генпрокурор Незалежної України, до речі. А висновки будемо робити по результатам.

Нардеп Сергій Литвиненко не сприймає закидів про те, що Венедиктова призначила своїм заступником в ДБР колишнього адвоката Януковича.

– Я цього адвоката не знаю, але в чому його вина? В тому, що він захищав клієнта, тобто виконував свій професійний обов’язок? Я би інакше поставив питання: чи це фахівець, чи його кваліфікація достатня для роботи і чи справився він зі своїми обов’язками на високій посаді? Я вважаю, що шельмувати людину за те, що вона колись десь працювала – примітивно і не правильно, – каже нардеп.

– Мені не цікаві політичні вподобання тих, кого ми призначаємо на посади. Мене цікавлять професійні якості і характеристика особистості. Що стосується Ірини Венедиктової, то можу сказати, що це – фахівець високого ґатунку. У неї є і прекрасна профільна освіта, і досвід, і, головне, – бажання працювати, змінювати систему, адаптувати її до нормальних прогресивних світових зразків.

У неї є і характер. Можу сказати одне: вона впорається. Вангування – не моя стихія, але сподівання на те, що це буде кращий Генпрокурор, у мене все ж є, – відписав Сергій Литвиненко через свою прессекретарку.

Позафракційний Роман Іванісов каже, що на сьогоднішній день більш гідної кандидатури на цю відповідальну державну посаду він не побачив.

– За ті короткі 2,5 місяці, які Ірина Венедиктова очолювала ДБР, до депутатських запитів і звернень у Бюро почали ставитися набагато серйозніше. Викладені у документах факти дійсно бралися до уваги. Тому особисто я проголосував за її призначення. Однак, якщо саме на посаді Генпрокурора пані Ірина виявиться неефективною, значить будемо знову шукати заміну як у випадку з Русланом Рябошапкою.

– Водночас, хочеться вірити, що саме цього разу ми не помилилися, і новому генпрокурору вдасться успішно завершити реформу і по багатьох корупційних справах будуть дієві розслідування.

Посадовець Януковича порадів з цього призначення

Депутатка фракції «Голос» Інна Совсун з трибуни Верховної ради при обговоренні призначення Ірини Венедіктової сказала, що та набрала 118,5 балів, коли намагалася стати суддею Верховного Суду. Цей бал був нижчим за прохідний.

За даними «ВВС Україна», пані Венедіктова добре склала тест, проте фактично завалила практичне завдання за спеціалізацією «цивільне право та процес» на конкурсі до Верховного суду.

Ірина Венедіктова депутатка від «Слуги народу». В інтерв'ю журналістам телеканалу «ZIK» Венедиктова розповідала, що вперше познайомилась із Володимиром Зеленським ще в жовтні 2018 року. Тоді її вже попросили стати експертом з певних правових питань. І, ставши депутаткою, очолила такий комітет у Верховній Раді.

Наприкінці грудня 2019-го стала в.о. директорки Державного бюро розслідувань. Після інформації про призначення своїм заступником адвоката Януковича та реакції громадськості на те, що він буде причетний до розслідувань справ Майдану, вона дала відповідь, що підрозділ по справах Майдану підпорядкований виключно директору ДБР і конфлікту інтересів не буде, пише «Радіо Свобода».

ДБР на чолі з Іриною Венедіктовою розслідувала низку справ щодо Петра Порошенка, а його візити на допит часто перетворювались на шоу та скандали, пише «BBC Україна». Перед призначенням на посаду генпрокурора члени фракції «ЄС» також закидали Венедіктовій кримінальну справу проти їхньої колеги Софії Федини.

До парламентських виборів Венедіктова працювала завідувачкою кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету імені Каразіна. Батько Ірини – генерал-майор міліції Валентин Венедіктов, працював проректором з навчальної роботи Харківського університету внутрішніх справ.

Чоловік Венедіктової Денис Колесник працює в департаменті кіберполіції. У родини є кілька об'єктів нерухомості, автомобіль Porsche Cayenne та близько 50 тисяч доларів готівки. За даними системи youcontrol, у минулому вона була засновником компаній «Чугуївські аграрні інвестиції» та «Старсет», пише «BBC Україна».

Виступивши з трибуни Верховної Ради перед своїм призначенням Ірина Венедиктова подякувала президенту та депутатам за довіру та пообіцяла не продавати справи, не зливати та стояти на засадах верховенства права.

– Настроение и тезисы, озвученные новым Генеральным прокурором дают стране шанс на развязывание законсервированных проблем, – пише в своєму телеграм-каналі екс-очільник адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

– Ключевые вызовы государства сегодня – это радикалы, преступное сообщество Порошенко, массовая казнь в Одесском Доме профсоюзов, восстановление справедливости в расследовании Майдана и бродячие грантоеды. Выражаем надежду на быстрые решения и желаем Ирине Венедиктовой успехов.


 Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram або на сторінку у Фейсбук.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте