Суд зобов’язав Рівненську обласну прокуратуру надати договір «про прокурорські квартири»
Рівненська обласна прокуратура зобов’язана надати журналістці «Четвертої влади» копію договору із ТОВ «Вербуд-Рівне» щодо будівництва житлового комплексу на розі вулиць Соборної та Корольова у Рівному.
Таке рішення 14 листопада 2023 року ухвалив суддя Рівненського окружного адміністративного суду Дмитро Махаринець у справі про доступ до публічної інформації.
Суддя розглянув справу не в очікувані строки, а лише після того, як журналістка звернулася до суду із нагадуванням про неї. Розповідаємо деталі.
Прокуратура й забудовник приховують публічну інформацію
«Четверта влада» подала позов проти Рівненської обласної прокуратури ще 17 січня 2023 року. Розглянула його суддя Рівненського окружного адмінсуду Тамара Комшелюк.
Позивалися, бо прокуратура відмовилася надавати копію договору із забудовником, хоча інформація із нього має бути публічною: земля під майбутнім будинком належить Рівненській міській громаді.
Згідно зі статтями 7 і 13 Закону «Про доступ до публічної інформації», не можна приховувати інформацію про розпорядження бюджетними коштами, про володіння, користування чи розпорядження державним чи комунальним майном.
Прокуратура пояснила відмову забороною від фірми «Вербуд-Рівне» з орбіти «Стограду». Мовляв, там вважають зміст договору комерційною таємницею і не дозволяють його розголошувати.
Однак 16 березня 2023 року, у процесі судового розгляду, прокуратура таки надіслала журналістці копію договору, а в суд – чек від «Укрпошти» про надсилання такого листа. Суддя вирішила, що справу залагоджено добровільно, і 20 березня провадження закрила.
Ми не знаємо, чи бачила суддя цей лист і надіслану копію договору. У ній всю істотну інформацію заретушували: і відомості про терміни будівництва, і про об’єкт договору, і про обов’язки та права сторін, і про гарантійні строки якості закінчених робіт і т.п. Тож ми не погодилися із такими обмеженнями й подали апеляційну скаргу.
Апеляційний суд скасував відмову
У Восьмому апеляційному адміністративному суді, що у Львові, справу розглянула колегія суддів: головуюча суддя Олена Большакова, судді Віталій Затолочний та Володимир Качмар.
23 травня 2023 року вони ухвалили повернути справу на продовження розгляду в Рівненський окружний адмінсуд. 14 червня її прийняли, зареєстрували і передали судді Дмитру Махаринцю.
Адвокат і представник громадської організації «Платформа прав людини» Євген Воробйов допомагає «Четвертій владі» і супроводжує цей позов від початку. З його пояснення, суддя мав розглянути позов упродовж шістдесяти діб від дня надходження.
Спочатку в приймальній суду нам повідомили, що розгляду варто очікувати у вересні. Бо «вони (ймовірно, суддя. – Авт.) йдуть у відпустку з 24 липня на місяць». Однак станом на 2 листопада в судовій системі ніякої інформації про справу не було.
Адвокат Євген Воробйов допоміг написати заяву про пришвидшення її розгляду. Ми подали її 3-го листопада – і 14-го суддя Дмитро Махаринець скасував відмову прокуратури надати копію договору з ТОВ «Вербуд-Рівне» і зобов’язав прокурорів «надати публічну інформацію» в договорі «з урахуванням визначених законом обмежень».
Прокуратура має надіслати копію договору упродовж п’яти днів з моменту набрання чинності цього рішення, коли спливе тридцятиденний термін подання апеляції. Це приблизно до 12 грудня 2023 року.
Прокуратура в роздумах
– Це рішення – законне та справедливе. Прокуратура вчинила бездіяльність, тому, на жаль, ми вимушені були йти до суду, – так прокоментував судове рішення адвокат Євген Воробйов.
– Наразі прокуратура вивчає це рішення суду. Питання його оскарження поки не вирішене. Там ще є достатньо часу, – відповіла на наше питання про можливу апеляцію речниця Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська.
Про яке будівництво приховують інформацію
На перетині вулиць Соборної і Корольова у Рівному ТОВ «Вербуд-Рівне», як інвестор, має збудувати житлову багатоповерхівку. Право там будувати фірма здобула на конкурсі з ознаками фіктивності.
Нагадуємо, «Вербуд-Рівне» належить до групи компаній «Стоград».
Рівненська міська рада віддала ділянку обласній прокуратурі у липні 2021 року. Віддала в безоплатне користування в обмін на сімнадцять службових і три соціальні квартири для правоохоронців. Ці квартири розташовані в іншому, вже збудованому житловому комплексі «Сімейний». Його збудував теж «Вербуд-Рівне».
Кому видали ці квартири, читайте у розслідуванні «Прокурори, які “не можуть жити на вулиці”: хто отримав службові квартири у Рівному».
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти