Про порушення «блакитних ліній» та приховування «червоних ліній» владою у Рівному
Продовження. Початок матеріалу дивіться тут: Що будують біля готелю Україна і як воно вигладатиме
Рівненська влада не контролює належним чином будівництво в центрі міста і приховує «червоні лінії» на генплані.
Рівненському агентству журналістських розслідувань заступник начальника управління містобудування та архітектури Рівного Сергій Боліщук відповів на запит, за підписом міського голови Володимира Хомка, про блакитні лінії в центрі Рівного, які обмежують висотність будівництва:
«В зоні регулювання забудови І категорії блакитна лінія становить – 12 метрів. В зоні регулювання забудови ІІ категорії блакитна лінія становить – 18 метрів».
Однак висота новобуду у центрі Рівного більше 30 метрів. А забудова у цій зоні має бути погоджена архітектурно-містобудівною радою (в яку входить чимало міських чиновників, включно з керівниками управління містобудування та архітектури) та уповноваженими органами з питань охорони культурної спадщини.
Однак у відповіді на запит передбачено і це. Там йдеться про те, що насправді цих зон ще немає, і «розробка зонування висотності передбачається у 2012 році».
Однак поки що, за неперевіреною інформацією, підприємцям вже було відмовлено у погодженні проекту будівництва в центрі Рівного на підставі недотримання блакитних ліній висотності.
Якщо у когось із підприємців чи проектантів є точніша інформація, просимо звертатися, щоб ми могли з’ясувати чому правила для всіх різні.
Ось повна відповідь на запит:
У відповіді видно, що Сергій Боліщук шукає причину не надати карту генплану міста, на якій нанесені «червоні лінії» (якими обмежене будівництво та приватизація землі вздовж доріг).
Наприклад, через ці лінії рівнянам не дозволяють приватизовувати земельні ділянки поблизу перехресть доріг у межах 12-20 метрів від центру доріг (залежно від дороги).
Але Агентство звернулося з повторним запитом із проханням надати доступ до цього документу для фотографування. Через чотири дні з управління містобудування та архітектури зателефонували і попросили прийти для фотографування своїм фотоапаратом.
Однак, коли журналіст з фотографом прийшли в управління, виявилося, що Сергія Боліщука немає на місці, а без нього ніхто не поставить візу на дозвіл зробити фото.
На цій карті, частину якої нам все ж показав начальник генплану міста Михайло Гоцур, стоїть гриф ДСК (для службового користування), який поставили ще у 2005 році, а ще раніше цей документ був таємним.
Як пояснили нам медіа-юристи Інституту розвитку регіональної преси, які спеціалізуються на доступі до публічної інформації, цей гриф застарілий.
Згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» з обмеженим доступом може бути лише інформація, а не документ. Якщо на документі є інформація з обмеженим доступом (як пояснив Михайло Гоцур, такою може бути інформація про географічні координати), то вона має бути заретушованою.
Не дочекавшись начальника, журналіст вирішив дочекатися письмової відповіді на запит. А у відповіді, підготовленої тим же Сергієм Боліщуком разом із Михайлом Гоцуром, і підписаної секретарем Рівнеради Андрієм Грещуком – відмова у наданні доступу до публічної інформації:
Наразі Рівненське агентство журналістських розслідувань звернулося за юридичною підтримкою для підготовки судового позову до міської влади Рівного, яка протиправно приховує від громади генеральний план міста.
Той генплан, який виставлений на сайт Рівнеради, насправді є лише частиною (однією з багатьох карт) генерального плану.
ПРОДОВЖЕННЯ БУДЕ
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти