Фірму зі «Стограду», яка будувала прокурорські квартири, викрили на несплаті податків

Директора будівельної фірми з групи «Стоград» Сергія Федика (на фото) зловили на умисному ухиленні від сплати мільйонних податків
Джерело
Колаж «Четвертої влади» із фото з фейсбук-сторінки та сайту stograd.ua

Директора рівненського ТОВ «Іква-проект» Сергія Федика на початку 2024 року звільнили від кримінальної відповідальності за обвинуваченням в ухиленні від сплати податків у великих розмірах. Понад сім мільйонів гривень.

Звільнили тому, що чоловік сплатив ці мільйони за чотири дні до оголошення йому про підозру у злочині.

Розповідаємо деталі історії і як вона пов’язана із групою будівельних компаній «Стоград» та прокурорськими квартирами.

Погашене «умисне ухилення від сплати податку»

Про ухилення від сплати податків будівельною фірмою ми дізналися із судової ухвали від 12 лютого 2024 року судді Рівненського міського суду Дмитра Яковлєва.

За ухвалою, ТОВ «Іква-проект» не доплатило податок на додану вартість за три роки (від січня 2020-го до грудня 2022 року) на загальну суму 7 мільйонів 350 тисяч 623 гривні.

Директор «Іква-проекту» Сергій Федик, ідеться в ухвалі, впродовж цих років «склав та підписав всі довідки… про вартість виконаних будівельних робіт та витрат». У довідках Сергій Федик не вказав «вартість матеріальних ресурсів поставки замовника», чим занизив податкові зобов’язання «Іква-проекту» перед державою.

У судовій ухвалі такі дії Сергія Федика називають «злочинними намірами, направленими на умисне ухилення від сплати податку».

Із ухвали від 31 січня 2024 року про призначення підготовчого судового засідання у справі зрозуміло, що кримінальне провадження правоохоронці відкрили 21 липня 2023 року. Сергія Федика підозрювали в умисному ухиленні від сплати податків у великих розмірах або за змовою групи осіб (частина 2 статті 212 Кримінального кодексу України).

Про підозру у злочині Сергію Федику повідомили 29 січня 2024 року. Проте вже наступного дня, 30 січня, суддя Дмитро Яковлєв отримав від прокурора разом із обвинувальним актом і клопотання про закриття провадження. Бо, виявляється, підозрюваний сплатив заборговане – про це свідчить платіжка від 25 січня 2024 року.

Також Сергій Федик, за ухвалою про звільнення від відповідальності, мав сплатити за судово-економічну експертизу трохи більше 20 тисяч гривень.

Висновки зробили і санкції були «страшні» 

Ми зателефонували Сергію Федику. Спершу він порадив журналістці звернутися до його адвоката у справі. Мовляв, той усе розкаже. Однак під час розмови таки розговорився. Сказав, що зараз таких проблем з податками у них немає, бо висновки зробили і більше такого не повторюють.

– Все вже вирішено. Помилки завжди вирішуються протягом того, як вони робляться. Хто не працює, той не помиляється, – сказав Сергій Федик.

Додав, що заборговані мільйони податку сплатило ТОВ «Іква-проект» зі своїх коштів. А він сам мусив сплатити штраф «як фізична особа». Суму штрафу відмовився називати. Але працівниця «Іква-проекту», з якою перед тим спілкувалася журналістка, сказала: «Ми заплатили страшні санкції».

– Ні, не буду уточняти, не пам’ятаю добре. Але штрафи, які накладалися на мене, як на фізичну особу, і на юридичну особу, я заплатив, – сказав Сергій Федик.

Сума штрафу, як і сама згадка про такий штраф, у судових ухвалах не вказані.

Хто насправді володіє «Іква-проектом»

Як ідеться в ухвалі, директором «Іква-проекту» Сергій Федик став улітку 2019 року після відповідного рішення й наказу чинного директора ТОВ «С-Капітал» Ігоря Сидорчука.

Аналітична онлайн-система «YouControl» повідомляє, що Федик керує «Іква-проектом» приблизно з 2012 року. А до нього директором фірми був нинішній депутат Рівненської міської ради від партії «Слуга народу» Олександр Іванов. Він же – один із двох засновників фірми у 2008 році.

Нині офіційно засновниками «Іква-проекту» є Сергій Федик з часткою 2,19% та акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Стоград-інвест”» із часткою у 97,81%.

Останнє через ТОВ «Стоград-капітал» заснували у 2017 році Олександр Іванов та колишній заступник міського голови Рівного (2009-2015) Андрій Філін.

На яких будівництвах ухилялися від сплати податків

У період з січня 2020-го по грудень 2022 року, йдеться у судовій ухвалі, ТОВ «Іква-проект» як підрядник будувало два житлові комплекси у Рівному: на вулиці Корольова, 23 та на вулиці Бориса Квашенка, 2.

На цьому фото будинок на вулиці Корольова, 23 обведений червоною лінією. Він – поряд із ділянкою, про яку ми писали в публікації «Рівненська прокуратура програла у судах, але продовжує приховувати інформацію з договору із забудовником». Квартири у цьому будинку продавав сайт «Стоград», а інформація про нього є у їхньому розділі «Наші проєкти» 

Замовниками будівництва на Корольова, 23, як ідеться в ухвалі, були ТОВ «Логістиксоюз технологія» (директор – Олег Брицюк), ТОВ «Комерц ріел» (директор – Олег Брицюк) і ТОВ «Рівне промінь» (директор – Сергій Вознюк).

Усі ці фірми теж належать до групи будівельних компаній «Стоград», кінцевим найвпливовішим власником якої був і залишається депутат Рівненської міської ради від партії «Слуга народу» Олександр Іванов.

ЖК «Сімейний» на вулиці Квашенка, 2 фігурує у нашому розслідуванні «“Стоград” обласної прокуратури: як на фейковому конкурсі обміняли землю рівнян на квартири для прокурорів». Саме в ньому отримали квартири працівники прокуратури в обмін на гектар землі Рівненської громади. Скрин із сайту «Стоград», де він також є серед «Наших проєктів»

Замовниками будівництва на Квашенка, 2, за судовою ухвалою, було ТОВ «Вербуд-Рівне» – фігурант нашого розслідування про фейковий конкурс, також із групи компаній «Стоград».

Щодо двох «стоградівських» фірм – «Логістиксоюз технологія» і «Вербуд-Рівне» – Антимонопольний комітет України з весни 2023-го розслідує справу за ознаками вчинення порушення Закону України «Про захист економічної конкуренції».

У 2021 році на трьох будівельних майданчиках ТОВ «Іква проект» працівники Управління Держпраці у Рівненській області виявили низку порушень щодо безпеки праці. Ці порушення фірма спромоглася усунути в процесі перевірки.

Саме ТОВ «Іква-проект» будує житловий комплекс «CENTRAL CITY Apartments» у центрі Рівного на вулиці Замковій, 34А. На місці речового ринку. Замовник будівництва – ТОВ «С-Капітал», ще одна фірма з групи «Стоград».


Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських дроноводів з 38-ї бригади морської піхоти.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте