«Хабар під столом»: як завідувач кафедри РДГУ брав гроші (відео)

Богдан Кир'янчук каже, що його спровокували взяли хабар
Джерело
«Четверта влада»

На двох судових засіданнях показали відео передачі хабаря, продемонстрували стодоларові купюри і не змогли вивчити телефонні дзвінки.

Хабар у піцерії

Богдан Кир’янчук тепер вже екс-завідувач кафедри української літератури Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ). 28-го липня 2017-го року його затримали на хабарі у дві тисячі доларів. За версією слідства, завідувач мав посприяти у вступі двом студентам. 

Він також був у складі предметних екзаменаційних комісій при вступі на навчання.

Із судової ухвали дізнаємося, що 27-го липня Богдан Кир’янчук  зустрівся з двома абітурієнтами та переглянув їхні документи для вступу на факультет філології української мови та літератури на державну форму.

Після цього він попросив з кожного абітурієнта по тисячі доларів за влаштування на державну форму навчання.

Передали йому мічені кошти наступного дня у піцерії «Шапіто». Весь цей процес контролювали і фіксували правоохоронці. Після отримання грошей поліцейські з Управління захисту економіки затримали Богдана Кир'янчука. 

31-го липня, суд відсторонив професора Богдана Кир'янчука від посади завідувача кафедри української літератури РДГУ.

Того ж дня Богдана Кир'янчука взяли під домашній арешт, арештували дві тисячі доларів, які він отримав, та його мобільний телефон.

Богдану Кир'янчуку інкримінують частину 1 статті 368 Кримінального кодексу України.

У цьому випадку – це одержання службовою особою неправомірної вигоди, та прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи.

За такий злочин передбачений штраф 1700-2550 гривень, або арешт від 3-х до 6-ти місяців, або позбавлення волі від 2-х до 4-х років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зараз чоловік не працює в університеті, а займається науковою діяльністю.

Свою вину визнає. Розповідає, що у цій справі спілкувався з малознайомим посередником.

Гроші не просвітили, батарейка сіла

Нині в суді досліджують речові докази. Зокрема на судовому засіданні 15-го січня прокурор у справі Андрій Войтюк представив суду відео, на якому зафіксовано момент передачі грошей Богдану Кир’янчуку.

Обвинувачений каже, що на відео він впізнав чоловіка, який назвався Юрою, і який був посередником. Більше інформації про нього Богдан Кир’янчук не знає. 

– Він назвався Юрою, все йшло навкруг нього, а потім дивовижним чином він не потрапив в обвинувальний акт, – зауважує він під час суду.

На відео з двох камер видно, як хлопці, що сидять поза камерами, перераховують гроші, кладуть їх у пакет та передають професору під столом. Детальніше у відео. 

Богдан Кир’янчук каже, що його спровокували. 

– Не визнаю обвинувачення, це була провокація, оцей провокатор Юра, який біля мене сидів, його ніде ні в якому обвинувальному акті немає, – каже він.

Мова про цього чоловіка, який представився Юрою та звів викладача із абітурієнтами

Прокурор Андрій Войтюк також показав у суді гроші, які передавалися підозрюваному.

Кошти були помічені. Однак, на засіданні гроші ультрафіолетовим світлом не просвічували, адже не було технічної можливості. Це в подальшому може не дозволити суду використати цей доказ для обвинувачення як такий, що не був досліджений належним чином

Під час засідання 23-го січня мали вивчити дзвінки з телефону Богдана Кир’янчука, який у нього вилучили. Однак, у телефоні перестала працювати батарея, через це він не заряджається.

Захисник обвинуваченого Анатолій Перетятко пообіцяв, що він чи його підзахисний куплять нову батарею до телефону, щоб можна було проаналізувати дзвінки

Далі свої докази має подавати сторона захисту.

«Четверта влада» кілька разів намагалася уточнити в прокурора Андрія Войтюка чому у справі не фігурує чоловік, якого професор називає посередником Юрою. Але прокурор уникає спілкування, посилаючись на зайнятість

Наступне судове засідання заплановане на лютий.

Нагадуємо, за підозрою у хабарництві судять також декана Рівненського державного гуманітарного університету Дмитра Сингаївського.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте