Гроші взяв, але невинен: чому у справі про хабар суд виправдав ексвикладача РДГУ

Фрагмент оперативного відео на якому видно як викладач взяв конверт з тисячею доларів під столом у кафе. Це кадр, на якому краще видно педагога, якраз після того, як він взяв гроші
Джерело
«Четверта влада»

За справою ексвикладача Рівненського державного гуманітарного університету Богдана Кир'янчука ми стежили, звідколи у 2017 році його затримали за підозрою у хабарництві.

У серпні 2022-го Рівненський міський суд постановив виправдати чоловіка. Судячи із тексту вироку, сталось це через помилки правоохоронців, яких ті припустилися у документах та процесах.

Адвокат тішиться такому рішенню, а прокуратура готує апеляцію. Подробиці у матеріалі.

Спочатку Кир'янчука обвинувачували за статтею 368 Кримінального кодексу – «одержання службовою особою неправомірної вигоди, та прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи».

Минулого року обвинувачення змінили та інкримінували Богданові Кир'янчуку шахрайство – статтю 190 Кримінального кодексу. Мотивували це тим, що чоловік нібито взяв гроші і пообіцяв двом абітурієнтам місця в університеті, але не зміг це виконати.

На засіданні, де прокурор зачитав змінений обвинувальний акт, суддя Євген Сидорук зауважив, що за статтею шахрайства минули строки притягнення до відповідальності, тому сторона захисту може клопотати про закриття справи.

Проте Богдан Кир'янчук тоді казав нам, що хоче виправдувальний вирок. 22 серпня суд його постановив.

Ексвикладача виправдали через помилки слідства, на які вказував його адвокат.

Ми вже писали, що у цій справі з самого початку фігурував загадковий чоловік на ім'я Юрій. Він нібито був посередником під час передачі хабара і провокував професора. Але в обвинувальному акті про цього Юрія згадок немає.

Як казав нам прокурор, таку людину під час досудового слідства не встановили, тому не внесли до обвинувального акту. Його не було і серед допитаних свідків.

Адвокат обвинуваченого Анатолій Перетятко у лютому цього року розповідав, що, на його думку, чоловік Юрій, про якого згадував Кир'янчук, – правоохоронець. А якщо така людина контролює передачу хабара, це недопустимий доказ у справі. За статтею 87 Кримінального процесуального кодексу, недопустимими є докази, отримані з «істотним порушенням прав та свобод людини». Суд узяв це до уваги.

Простіше – в Україні правоохоронцям не можна провокувати дачу хабаря. Навіть коли викладач і взяв гроші, як це видно на відео:

Окрім цього, у тексті вироку вказано, що основні свідки у справі – чоловіки, які давали хабар, показали різні свідчення стосовно того, чиї гроші вручали викладачу як хабар. Один сказав, що це були його гроші, а інший не пам'ятав.

Також суд зауважив невідповідності у документах, які мусять складати правоохоронці, коли готують та позначають купюри хабаря.

Тобто основні докази у справі суд визнав недопустимими. Це можна дізнатися із вироку

Адвокат Анатолій Перетятко задоволений таким вироком суду. Про помилки слідства він розповідав нам і раніше.

Натомість Рівненська обласна прокуратура готується до апеляції, повідомила нам речниця Наталія Нестор.

На запитання, чи задоволена прокуратура роботою слідства, яке припустилось помилок, вона не відповіла. До прокурора Андрія Войтюка ми не змогли додзвонитися.

Нагадаємо, Богдана Кир'янчука затримали 28-го липня 2017 року, коли він, за версією обвинувачення, отримував хабар.

Кир'янчук, який тоді завідував кафедрою літератури Рівненського державного гуманітарного університету та водночас був членом вступної комісії, за версією слідства, вимагав у двох вступників по тисячі доларів за зарахування на державну форму навчання на факультет української філології.

Отримав гроші завкафедри у піцерії «Шапіто». Правоохоронці знімали це на відео і, коли викладач взяв хабар, його відразу затримали. Тоді йому не давали зв'язатися із адвокатом, як вказано у судовому вироку.

Богдан Кир'янчук більше не працює в університеті – керівництво університету не переуклало з ним контракт, коли сплив термін попереднього.

Усі деталі цієї справи можна прочитати на нашому сайті за теґом Богдан Кир'янчук.

Богдан Кир'янчук
Богдан Кир'янчук на одному із засідань суду у 2021 році

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте