Голову «Рівненської брами» судитимуть: звинувачують у привласненні і розтраті 20 мільйонів

Голова кооперативу «Рівненська брама» вважає, що справа проти нього сфабрикована
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото з фейсбук-сторінки обласної прокуратури та та скрину з відео НК Рівне

Житло у «Рівненській брамі», яка тепер має назву «Північна фортеця», продавали на стадії будівництва за договором пайової участі. Тобто майбутні власники квартир платили на рахунок житлово-будівельного кооперативу і ставали інвесторами у своє житло. Лише після здачі в експлуатацію квартири, із інвестором зазвичай підписують договір права власності.

Слідство встановило, що 32-х інвесторів ошукав голова кооперативу. Тепер йому загрожує від 8 до 12 років тюрми.

Рівненська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо голови кооперативу «Рівненська брама» Андрія Савчука. Про це стало відомо із сайту обласної прокуратури та власних джерел «Четвертої влади» у органах правопорядку.

Його звинувачують у заволодінні та розтраті 20 мільйонів гривень при будівництві багатоквартирного будинку, а також набуття та легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинених у великих розмірах (ч. 3, ч. 4,  ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України).

Слідство встановило, що Савчук «укладав з громадянами договори про пайову участь у будівництві житлового комплексу на вулицях Костромська та Гагаріна» у Рівному. А також «одержував від них особисто або на банківські рахунки кооперативу пайові внески».

Однак умов договору не виконав і гроші в будівництво не вклав. Натомість частиною грошей – заволодів, іншу частину – розстратив.

Санкція статей, у яких звинувачують Савчука, передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, за словами Андрія Савчука, справа проти нього сфабрикована новим забудовником – ПП «Буд кепітал менеджмент»: мовляв, він «все фінансує» у справі щодо його шахрайства.

Натомість власник «Буд кепітал менеджменту» Юрій Рибак минулого разу не захотів відповісти нам у месенджері або телефоном. Казав, що «на війні» і просив журналістку приїхати до нього, якщо вона не боїться.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу».

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте