У пошуках зниклого кандидата: спроба знайти Віктора Шакирзяна після його програшу на виборах
Віктор Шакирзян у другому турі виборів на посаду міського голови програв Олександру Третяку із різницею 1394 голоси.
Після другого туру Шакирзян зник з інформаційного простору місцевих ЗМІ і соцмереж. Ніяких пояснень, коментарів та думок про результати виборів не озвучував. Ми вирішили розшукати та поспілкуватися з Віктором Шакирзяном.
У цьому матеріалі є відео, як це відбувалося, та текстова версія.
22-го листопада рівняни голосували за кандидатів на міського голову у другому турі. Обирали між Віктором Шакирзяном від місцевої партії «Рівне разом» та Олександром Третяком від «Європейської Солідарності».
24-го листопада о 18.00 територіальна виборча комісія затвердила результати підрахунків протоколів і офіційно оголосила Олександра Третяка переможцем. За нього проголосували 27 450 рівнян – на 1394 голосів більше, ніж за Віктора Шакирзяна.
Відтоді ні штаб, ні сам Шакирзян, який програв вибори на посаду міського голови, але залишається у списку депутатів-переможців, не робили будь-яких заяв щодо результатів другого туру.
Ми спробували розшукати кандидата, адже йому віддали голоси понад 26 тисяч рівнян, і запитати його про подальші плани. Він може намагатися їх реалізувати як депутат міської ради.
Його партія «Рівне разом» має 7 мандатів. Вона пройшла у раду, набравши 8 тисяч 389 голосів – 14,15%. Це другий результат після «Європейської Солідарності», яка має 10 мандатів і за яку проголосували 11 тисяч 311 людей, тобто 19,08%.
У спецпроекті «Виборчий округ» на «UA:Рівне» кандидат окреслив п'ять напрямків, які б він почав реалізовувати як міський голова міста.
– В першу чергу, потрібно буде зробити аудит комунальних підприємств. Друге – потрібна допомога медикам та лікарням. Третє – те, що стосується громадського транспорту, який взагалі у нас обурює. Нам не хватає, знаєте, можливості показати, як сьогодні може бути транспорт сучасним. Знаєте, в нас не має бути в диковинку, що транспорт в нас зупинився десь у 78-х роках. Можливо, мого року народження. І четвертий напрямок – дорога плюс тротуари. П’яте – очищення озера Басів кут та річки Усті, – сказав тоді Шакирзян.
Ми телефонували Віктору Шакирзяну та його помічнику Олесю (Олександру) Лопачуку. Ніхто не брав слухавку. Тоді вирішили йти на пошуки.
Спершу пішли у громадську приймальню «Рівне разом» на Соборну, 13. В ролику телеканалу ITV з ознаками прихованої реклами («джинси») розповідають про приймальню так:
«Розташована вона у самому центрі міста, аби у жителів обласного центру не виникало труднощів до неї дістатись. Можливо, хтось хоче потрапити до нас на прийом до юриста чи до Віктора Володимировича безпосередньо».
У приймальні нам пояснили, що варто звернутися в штаб або зателефонувати помічнику Шакирзяна Олесю Лопачуку. Телефонуємо – відповіді немає.
За день до зйомки ми написали Олесю Лопачуку про те, що хочемо поспілкуватися з Віктором Шакирзяном. Той відповів: «Я зрозумів. Як матиму інформацію щодо вашого питання, дам знати».
Шукаємо далі.
Штаб партії розташований на Кавказькій, 9, в офісі 217. Там зачинено. Вахтерка дала нам номер чоловіка, який ніби там працює. Його звати Юрій. Він слухавку не бере.
Наступного ранку ми знову вирушили на пошуки кандидата. Йдемо в офіс фірми «Захід-Трансбуд», яку очолював Віктор Шакирзян. Дорогою натрапляємо на його помічника Олеся, який іде зі сторони приміщення фірми.
Питаємо, чи він помічник кандидата.
– Я не працюю помічником. Я приватний підприємець, – відповідає Олесь Лопачук та йде собі далі.
Перед будівлею телефонуємо Шакирзяну та йдемо на прохідну.
Охоронець каже, що не знає, чи пан Шакирзян на роботі, адже у нього два авто. Тому пропонує нам скористатися дзвінком.
Спілкуємось із жікою через домофон.
– Доброго дня. Мене звати Оля Підгородецька, журналістка «Четвертої влади». Скажіть, будь ласка, Віктор Володимирович на роботі зараз?
– Його немає.
– А ви не підкажете, коли він буде?
– Я не можу сказати, тому шо сама не знаю.
– А зазвичай він коли на роботу приходить?
– Я вам скажу так, він їздить по об'єктах, тому я не можу знати, коли він буде і як він буде.
– Але сьогодні він був?
– Сьогодні був.
– Тобто мені телефонувати йому, так?
– Напевно, так.
– Чи помічнику його?
– Так.
– А хто його помічник, скажіть, будь ласка, і можливо номер дасте мені?
– Дзвоніть до Олеся. Я думаю, у вас номер його є.
– Олесь — це його помічник?
– Так.
Ми встигли пройти кілька метрів і знову зустріли Олеся Лопачука, який імовірно, йшов до офісу «Захід-Трансбуд». Запитуємо, чи він таки помічник і чи може сконтактувати з Шакирзяном.
– Вибори закінчились і ніяких офіційних посад помічників не існує, – каже Олесь. – Навіть на виборах це умовне позначення.
– Як нам зустрітися з Віктором? – запитуємо.
– Напишіть питання, я йому передам. Якщо він захоче відповісти на ваші запитання, то відповість, – каже помічник Віктора Шакирзяна.
Олесь Лопачук каже, що Шакирзян зробить офіційну заяву щодо результатів виборів, але невідомо коли.
Отже, відшукати Віктора Шакирзяна нам не вдалося. Ми зустріли його помічника, який стверджує, що ним не є, але може передати запитання. В попередньому інтерв’ю для агенції «Четверта влада» кандидат сказав, що завжди відкритий до спілкування.
Після того, як ми зібрали інформацію для сюжету, на фейсбук-сторінці Віктора Шакирзяна з'явилася подяка виборцям.
Це єдина комунікація Віктора Шакирзяна (чи того, хто адмініструє його сторінку у фейсбуку) після програних виборів на посаду міського голови.
Дивіться також: «Я – реаліст і якогось дива миттю не очікую», – Олександр Третяк про майбутню роботу на посаді мера
Більше про місцеві вибори за тегом: Вибори 2020
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти