Дитячий спорт на карантині: як у Рівному тренери дитячих секцій добиваються справедливості

Над сюжетом працювали журналістка Ольга Підгородецька, продюсерка Марта Дмитришин, відеограф Влад Мартинчук

Допоки дітлахи гуляють компаніями на вулиці, а в дорослих відновилась навіть вулична стихійна торгівля, дитячі спортивні секції досі на карантині. Тренери запевняють, що можуть дотримуватися санітарних норм не гірше за торгові центри.

Михайлу Рижутіну шість років. Уже два роки він займається боротьбою джиу-джитсу. Від березня не бував на тренуваннях у залі – займається у квартирі за комп'ютером.

Три місяці шестирічний рівненський спортсмен тренується онлайн і тренерку бачить лише в ноутбуці

Під час онлайн-тренування Михайло уважно стежить за тренеркою і реагує на її зауваження, але до справжніх тренувань таким зайняттям далеко. 
Мама хлопця Тетяна Мітніцка бачить цю різницю.

– У залі є потрібні умови для заняття спортом. Там є професійний тренер, який дивиться, щоб дитина не травмувалася, не впала, не вдарилася, є інші спортсмени. Було би добре хоча б дозволити, щоб діти мали одного свого колегу, з яким зможуть відпрацьовувати захвати, прийоми. Це дуже важливо для нас.

Тим часом у спортивній залі тренерка Михайла Олена Ліснічук проводить тренування для групи, теж онлайн. Адже зал закритий для відвідувачів з березня. Тому вісімдесят учнів, які займаються джиу-джитсу, тренуються вдома перед ґаджетами.

Тренерка Олена Ліснічук каже, що готова забезпечити дотримання санітарних умов проведення занять в залі

– Це здорово, але це не всім підходить. Дехто не може так сприймати, декому важко вдома налаштуватися, – каже Олена Ліснічук.

Тренування онлайн не дозволяють спортсменам ефективно відпрацьовувати прийоми, а тренерці достатньо уважно стежити за технікою. Олена вважає, що заняття в залі необхідно відновити і що хворі діти на них не ходитимуть.

– Спортсмен ніколи не піде на тренування з температурою. Я пропишу умови занять, пораджуся з людьми, які знають, якими ці умови мусять бути. Ми будемо обов'язково їх дотримуватись. За себе я відповідаю, а інших буду закликати це робити.

Олена вирішила звернутися до влади, щоб та дозволила відновити тренування в залі. Цю ідею підтримують більшість рівненських колег Олени.

Спортивні тренери і батьки дітей підписують звернення до міської влади Рівного, щоб дозволити тренування дітей в спортзалах

Суддя Рівненської федерації кікбоксингу Wako Сергій Маєвський – один із них. Його обурює, що торгово-розважальні центри і кафе в місті працюють, а спортивні секції – ні.

Суддя Рівненської федерації кікбоксингу Wako Сергій Маєвський вважає несправедливим, що дитячі спортивні тренування вважають небезпечнішими для захворювання на коронавірус ніж торгові центри і кафе

– Мені здається, що ліпше дітям дати можливість вивільняти енергію під наглядом тренера і з дотриманням певних умов, ніж дозволити їм скупчуватися на майданчиках, – каже Сергій. – Треба міряти температуру, знезаражувати приміщення, обмежити кількість людей на площу. І з цими умовами відновити тренування. 

Міський голова Рівного не заперечує, що спробувати дозволити тренування можна

На зустрічі з міським головою Рівного ми запитали, чому спортивні зали не працюють і що потрібно зробити, щоб вони запрацювали. Володимир Хомко відповів:

– Якщо це дозволив Кабінет міністрів, то зали можуть працювати. Якщо ні, то це не до мене запитання. До нас звернулися скелелази. Ми на тиждень їм дозволили працювати, якщо все буде добре, вони працюватимуть і далі. Дозволили також танцювальним гурткам. Зараз спеціально створили комісію, яка інкогніто їх перевірить – чи вони дотримуються правил. Пишіть звернення. Ми дозволимо на тиждень і подивимося, хто як тренується.

Натомість головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов не бачить передумов для відновлення роботи спортивних секцій і тренажерних залів.

Головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов каже, що для дозволу спортивних занять потрібно, щоб ситуація із захворюваністю хоча б стабілізувалася

– Я дуже хочу, щоб моя дитина відвідувала секції. Але наразі це неможливо. На мою думку, це стане можливим, щойно буде хоча би декілька днів не те що зменшення, а стабілізації рівня захворюваності.

Доки дорослі вирішують, чи дозволити тренування і заняття спортом у тренажерках, Михайлик старанно повторює вправи за тренеркою, яку вже три місяці бачить лише з монітора. А його однолітки великими юрбами гуртуються на дитячих майданчиках або сидять з батьками на літніх терасах міських кафе.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте