Головний редактор «Радіо Треку» Микола Кульчинський отримав антипремію за сексизм

Головний редактор «Радіо Треку» ховається під псевдонімами, щоб писати сексистські та расистські «колонки». Цьогоріч це принесло виданню всеукраїнську «славу»
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі скриншоту з відео «Радіо Треку»

7-го грудня оголосили переможців антипремії за сексистські висловлювання на публіці та у ЗМІ «Це яйце!».

У номінації «Сексистський матеріал» антипремію отримало рівненське інтернет-видання «Радіо Трек» за статтю «Зґвалтував!? "Молодий красень-хореограф, за яким упадали зграї учениць" (Фото/відео)».

Цей матеріал підписаний іменем Максима Розенка, однак, за нашою інформацією, цей псевдонім використовує головний редактор видання, заслужений журналіст України Микола Кульчинський.

Який матеріал «Радіо Треку» журі вважає сексистським

Наприкінці червня на сайті видання «Радіо Трек» вийшла колонка про історію, що сталася у Кривому Розі. На випускній вечірці вчитель хореографії нібито зґвалтував одну з учениць, і пізніше мати дівчини звернулася через це до поліції.

Однак стаття «Радіо Треку» пронизана сумнівами в тому, що секс між учителем та випускницею був зґвалтуванням, і натяками на те, що дівчина сама була не проти сексу.

Автор тексту називає її «криворізькою Монікою Левінскі» і стверджує, що учитель хореографії подобався багатьом дівчатам – тому секс із випускницею міг бути навзаєм добровільним.

Під час оголошення «переможців» антипремії голова громадської організації «Жінки в медіа» та представниця журі антипремії Ліза Кузьменко розповіла, що автор «Радіо Треку» ідеалізує потенційного злочинця:

– Це свідчить не лише про бажання журналіста поставити під сумнів свідчення неповнолітньої, а й, фактично, про його звинувачення дівчини у поведінці, що сприяла можливому зґвалтуванню, – сказала Ліза Кузьменко.

Вона додала, що медіа не лише надають доступ до інформації, а й виступають соціальним гравцем із особливими позиціями щодо суспільно-важливих тем.

– Саме тому ми продовжимо відмічати антипремією за сексизм медіа, які забувають про свою соціальну місію», – додала Ліза Кузьменко.

Нагадаємо, що редактор «Радіо Треку» пише матеріали із порушенням журналістських професійних стандартів не вперше.

Раніше ми розповідали про його колонку, сповнену расистських висловлювань, які є різновидом мови ворожнечі.

Крім «Радіо Треку», відзнаку за сексистський матеріал отримало інтернет-видання «Коментарі» за статтю «"Коментарі" запускають опитування “Найсексуальніші народні депутати України (жінки) – топ-25”».

Доцентка Києво-Могилянської академії, гендерна експертка Української Гельсінської спілки з прав людини Тамара Марценюк вважає, що цей матеріал є сексистським і поширює гендерні стереотипи про жінок як «окрасу» Верховної Ради України:

– Шкода, коли замість привертати увагу до успіхів жінок у політиці, а також тих проблем, з якими вони стикаються (брак ресурсів, стереотипи, кібербуллінг тощо), присутність жінок у політичній сфері зводиться до «прикраси».

Читайте також: «Заради цих грудей я дивлюся новини»: чотири історії відомих рівнянок про сексизм

Що це за антипремія

Антипремію «Це яйце!» заснувала низка громадських організацій: ГО «Жінки в медіа», Кампанія проти сексизму в медіа та політиці «Повага», ГО «Інститут масової інформації», Центр прав людини ZMINA, ГО «Детектор медіа», ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини».

Антипремію присуджують у трьох номінаціях: «Сексистське висловлювання», «Сексистський матеріал» та «Моралізатор року».

У номінації «Сексистське висловлювання» перемогу отримав секретар Коростишівської міської ради на Житомирщині Юрій Сарапійчук за образливі висловлювання щодо депутатки Юлії Юзефович. За ці висловлювання, крім антипремії, чиновник отримав і звільнення.

Спеціальну номінацію «Моралізатор року» отримала пресслужба Херсонської поліції, яка повідомила про складений протокол на матір за те, що батько привів дитину на майданчик і залишив її там на кілька годин без нагляду.

До журі Антипремії «Це Яйце 2021» увійшли:

  • Голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов,
  • Голова ГО «Жінки в медіа» Ліза Кузьменко,
  • Журналістська Громадського радіо Вікторія Єрмолаєва,
  • Гендерна експертка Української Гельсінської спілки з прав людини Тамара Марценюк,
  • Редакторка «Детектора медіа» Гала Скляревська,
  • Журналістка «Детектора медіа» Ольга Беца,
  • Медіааналітикиня Інституту масової інформації Яна Машкова,
  • Журналістка Центру прав людини ZMINA Єлизавета Сокуренко,
  • Координаторка з гендерних питань кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага» Анастасія Багаліка,
  • Редакторка сайтів «Повага» та «Жінки — це 50% успіху України» Вікторія Кобиляцька,
  • Авторка відеоблоґу #Шопосексизму, журналістка «Поваги» Ана Море,
  • Голова Громадського альянсу «Політика для жінок» Ірина Тишко,
  • Правозахисник, виконавчий директор ГО «Точка опори» Тимур Левчук.

З усіма номінантами, що увійшли до короткого списку антипремії можна ознайомитися за посиланням.

Читайте також: Власник рівненської піцерії, якого оштрафували за дискримінаційну рекламу, не хоче сплачувати штраф


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте