Антимонопольний комітет розслідує ймовірну змову на конкурсі з квартирами для Рівненської обласної прокуратури
Антимонопольний комітет України з квітня 2023 року збирає і досліджує докази, а з грудня – почав розглядати справу щодо ймовірної змови двох фірм, які змагалися за будівництво житлового комплексу у Рівному. Комплексу, де квартири мали отримати обласні прокурори. Йдеться про ТОВ «Логістиксоюз технологія» і ТОВ «Вербуд-Рівне».
Справу в Антимонопольному відкрили за скаргою депутата Рівненської міської ради Святослава Клічука. Ґрунтується вона на матеріалах розслідування «Четвертої влади» – «“Стоград” обласної прокуратури: як на фейковому конкурсі обміняли землю рівнян на квартири для прокурорів».
Що виявив Антимонопольний
Із відповіді, яку Антимонопольний комітет надіслав Святославу Клічуку у кінці лютого 2024 року, виходить, що конкурс, який через газету «Сім днів» оголосила Рівненська обласна прокуратура у жовтні 2021 року, ймовірно, має спотворені результати через дії його учасників.
Участь у ньому взяли тільки дві будівельні фірми: «Логістиксоюз технологія» і «Вербуд-Рівне». Обидві входять до однієї материнської групи компаній – «Стоград». Їхня участь у конкурсі має ознаки ймовірних порушень двох положень закону «Про захист економічної конкуренції»:
- антиконкурентні узгоджені дії (пункт 1 статті 50);
- спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів (пункт 4 частини 2 статті 6).
Ми зателефонували у відділення Антимонопольного комітету у Львові, яке веде справу. Там повідомили, що збір та аналіз доказів досі триває і ніяких проміжних висновків озвучити не можуть.
– Поки ведеться розгляд справи, ми не можемо давати ніяку інформацію. Коли він завершиться, інформація про висновки буде опублікована на офіційному сайті Антимонопольного комітету України, – сказала спеціалістка юридичного відділу, яку покликали до телефону для відповіді. Своє ім’я вона відмовилася називати.
Детальніше про ймовірну змову
– Під час участі у конкурсі учасники повинні виступати як конкуренти. Будь-яка узгоджена поведінка учасників не допускається, – пояснює керівниця громадської ініціативи «За чесний тендер», юристка Мирослава Примак.
Зі слів Мирослави Примак, на конкурсі від обласної прокуратури простежується зв’язок між учасниками ТОВ «Логістиксоюз технологія» і ТОВ «Вербуд-Рівне».
- «Вербуд-Рівне» заснував чинний депутат Рівненської міської ради Олександр Іванов. Фірма зареєстрована за однією адресою з ТОВ «Стоград-капітал», яким керує та володіє Олександр Іванов;
- теперішня власниця та директорка ТОВ «Вербуд-Рівне» Ірина Ярош керує або керувала, була засновницею низки інших фірм, які заснував Іванов та його бізнес-партнери;
- засновник та кінцевий бенефіціарний власник ТОВ «Логістиксоюз технологія» – Микола Сміховський. Чоловік володіє фірмами, які зареєстровані за однією адресою з фірмами, що належать Олександру Іванову;
- директор ТОВ «Логістиксоюз технологія» Олег Брицюк – співзасновник ГО «Стоград», помічник депутата Олександра Іванова.
– Зазначені обставини могли створити умови для обміну інформацією між ТОВ «Логістиксоюз технологія» і ТОВ «Вербуд-Рівне» під час підготовки й участі у конкурсі. Їхні очевидні зв’язки з Олександром Івановим можуть свідчити про можливий його вирішальний вплив на домовленості між обома фірмами як щодо участі в конкурсі, так і щодо забезпечення перемоги одному з учасників.
Отже, є ознаки того, що вказані товариства порушують законодавство про захист економічної конкуренції, – вважає Мирослава Примак.
Ірина Ярош відмовилася говорити про розгляд справи в Антимонопольному комітеті.
– Мені зараз дуже незручно говорити і я не можу це зараз робити. Іншим разом, – відповіла на дзвінок директорка ТОВ «Вербуд-Рівне» і вибила дзвінок.
Директор ТОВ «Логістиксоюз технологія» Олег Брицюк не відповів на дзвінок.
Про яке будівництво йдеться
На вулиці Корольова, що на Ювілейному, є комунальна земельна ділянка площею 1 гектар 10 соток. Нині вона вільна від забудови й обнесена будівельним парканом. Будівельні роботи на ній ще не почали. На скрині нижче межі ділянки позначені червоною лінією.
ТОВ «Вербуд-Рівне» має будувати на цій землі житловий комплекс. У ньому, зокрема, нібито мало бути житло для працівників прокуратури, членів їхніх сімей та для учасників АТО/ООС з числа правоохоронців: сімнадцять службових і три соціальні квартири відповідно.
Саме на потребі в житлі для працівників прокуратури акцентував тодішній заступник обласного прокурора Павло Романчук. І депутати Рівненської міської ради, послухаваши його виступ, на засіданні 22 липня 2021 року віддали прокуратурі землю. Хоча у 2020-му нібито планували там об’єкти соціальної інфраструктури. Зокрема, дитячий садок.
Після завершення конкурсу Рівненська обласна прокуратура й «Вербуд-Рівне» домовилися, що забудовник надасть квартири у вже зданому в експлуатацію житловому комплексі «Сімейний» на вулиці Бориса Квашенка, 2. Чому там? Бо цей будинок теж збудував «Вербуд-Рівне».
Кому віддали ті квартири, ми розповіли в розслідуванні «Прокурори, які “не можуть жити на вулиці”: хто отримав службові квартири у Рівному».
З цього виходить, що усі квартири в запланованому житловому комплексі на Корольова будуть власністю забудовника. Тобто міська влада фактично обміняла більше гектара землі, що належить рівнянам, на 668 квадратних метрів службового й соціального житла для працівників органів правопорядку.
Водночас станом на 6 травня 2024 року у загальній черзі на житло при Рівненському міськвиконкомі – 6 тисяч 73 людини.
«Стоград» – давній партнер прокуратури
Історія співпраці Рівненської обласної прокуратури й групи будівельних компаній «Стоград» не обмежується будівництвом на Корольова. Один із найвідоміших їхніх спільних проєктів – багатоповерхівка на вулиці Саймона Сміта, 10 (колишній Льва Толстого).
Земля під будівництво цієї багатоповерхівки була виділена міською радою за сірою схемою, яку ми описали в розслідуванні «Добудувати за будь-яку ціну. Схема від екс-секретаря Рівнеради Юрія Торгуна»
Це одна зі сірих схем, за якою забудовники безоплатно, в обхід аукціонів та поза конкуренцією отримують від міської влади землю під будівництво, представники силових структур – нібито службове житло, а місто не отримує нічого або мізерну кількість соціального житла.
Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських дроноводів з 38-ї бригади морської піхоти.
Волонтерська монобанка:
https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk
Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184
Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці, твітері, тіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти