Викладачка рівненського державного університету визнала, що брала хабар

Лілія Савчин муситиме повернути суму хабаря, сплатити штраф понад 20 тисяч гривень і судовий збір
Джерело
Четверта влада, архів

9-го квітня на судовому засіданні викладачка Рівненського державного гуманітарного університету Лілія Савчин визнала, що взяла 700 доларів та 1400 гривень хабаря за іспити у старости групи студентів. Жінка уклала угоду з прокурором про визнання винуватості, за це її покарають штрафом, а не ув'язненням.

У зачитаній на засіданні угоді йдеться про штраф у 20 тисяч 400 гривень з позбавленням права обіймати посади в юридичних особах публічного права, які пов'язанні із виконанням адміністративно-господарських функцій строком на один рік. 

На такі умови викладачка пристала 19 лютого 2021-го року. Нібито тоді була підписана угода з прокурором, яку озвучив адвокат викладачки Володимир Цуняк. 

Згідно з угодою про визнання вини, штраф вона виплачуватиме частинами протягом року.

Також за умовами угоди, 600 доларів та 1400 гривень повернуть заявниці – старості групи, яка вручала Савчин хабар. Ще 100 доларів (2600 гривень), які Лілія Савчин взяла спочатку, вона повинна повернути державі. З неї також планують стягнути судові витрати за експертизи понад 4 тисячі гривень. 

Суддя Микола Бердій розгляне угоду і оголосить вирок у справі у понеділок 12 квітня о 10-й годині.

У матеріалах справи вказано, що отримати хабар жінка нібито планувала із лютого 2020-го. Першу частину – 100 доларів – староста принесла до її кабінету 24-го червня. Другу частину – 600 доларів і 1400 гривень – 30 червня.

Фото прокуратури Рівненської області із затримання Лілії Савчин

Тоді Лілію Савчин і затримали. Згодом посадили під домашній арешт та відсторонили від посади до 29 серпня, а 31 серпня у неї закінчився контракт.

Детальніше: Як рухається судовий розгляд трьох справ про хабарництво в Рівненському гуманітарному університеті

Після того, як викладачку спіймали їй оголосили підозру за частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу – «отримання неправомірної вигоди службовою особою поєднаної з вимаганням».

Їй загрожувало позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років «із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна».

Але хоча підозра була оголошена за жорсткішою санкцією статті, обвинувальний акт до Рівненського міського суду надійшов за частиною першою статті 368 Кримінального кодексу («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди»).

За цією частиною статті можна отримати штраф 17-68 тисяч, арешт на 3-6 місяців або позбавлення волі на 2-4 роки, з позбавленням права займати посади до 3-х років.

Прокурор Андрій Войтюк сказав після засідання, що частину статті змінили, бо слідство нібито не довело, що викладачка вимагала хабар. Злочин, який вона здійснила має середній характер тяжкості і вона визнала вину і розкаялася, тому це максимальний штраф, який може бути у такому випадку, за його словами.

Нещодавно ми писали, що попри те, що РДГУ в документах має «нульову толерантність» до корупції, Лілія Савчин далі працює у цьому університеті, але на іншій посаді.

Нагадаємо, Лілія Савчин була єдиною, хто заступився за «професора домагань» Володимира Годовського у 2017-му. Тоді, крім професорових домагань, «Четверта влада» показала і те, що Годовський влаштував на кафедру свою дружину Світлану Грицюк. Її на роботі не бачили ні студенти, ні викладачі, ні вахтери. Бачила лише Лілія Савчин. Тоді вона розповідала журналістам, що Світлана Грицюк грає на баяні, в тому числі акомпонує на парах у Савчин. Коли поліція зацікавилась справою, Грицюк просто звільнилась.

Деталі: «Баяністка-невидимка» В рівненському університеті роками працювала дружина завкафедри, яку не бачили колеги і студенти


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте