Державне бюро розслідувань протиправно приховує біографію та зарплати працівників, – рішення суду

На фото вже колишній директор ТУ ДБР у Хмельницькому Владислав Васильєв. Він відповідальний за правопорушення – незаконне приховування інформації. З 4-го травня полковник Васильєв очолює Територіальне управління ДБР, розташоване у місті Краматорську. Слоган ДБР латиною «Fiat justitia, ne pereat mundus» перекладається як «Нехай здійсниться правосуддя, щоб не загинув світ»
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі власного фото та фейсбуку Державного бюро розслідувань

У вересні 2021 року головний редактор «Четвертої влади» Володимир Торбіч позивався до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Хмельницькому, бо управління відмовилося дати інформацію на запит.

Зокрема, у ДБР не хотіли надавати журналістам інформацію про біографію та зарплати Євгенія Драчевського – начальника третього слідчого відділу, що дислокується у Рівному.

У грудні 2021-го «Четверта влада» виграла суд, який визнав відмову ДБР незаконною, а 22 червня 2022 – виграла й апеляцію. Хоч у процесі ДБР просило суд відкласти розгляд справи на після війни, бо Львів, де її розглядали, «під ракетними обстрілами».

Державне бюро розслідувань створили у 2020 році, щоб боротися з корупцією та іншими правопорушеннями, зокрема в правоохоронних органах, армії та інших силових структурах, серед народних депутатів.

Редакція «Четвертої влади» кілька разів стикалася з тим, що ДБР не відповідало на запити. І коли журналісти зіштовхнулися із цим вчергове – подали до суду.

У березні 2021-го на брифінгу на той час директор Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у Хмельницькому Владислав Васильєв розповів, що у Рівному відкриють так званий підрозділ ДБР. Очолить його чоловік на ім'я Євгеній Драчевський.

Тоді ми захотіли зібрати довідкову інформацію про цього посадовця і надіслали запит до управління, попросивши надати його біографію, інформацію про зарплату та посадові обов'язки. На що отримали відмову в наданні інформації.

Ось так виглядала біографія посадовця після того, як ми спочатку поскаржилися офісу Уповноваженого з прав людини. В офісі Уповноваженого вирішили, що цього достатньо
Ось із такою трудовою біографією посадовця, який живе на кошти платників податків, запропонували ознайомитися суспільству ті, в чиїх обов'язках охороняти права

Головний редактор «Четвертої влади» Володимир Торбіч надіслав ще один запит, де, окрім Євгенія Драчевського, просив надати схожу інформацію і про керівника управління та його заступників. На що також отримав відмову.

Із допомогою адвокатки та медіаюристки громадської організації «Платформа прав людини» Людмили Опришко ми подали позов до Рівненського окружного адміністративного суду, аби відстояти своє право на інформацію. Що саме порушили у ДБР, медіаюристка розповіла в одному з попередніх матеріалів на цю тему: 

Як Державне бюро розслідувань протиправно приховує інформацію про керівника відділу у Рівному

Суд виніс рішення на користь «Четвертої влади», зокрема тому що у відповіді на запит ДБР не обґрунтували законних підстав обмеження доступу до інформації. Простіше – незаконно відмовили.

Детальніше про це ми розповідали у тексті: Державне бюро розслідувань вчинило протиправні дії, – рішення рівненського суду

ДБР не погодилось із таким рішенням та подало апеляцію. Ще до великої війни.

А 8-го червня 2022 року від ДБР до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи до закінчення воєнного стану. Як вказувало відомство, це клопотання обумовлено тим, що українські міста – під ракетними обстрілами і збиратися у суді небезпечно для учасників справи та суддів.

А розглядати справу по відеозв'язку, вважають у ДБР, складно, бо засідання може перервати повітряна тривога й усім доведеться йти в укриття.

Адвокатка та медіаюристка громадської організації «Платформа прав людини» Людмила Опришко каже, що клопотання ДБР про відкладення розгляду справи фактично є способом затягування розгляду справи, намаганням якомога довше не надавати публічну інформацію:

– На існуванні режиму воєнного стану банально спекулюють. На мій погляд, це звичайне зловживання процесуальними правами з боку Територіального управління ДБР у Хмельницькому.

Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова відхилив таке клопотання бюро розслідувань і підтримав рішення Рівненського окружного адмінсуду про те, що журналісти мають право отримати інформацію, про яку запитували.

Тобто ДБР мусить надати надати нам:

  • копії документів про щомісячні грошові виплати (у 2020 році і за 5 місяців 2021 року), включно з окладом, преміями, надбавками та усіма іншими виплатами директора та заступників директора Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому;
  • копії документів про щомісячні грошові виплати (у 2020 році і за 5 місяців 2021 року), включно з окладом, преміями, надбавками та усіма іншими виплатами слідчого Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, Драчевського Євгенія Юрійовича;
  • копію автобіографії з усіма відомостями про трудову (службову) діяльність слідчого Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому Драчевського Євгенія Юрійовича.

Також суд зобов'язав ДБР повернути позивачу 908 гривень судового збору.

Постанова апеляції вступає в силу з дня її прийняття (22 червня 2022 року) та касаційному оскарженню не підлягає. Щоправда є виняток (пункт 2, частини 5 статті 328 КАСУ) коли ДБР таки може мати можливість подати скаргу до Верховного суду до 22 липня. І програти ще й у Верховному суді.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Profile picture for user golovred

Володимир Торбіч

24 червня 2022 в 16:38
0
Відповідальний за це порушення Васильєв Владислав Віталійович, полковник ДБР