Хто і чому ініціював облаштування басівкутського парку і пляжу у Рівному

Забудовник Сергій Качановський зводить над Басовим Кутом три житлові багатоповерхівки, які за початковим задумом мали бути триповерховим спортивно-оздоровчим комплексом. Вони знаходяться на приватній ділянці з синіми межами ліворуч на слайді. Багатоповерхівки праворуч на слайді теж пов'язують із Сергієм Качановським
Джерело
Колаж із фото «Рівне вечірнє» та слайду з презентації містобудівного управління

Усе для відвідувачів і тамтешніх мешканців – так подають майбутнє оновлення парку й пляжу біля водосховища Басів Кут міські посадовці.

Заради «актуальної ціни» на квартири в новобудові – стверджує відомий у Рівному забудовник Сергій Качановський.

Ми поговорили із єдиним наразі потенційним інвестором в майбутні басівкутські блага і з’ясували мотиви його участі в проєкті. Деталі розмови читайте у цій публікації.

Інтереси забудовника

Рівненські посадовці з Управління містобудування та архітектури і Департаменту інфраструктури й благоустрою почали готуватися до оновлення парку й пляжу над водосховищем Басів Кут. Мова про ділянку між озером і вулицею Чорновола та житловими новобудовами обабіч.

Зеленим і світло-зеленим кольором на цьому слайді позначені ділянки відпочинкової зони біля рівненського водосховища Басів Кут. У їхніх межах і планується оновлення. Синім позначені забудови, пов'язані із Сергієм Качановським. Слайд із презентації на фейсбук-сторінці управління містобудування й архітектури

Щоб показати рівнянам свій задум, посадовці й депутати провели презентацію. У тексті «“Як пливе лайно”: що має змінитися, а що ні, після реконструкції парку і пляжу Басів Кута» можете подивитися слайди з уявним майбутнім виглядом різних локацій у парку. Там же ми розповіли, як реагують на облаштування мешканці тамтешнього мікрорайону.

Зокрема, люди більше вболівають за очищення води в озері, щоб можна було в ньому купатися. Бо озеро дуже брудне. Люди вважають: оновлення парку доріжками, лавочками, освітленням та різними майданчиками більше в інтересах забудовника, який зводить поряд житло.

Забудовник – це рівнянин Сергій Качановський. З ним пов’язані кілька фірм у сфері будівництва й операцій із нерухомістю. І багато скандальних історій про порушення у цій же сфері. Наприклад, під час зведення житлового комплексу «Театральний» на вулиці Гетьмана Мазепи, 3 чи багатоповерхівки на Квітки-Основ’яненка, 8а.

Біля Басового Кута за участі Сергія Качановського будують житловий комплекс позаду басейну «Авангард». Ділянку під нього отримали теж із порушенням. Сам Качановський називає це будівництво «важкою історією». А виданню «Рівне вечірнє» розповів, що через російське вторгнення воно подорожчало.

Ми розпитали Сергія Качановського про його роль у майбутньому оновленні басівкутського парку. Бо на презентації доповідачі стверджували, що роботу фінансуватимуть і з приватних інвестицій.

«Пас був з нашої сторони»

Ідею облаштувати паркову зону над Басовим Кутом подав таки Сергій Качановський. Хоча говорить про це завуальовано. Каже, що історія «будівництва, детального плану території Басового Кута – то важка історія», тому «шукали компроміс із владою».

– Ми казали: якщо ми забудовуємо цю ділянку, то ми згодні допомогти. Можна сказати, що пас був з нашої сторони. А потім пан Котляров (головний архітектор Рівного і співавтор детального плану території правого берегу Басів Кута, – ред) уже вийшов з ідеєю повної розробки концепції благоустрою не тільки біля самого пляжу, а й усього аж туди.., – пояснює Сергій Качановський.

– Повністю всієї ділянки між двома забудовами, виходить? – журналістка.

– Так-так, аж в міст туди повністю.

Сергій Качановський каже: «на презентації не був – я її трошки знаю, на процентів дев’яносто».

На цьому слайді з презентації зобразили і майбутні будівлі житлового комплексу, який будує Сергій Качановський

Усна домовленість з владою міста

Журналістка запитала у Сергія Качановського, скільки грошей в оновлення відпочинкової зони він готовий вкласти. Хоча б приблизно.

– Приблизне уявлення з’явиться з часом, коли вже буде загальний проєкт благоустрою або хоча б передпроєктна пропозиція, щоб можна було усе порахувати. Оскільки ми у цьому зацікавлені, то наразі є усна домовленість із владою міста, щоб узяти участь в інфраструктурі парку та набережної, – відповідає Сергій Качановський.

Конкретної цифри не називає.

– Є уявлення про суму, але поки що це комерційна таємниця. Все буде залежати від того, якими будуть зустрічні умови, – каже Сергій Качановський, маючи на увазі пропозиції від міських посадовців.

За його словами, наразі про бажання взяти участь в благоустрої заявив лише він. Інших інвесторів немає.

Ми також запитали в Сергія Качановського, чи є у нього плани на ділянку в центрі парку біля центральних сходів до пляжу, яка в сфері інтересів людей, пов'язаних із «Набережним кварталом».

– Немає в нас планів. У нас розроблена концепція зробити паркову зону до цих сходів, до цієї земельної ділянки. Ми зацікавлені в першу чергу, бо будується комплекс із трьох будинків. І якби, наприклад, ви були б потенційним мешканцем цих будинків, вам же було б приємно, що поряд парк?

– Ну, звісно, всі хочуть, щоб там було чисто і впорядковано.

– Так, ми хочемо зробити доріжки, поставити лавочки й освітлення – у цьому ми зацікавлені. От коли влада визначиться і вирішить, що там має бути… З’явиться ще один інвестор або влада просто для людей зробить там спортивний майданчик – це питання до влади, – каже Сергій Качановський.

«Думаю про це весь час»

За словами Сергія Качановського, зацікавленість в облаштуванні парку поряд із новобудовою продиктована найперше вартістю житла, яке він там продаватиме.

– Це ж іміджевий проєкт, з одного боку. Коли ви приходите купувати квартиру і поряд нічого немає – це одне. Бо ціна завжди складається ще й з місця, де цей будинок розташований, – пояснює забудовник.

З його слів виходить: приємні враження від прогулянки надозерним парком входять в «актуальну ціну» квадратного метра у житловому комплексі біля басейну «Авангард».

Парк над Басовим Кутом і саме водосховище – це єдина екосистема й відпочинкова зона. Тож ми запитали в Сергія Качановського, чи думав він взяти участь не лише в облаштуванні парку, а й в очищенні водосховища. Як інвестор чи… меценат.

Згадали тезу про очищення за чотири роки й п’ятдесят мільйонів – такі цифри озвучував Олександр Довжаниця, помічник депутата Рівнеради Миколи Бляшина. Обидва чоловіки вже кілька років відстоюють потребу привести Басів Кут до ладу і врятувати його.

– Ні, ні. Це питання тільки міської влади. Бо це, якщо подумати, дуже великі інвестиції, – відхрещується забудовник.

Пояснює відмову на прикладі. Мовляв, інвестора найперше цікавить потенційна вигода: «що нам з того?».

Водночас на питання, чи припускає можливість не інвестицій, а меценатства, Сергій Качановський відповідає:

– Дивіться, давайте ми це питання упустимо. Можна сказати, що думаю про це весь час. І все.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте