Де з вересня житимуть переселенці, які мешкають у гуртожитках університетів і коледжів Рівненщини

Переселенці поруч з одним із гуртожитків коледжу Рівного
Джерело
«Четверта влада», Оксана Кривіцька

Після матеріалу про те, як живуть переселенці в гуртожитку одного з коледжів Рівного, читачка «Четвертої влади» поцікавилася: що буде з переселенцями, коли на навчання і до своїх кімнат у гуртожитках повернуться студенти?

Ми вирішили з’ясувати відповідь та звернулися до Департаменту освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та до чотирьох вишів області.  

В департаменті нам повідомили, що за рекомендаціями Міністерства освіти та науки, для студентів 2-4 курсів бакалаврату навчання має розпочатися з 1 вересня у змішаній формі. Першокурсники будуть вчитися з 15 вересня, а магістри – з 1 жовтня. Однак університети можуть визначати дату початку навчання самостійно.

– Форма навчання – онлайн чи офлайн – залежить від кількості місць в облаштованих університетських сховищах. Зараз у гуртожитках живуть переселенці. Планується, що їх частково переселять в інші неосвітні заклади та установи, приватний сектор, – відповіли у департаменті через прессекретаря.

Для «Суспільного» міський голова Рівного Олександр Третяк повідомив, що в місті для внутрішньо переміщених осіб планують встановити модульні будинки.

А його заступниця Марина Кузмічова розповідала, що насамперед виселятимуть переселенців, які мають змогу повернутися на деокуповані території – Київської, Чернігівської та Сумської областей.

Рівненська медична академія

Ймовірно, переселять переселенців із гуртожитків Рівненської медичної академії. Директорка медичного колежу академії Ірина Туровська повідомила, що навчання планують почати з 1 вересня дистанційно.

– Вчора (6 липня – ред.) пан Третяк проводив нараду із завідувачами гуртожитків з приводу переселення людей, щоб студенти змогли приїхати на навчання.

– А не відомо, куди саме людей мають переселити з гуртожитків? – журналістка.

– Шукають місце проживання!

– Тобто до 1 вересня планують людей переселити?

– Така була публічна мова на нараді.

Рівненський державний гуманітарний університет

Натомість у Рівненському державному гуманітарному університеті також планують почати навчання з 1 вересня. Ймовірно, студенти навчатимуться в аудиторіях, однак, за потреби, форма навчання буде змішана.

У відділі зв’язків з громадськістю закладу нам повідомили, що студенти можуть поселитися у семи гуртожитках РДГУ, а місць вистачить і на студентів, і на переселенців.

– З відновленням аудиторного навчання в РДГУ не виникне проблем з поселенням студентів, навіть за умови, що люди з областей, на території яких ведуться бойові дії, не зможуть повернутися додому, – зазначили в університеті.

Національний університет водного господарства та природокористування

Натомість бакалаври в НУВГП будуть вчитися з 12 вересня, а магістри – з 1 жовтня. В університеті планують, що навчання буде офлайн, «але це може змінитися залежно від ситуації в країні». У відділі зв’язків з громадськістю сказали, що «на цю хвилину» не можуть прокоментувати, як вирішуватимуть питання із заселенням студентів.

– Все може змінюватися залежно від кількості переселенців, студентів та ситуації в країні, тому зараз про це говорити недоцільно, – вважають в університеті.

Національний університет «Острозька академія»

Ми зверталися за коментарями до прессекретарки Острозької академії, однак нам сказали що відповідь нададуть письмово на запит.

У відповіді зазначили, що навчання бакалаврів в університеті можуть почати як 15 серпня, так і 1 вересня. Залежить від того, чи ухвалить Верховна Рада закон про збільшення тривалості щорічних відпусток науково педагогічних працівників під час воєнного стану. Натомість долю навчання першокурсників бакалаврату та магістеріуму вирішать на серпневій вченій раді.

У відповіді не вказали, як саме вирішуватимуть питання заселення студентів. Написали лише, що за умови навчання офлайн, заселення «відбуватиметься на принципах безпеки, максимального забезпечення інтересів здобувачів, належного інформування, дотримання вимог законодавства в умовах воєнного стану».

На питання про те, куди подінуть переселенців, якщо навчання буде офлайн, відповіли:

– У випадку необхідності, переселення внутрішньо переміщених осіб буде за рішенням органів місцевої влади та військової адміністрації.

Віце-прем'єр-міністерка України – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук написала у фейсбуку:

– Звертаюсь до наших переселенців: якщо вас виселяють з місць компактного проживання, дзвоніть на гарячу лінію 1548. Або пишіть у коментарі під цим постом.

Дивіться також: Чи справді до переселенців у Рівному поліцію викликають частіше, ніж до місцевих


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте