Двоє викладачів РДГУ імовірно брали хабарі, але досі працюють у виші

Лілія Савчин одна із двох викладачів, справи про хабарництво яких розглядає суд, а вона далі працює у РДГУ
Джерело
«Четверта влада»

Колишній декан Дмитро Сингаївський та ексвиконувачка обов'язків завкафедри хореографії Лілія Савчин працюють у Рівненському державному гуманітарному університеті, поки їхні справи щодо хабарництва розглядає суд.

Про це нам повідомив керівник відділу зв'язків з громадськістю РДГУ Микола Пікула.

Викладачі працюють в університеті, але на інших посадах. Дмитро Сингаївський вже не декан фізико-технологічного факультету. Тепер він доцент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій.

Лілія Савчин наразі доцентка кафедри історії України. Вона кандидатка історичних наук. Раніше вона виконувала обов’язки завкафедри хореографії, замінивши на посаді Володимира Годовського, який звільнився після скандалу із домаганням до студенток і викладачок.

Микола Пікула також повідомив, що РДГУ має «нульову толерантність» до будь-яких проявів корупції у виші і має «антикорупційну програму».

Зі слів Пікули, викладачі, проти яких триває суд, можуть і далі працювати, бо їхня провина ще не доведена.

Нагадаємо, за версією слідства, Дмитра Сингаївського затримали під час отримання хабаря 28-го липня 2017-го року. За версією слідства, він вимагав у двох вступників по тисячі доларів за їх зарахування на державну форму на факультет української філології.

Дмитро Сингаївський не хоче спілкуватися із журналістами про свою справу. Фото з архіву

Лілію Савчин затримали у червні 2020-го. За версією обвинувачення вона отримала хабар у 700 доларів та 1400 гривень від студентів за вдало складені випускні іспити бакалаврів.

Обох викладачів обвинувачують за частиною 1 статті 368 Кримінального кодексу – «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». Їм загрожує штраф від 17 тисяч до 25 тисяч 500 гривень, чи арешт від трьох до шести місяців, або позбавлення волі від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Крім цих двох викладачів, в РДГУ раніше відбулася ще одна історія, пов’язана із хабарництвом, яку тепер розглядають у суді. Однак в тому випадку із викладачем не продовжили контракт.

Більше про ці три історії можна прочитати у нашій публікації «Як рухається судовий розгляд трьох справ про хабарництво в Рівненському гуманітарному університеті».


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте