«Десятки тисяч вимагають добудови стадіону»: як ми піймали на брехні міського голову Рівного
«В Рівному живе 250 тисяч людей. Кілька десятків тисяч вимагають в мене: завершіть, будь ласка, стадіон, ми хочемо займатись спортом і бачити виступи рідного «Вереса». І ці люди вимагають, і мають повне право вимагати кошти на завершення реконструкції стадіону».
Ці слова міський голова Рівного Олександр Третяк сказав у грудні 2022-го журналістам Суспільного мовника. «Четверта влада» спробувала з'ясувати, що це за люди і чи є підтвердження, що стільки рівнян дійсно зверталися до міського голови.
Офіційних звернень не було
Слова про десятки тисяч звернень від рівнян щодо добудови стадіону «Авангард» міський голова Рівного Олександр Третяк сказав у час, коли був на посаді трохи більше двох років.
Нагадаємо, що футбольний і легкоатлетичний стадіон «Авангард» вже коштував міському бюджету Рівного понад 190 мільйонів і ще 100 мільйонів державному бюджету.
А лише першу чергу будівництва у листопаді 2021 року проектант (ФОП Алексієвець В.І.) оцінював у 592 мільйони 809 тисяч 618 гривень. Це до того, як економіка країни обвалилася на понад 30% через російську агресію.
За вже витрачені 290 мільйонів можна було би повністю утеплити третину шкіл Рівного.
Наприклад, щоб термомодернізувати 31 комунальний заклад (школи, дитсадки, адмінбудівлю), Рівне отримало грант 1,2 мільйони євро та взяло позику у 5,5 мільйонів євро у 2021 році у Північної екологічної фінансової корпорації «НЕФКО». На нинішні гроші це орієнтовно 280 мільйонів гривень.
Тож проаналізуємо слова міського голови. Як саме десятки тисяч рівнян вимагали витрачання таких немалих коштів на спортивні розваги? Як Олександр Третяк порахував таку кількість звернень?
Припустімо, мова йде лиш про 20 тисяч звернень. Якщо йому говорили чи писали про це особисто, то протягом двох років на посаді, враховуючи вихідні та святкові дні, Олександр Третяк мав би щодня отримувати, в середньому, майже 30 звернень на цю тему. Звучить фантастично.
Ну або може були якісь звернення, підписані великою кількістю рівнян? Запитуємо про це в самого Олександра Третяка і в міської ради. Надсилаємо їм запит, у якому питаємо:
- У якій формі кілька десятків тисяч рівнян вимагають в міського голови Рівного Олександра Третяка завершити роботи по стадіону?
- Чи було якесь офіційне звернення цих десятків тисяч до міської ради, її управлінь чи відділів, чи міського голови стосовно добудови стадіону?
- Просимо надати підтвердження слів міського голови, що така кількість людей (кілька десятків тисяч) вимагала завершення робіт по стадіону.
У міській раді відписали коротко. У відповіді, яку підписав Олександр Третяк, ідеться, що:
«Офіційних звернень мешканців Рівненської міської територіальної громади щодо завершення будівництва стадіону «Авангард» до міського голови, Рівненської міської ради та виконавчого комітету Рівнеради не надходило.
Міський голова, як посадова особи органів місцевого самоврядування, також отримує звернення через ряд соціальних мереж, під час особистих зустрічей з мешканцями громади» (виділення жирним – від авторки).
Також відповіли, що оці звернення, які міський голова отримує через соцмережі і під час особистих зустрічей, не фіксують, бо вони не підпадають формат, який описаний в законі «Про звернення громадян».
Звернення через соцмережі в Рівнераді не аналізують
Можна було обмежитися цією відповіддю, щоб зробити висновок про те, що інформація про десятки тисяч звернень, або навіть про тисячі звернень щодо добудови стадіону – неправда, але ми вирішили дати міському голові ще один шанс підтвердити озвучені ним цифри.
Тож звернулися з повторним запитом, у якому спитали через які саме сторінки у соцмережах Олександр Третяк, як міський голова, отримує звернення від рівнян, чи хтось систематизує ці зверненнями за їхньою темою, а також попросили надати:
- копії 5-ти останніх звернень, які міський голова Рівного Олександр Третяк отримав через соціальні мережі, і які стосуються прохань добудувати стадіон «Авангард».
Крім цього, спитали скільки особистих зустрічей з мешканцями Рівного провів Олександр Третяк з початку своєї роботи на посаді міського голови і скільки рівнян взяли в них участь.
У розлогій відповіді на дві сторінки, яку підписав знову ж таки Олександр Третяк, нам пояснили, що звернення через соціальні мережі не реєструють, бо така форма подачі звернення не передбачена законом «Про звернення громадян».
Тому копій звернень до міського голови, які той буцімто отримав від рівнян через соцмережі, надати в міській раді не можуть. Також у відповіді не назвали сторінки у соцмережах, за допомогою яких Олександр Третяк спілкується як міський голова.
Водночас у міській раді розповіли, що у 2021-му році Олександр Третяк, під час особистих зустрічей, поспілкувався із 207-ма рівнянами, а в 2022-му – з 47-ма.
«У зареєстрованих зверненнях громадян на особистому прийомі упродовж зазначеного періоду не порушувалися питання добудови стадіону «Авангард», – додали у відповіді.
Таким чином, жодного доказу того, що «кілька десятків тисяч вимагають завершити стадіон», ні міський голова, ні міська рада не надали.
Ми запропонували міському голові, через його речницю Оксану Власюк, ще розповісти особисто, для читачів «Четвертої влади», про ці вимагання добудувати стадіон від десятків тисяч, однак наразі згоди на розмову не отримали.
Нагадуємо, у 2022 році до основного договору щодо стадіону додали ще 28,6 мільйонів гривень на підготовку до опалювального сезону. А готовність стадіону, за інформацією Рівненської облдержадміністрації, понад 65 відсотків (першої черги).
Нещодавно на сторінці Олександра Третяка поширили відео про те, як на стадіоні готуються приймати перші футбольні команди.
Дивіться також: «Фіалка» судитиметься з Антимонопольним через 91 мільйон штрафу за змову у тендері на стадіон «Авангард»
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти